lt  . en 
Archyvas spausdinti

2015-16 m.m. straipsniai

 

 

Kūrybinis gamtos mokslo konkursas „Mūsų eksperimentas“

 

   Ia klasės komanda – Ugnė Rickevičiūtė, Evelina Mackevičiūtė ir Skaistė Navickaitė – su mokytoja Rimute Lazdauskiene dalyvavo  respublikiniame kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“. Konkurso tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis kūrybiškai ir gerinti mokinių pasiekimus, atliekant tiriamuosius darbus kasdieninėje pamokoje.

   5–11 klasių mokiniai ar jų komandos turėjo atlikti kūrybiškumo ir mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslų tyrimus – formuluoti hipotezes, kelti tikslą ir uždavinius, o atliekamų tyrimų eigą ir rezultatą pristatyti pačių kurtu trumpu filmuku. Šiemet gamtos mokslų konkurse dalyvavo net 255 mokiniai – iš viso pristatyti 89 tiriamieji darbai: integruoti fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai. 

   Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniam lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“ darbų autoriai. Renginyje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Nors prizinių vietų mūsų komanda neužėmė, tačiau buvo pakviesta į renginį ir apdovanota pagyrimo raštais. Kadangi konkurse dalyvavo pirmą kartą ir pateko tarp 30 geriausių darbų, tai paskatins mokines kitais mokslo metais siekti dar aukštesnių rezultatų.

 

 

 

Technologijų mokyklinis brandos egzaminas - taikomasis menas, amatai, dizainas
 

   Šiemet pirmi mokslo metai 7 mokiniai laikė taikomojo meno, amatų, dizaino programos krypties egzaminą. Egzaminas  prasidėjo sausio 18 dieną ir baigėsi baigiamojo darbo pristatymu gegužės 19-ąją. Keturi mėnesiai pasiruošimui technologiniams, aprašo rengimo ir pristatymo darbams prabėgo greitai ir turiningai. Darbo eskizų piešimas, technologiniai procesai ir jų fiksavimas nuotraukose bei apraše buvo vykdomas nuosekliai, atsakingai ir kūrybingai. Kiekvienas mokinys pagal geriausiai per technologijų pamokas įvaldytą techniką ir medžiagas pasirinko baigiamojo darbo temą. Buvo sukurti ir pagaminti labai kokybiški odos gaminiai, papuošalų rinkinys, interjero detalė floristikos parduotuvei. Mokiniai įgijo daug naujų kompetencijų, tokių kaip mokėjimo mokytis, komunikavimo, pažinimo, savarankiškumo, sužinojo daug naujo apie odos apdailos technologijas, papuošalų kūrimo techniką naudojant karoliukus bei interjero dizaino subtilybes.

   Džiaugiuosi, kad visi mano mokiniai savo darbus pristatė ir išlaikė egzaminą.

 

Samanta Burokaitytė „Knyga“

 

Jovita Andriuškevičiūtė „Papuošalų dėžutės“

 

Karina Griūnaitė „Papuošalai“

 

Vaida Paužaitė „Odinis knygos aplankas ir knygos žymeklis“

 

 

Neda Markevičiūtė „Odinis knygos aplankas“

 

Miglė Paplauskaitė „Odinis užrašų knygelės aplankas“

 

Technologijų mokytoja Dalia Viliušienė

 

Mokinių darbai
 

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje jau įpusėjo 2015-2016 m. m. egzaminų maratonas. Technologijų mokyklinio brandos egzamino metu mokinių gaminti dirbiniai papuoš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bei Virbalio pagrindinės mokyklos erdves bei išorės vaizdą.

 

 

 

 

 

 

 

 

PKD PREMIJOS GABIEMS MOKINIAMS
 

   Šių mokslo metų pabaigos šventėje sulaukėme malonios staigmenos - gimnaziją atvyko Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininkas Leonas Narbutis bei valdybos nariai Romas Baronas ir Violeta Mickevičiūtė. Jie pirmą kartą mūsų gimnazijos ugdytiniams įteikė kybartiečių mokslininkų įsteigtas premijas. Sveikiname IIc klasės mokinę Ievą Žarskytę, IVv klasės mokinį Luką Gasiūną, IVb klasės mokinį Gabrielių Zavecką bei IIb klasės mokinį Matą Aleknavičių, kuriem šiais metais ir buvo įteiktos premijos.

   Esame labai dėkingi PKD už glaudų bendradarbiavimą su gimnaziją,  nuoširdų rūpestį Kybartų jaunimu ir paramą skatinant gabius mokinius

   Dalijamės akimirkomis iš apdovanojimų ceremonijos.

 

 

 

 

 

Ekskursija

 

   Ketvirtadienį, birželio 2 dieną, Ic klasės mokiniai kartu su mokytojomis R. Byliene, J. Janulaityte ir A. Žakiene vyko į ekskursiją Vilniuje. Kelionės metu mes turėjome galimybę apsilankyti Europos parke, Fizinių ir technologijos mokslų centre veikiančioje CERN parodoje ir pasivaikščioti sostinės senamiesčiu.

   Pirmoji mūsų maršruto stotelė buvo Europos parkas. Aplankius jį nekyla klausimų, kodėl šis parkas yra įtrauktas į įdomiausių meno vietų pasaulyje 50-tuką. Viename didžiausių muziejų po atviru dangumi pamatėme unikalių meno kūrinių: į Gineso rekordų knygą įtrauktą televizorių labirintą ir Europos parko pažibą – krėslą, moterį, žvelgiančią į mėnulį. Smagu, kad radome Gintaro Karoso dailės kūrinį, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

   Pabuvoję Europos parke, keliavome į Vilniaus centrą – senamiestį. Čia turėjome laisvo laiko aplankyti Gedimino pilį, Vilniaus katedrą, Pinigų muziejų, pasivaikščioti Pilies gatve, atsigaivinti senamiesčio kavinėse arba tiesiog pasimėgauti puikiu vasarišku oru Bernardinų sode.

   Kelionę užbaigėme apsilankymu Vilniaus universiteto organizuojamoje CERN parodoje. Čia mums papasakojo apie Visatos atsiradimą, naujausius mokslinius atradimus fizikos ir chemijos srityse, mažiausias daleles, iš kurių sudaryti ir mes. Parodos metu galėjome naudotis interaktyviomis instaliacijomis, filmukais ir kompiuteriniais žaidimais, kurie padėjo pasijusti tikrais fizikais.

   Namo parsivežėme daug gerų emocijų, įspūdžių, todėl galime drąsiai sakyti, kad vasaros atostogas pradėjome turiningai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vilma Kokanskytė Ic

 

Bendra mokinių, dalyvaujančių neformaliajame technologijų švietime, ir jų tėvų kūrybinė veikla
 

   Veiksmo menas - postmodernizmo atšaka, kurios pagrindinė mintis - ne galutinis kūrybos vaisius, o pats procesas. Nors ši meno šaka buvo paplitusi šeštajame dešimtmetyje, ji neliko pamiršta - jai paminėti buvo suorganizuotas neformalios veiklos susibūrimas, kuriame buvo būtent susitelkta į veiksmo meną ir jo procesą.

   Veikloje dalyvavo ne vien mokiniai ir jų tėvai, bet ir darželinio amžiaus berniukas Dovydas (3 m.). Jis mūsų mokyklai paliko paveikslą, kuriame labiau naudojo tapybą, o tuo tarpu pirmų klasių mokinės drobę margino dažus liejant ir taškant. Vienos mokinės mama taip pat nepabūgo ir panaudojo šią meno kryptį, tik ne ant drobės, o dekupažuojant.

   Su medžiu dirbo vaikinai, kurie padėjo „Saulės“ progimnazijos mokiniui pritaikyti savo darbe naujas medžio apdirbimo technologijas.

   Kūrybos pabaigoje visi buvo laimingi - tiek dažais susitepęs trijų metų berniukas, tiek mokinės, kurios su dažais galėjo „išsilieti“ visus paskutiniųjų mokslo metų savaičių sunkumus, tiek svečias iš progimnazijos, tiek mama, kuri nors ir dirbo ramiau, bet atskleidė veiksmo meno motyvus.

   Darbai yra eksponuojami mokyklos antrame aukšte.

   Dėkojame neformalaus švietimo mokytojams D. Viliušienei ir A. Juškevičiui už organizuotą veiklą ir puikiai praleistą laiką.

 

 

 

 

Milda Abraitytė, Ib

 

MATEMATIKOS POPIETĖ
 

   Šių metų gegužės 25-ąją dieną vyko diferencijuotos matematikos pamokos visų mokslo metų apžvalga su tėveliais ir vaikais. Per šį susirinkimą buvo aptarti: visi mokslo metai, motyvacijos skatinimas, vaikų mokymosi būdai ir lygis diferencijuotoje grupėje. Taip pat buvo surengtos draugiškos matematikos varžybos tarp vaikų ir tėvelių.

Štai keletas vaikų nuomonių apie šį susirinkimą:

 

   Susirinkimas prasidėjo mokytojai A. Spangevičienei pradėjus pasakoti apie mūsų mokinių išdaigas per pamokas, apie kurias mūsų teveliam tikriausiai buvo labai įdomu pasiklausyti, o vėliau vyko matematikos žinių patikrinimas - kovojo mokiniai prieš tėvelius. Šios dvikovos nekantriai laukė visi mokiniai, nes norėjo savo tėvams parodyti kokie jie protingi, tik gaila, kad buvo papirkti teisėjai (pajuokavimas), todėl mokiniai pralaimėjo aršią dvikovą, kuri baigėsi vos pusės taško pusiausvyra. Manau visiem buvo labai smagu.

Matas Aleknavičius

 

   Mano nuomone, ši diferencijuota matematikos pamoka buvo naudinga tiek mokiniams, tiek tėvams, nes mokiniai turėjo galimybę palyginti jėgas matematikoje su jų tėvais, o tėvai gavo žinių kaip efektyviau bendradarbiauti su atžalomis ruošiant namų darbus ir ne tik.

Deividas Petkus

 

   Manau, kad susitikimas buvo naudingas. Tėvai sužinojo, kaip sekasi jų vaikams, pasitikrino savo žinias bei susidarė teigiamą nuomonę apie diferencijuoto mokymosi naudą vaikams. Viskas pavyko puikiai, laikas nepraėjo veltui.

Emilija Galeckaitė

 

Laikas buvo smagiai praleistas. Labai patiko pasitikrinti, kas geresni matematikai - mes ar tėvai.

Ramūnas Povilaitis

 

  Buvo labai smagu pabūti "mokiniu". Tokie susitikimai suartina tėvus, mokytojus ir mokinius. Buvo labai naudinga informacija, kurią pateikė mokytoja, pamokos pristatymo metu. Taip pat buvo smagu spręsti įdomius protmušio uždavinius.

Jolita Dabrišienė

 

   Buvo įdomu ir smagu pabendrauti su mokytoja ir kitais tėvais. Esu patenkinta ir dėkinga, kad mokytoja A.Spangevičienė padeda mūsų vaikams tobulėti.

Aušra Povilaitienė

 

   Renginys man labai patiko. Buvo smagu pabendrauti tiek su klasės mokiniais, tiek su mokinių tėvais.

Jolanta Aleknavičienė

 

   Buvo labai smagu padėti mokytojai A. Spangevičienei organizuoti šį susirinkimą. Tėvai tarp vaikų buvo labiau atsipalaidavę, o vaikai prie tėvų ne tokie susikaustę. Viso susirinkimo atmosfera buvo labai maloni, draugiška. Mokytoja motyvavo ne tik mokinius kelti sau mokymosi kartelę matematikoje, tačiau skatino ir tėvelius padėti savo atžaloms matematikoje. Esu labai patenkinta šiuo susirinkimu.

Greta Bylaitė

 

 

 

 

 

2014-15 m.m. straipsniai

 

Šventė rašytojui A. Vaičiulaičiui atminti

2015-06-18

   Birželio 13 dieną Vilkaviškio r. Didžiųjų Šelvių kaime jau devintą kartą vyko tradicinio konkurso „Gimtoji žemė tavęs ilgisi ir savo širdyje tavęs didžiai pasigenda“ baigiamoji šventė, kuri yra savitas padėkojimas rašytojui Antanui Vaičiulaičiui.

Konkursas yra istorinio, tautinio ir kultūrinio ugdymo renginys, skirtas rašytojui Antanui Vaičiulaičiui atminti. Rašytojo kūryboje ryškus krikščioniškų vertybių spektras: meilė artimui, meilė Tėvynei, meilė Dievui. Savo novelėse, apsakymuose, legendose, padavimuose, pasakose rašytojas piešė gyvenimo nuskriaustųjų paveikslus ir dažnai išreiškė krikščionišką pasaulėžiūrą.

   Renginyje buvo skaitomi savos kūrybos kūriniai, skirti poetui, skambėjo muzika, buvo pagerbiami geriausių darbų autoriai ir apdovanojami Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro, Vilkaviškio krašto muziejaus, Vilkaviškio viešosios bibliotekos padėkomis, prizais, saldžiosiomis dovanėlėmis ir Danutės, Joanos ir Aldonos Vaičiulaityčių įsteigtomis premijomis.

   Džiugu, kad Kybartų Kristijono Donelaičio mokiniai šventėje dalyvauja nebe pirmą kartą ir užima prizines vietas. 9–12 klasių mokinių grupės II vietos nugalėtoja tapo Kybartų Kristijono Donelaičio  gimnazijos mokinė Greta Paulauskaitė (mokytoja D. Viliušienė), III vieta atiteko  Eglei Buzaitytei  (mokytoja D. Viliušienė).

Malonu, kad mano mokinės atrado naują konkursą ir linkiu toliau eiti kūrybos keliu.

 

 

 

Eglė Buzitytė III vietos laimėtoja

 

Greta Paulauskaitė II vietos laimėtoja.

 

mokytoja D. Viliušienė

 

Nominacijos

2015-06-15

   2015 m. birželio 12 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Vilkaviškyje, kur įteikė nominacijas geriausiems Vilkaviškio rajono moksleiviams už mokslo, sporto ir kultūrinės veiklos pasiekimus.

Didžiuojamės, kad tarp būrio nominantų buvo  ir mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinys Gabrielius Zaveckas. Šiais mokslo metais Gabrielius laimėjo net penkias prizines vietas Respublikiniuose konkursuose:

 • I vieta respublikiniame mokinių konkurse, skirtame Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėmis „Kam reikalinga Lietuvos valstybė?“;
 • II vieta už rašinį „Pasaulis be išradimų – (ne)geresnis pasaulis“ respublikiniame literatūriniame konkurse „Į mokslo pasaulį per kūrybą“;
 • III vieta už gerą publicistiką ir eseistiką respublikiniame 47-ajame Lietuvos jaunųjų filologų konkurse;
 • I vieta respublikiniame vyresniųjų klasių moksleivių rašinio ir esė konkurse, skirtame Baltijos kelio 25-erių metų sukakčiai paminėti;
 • Vilniaus universiteto teatro projekto „Drama SOS“ prizininkas.

Sveikiname Gabrielių ir jį ruošusią mokytoją Nijolę Černauskienę ir linkime, kad naujų minčių ir idėjų nepritrūktų ir kitais mokslo metais.

 

3x3 krepšinio turnyras K.Jasiulevičiui atminti

2015-06-14

   Penktadienį (birželio 12 d.) Kybartų Kristijono Donelaičio  gimnazijos stadione sporto klubas „KristiDo“ organizavo 3x3 gatvės krepšinio turnyrą. Antrą kartą jis skirtas buvusio mokyklos mokinio Lietuvos moksleivių 1969 m. čempiono Kęstučio Jasiulevičiaus atminimo medaliams laimėti.

   Oras ne taip kaip pernai buvo puikus, ir visi dalyviai nekantriai laukė varžybų .Į Kybartus atvyko keletas komadų iš Vilkaviškio.

   Atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Kęstučio bendraklasis-šių eilučių autorius. Jis papasakojo apie Kęstučio sportinį kelią su komanda, kuri tapo Lietuvos moksleivių čempionais ir palinkėjo visiems būti tokiems kovingiems, mylintiems krepšinį kaip Kętutis Jasiulevičius.

   Į turnyrą susirinko 10 komandų. Jos varžėsi dviejuose pogrupiuose, o po to vietas aiškinosi olimpine sistema.Pusfinaliuose ,,Dubleriai" iš Vilkaviškio 11:6 nugalėjo ,,Robedos" trejetą, ,,Titanas" 15:8 įveikė,,Vietinių"komandą. Rungtynėse dėl trečios vietos  gana lengvai 20:6,,Vetiniai" (A.Bujauskas, G.Jegorovas, J.Abraitis, E.Račkauskas) įveikė ,,Robedos" (R.Kivylius, R.Dailidavičius, E.Baltrušaitis, A.Vaičaitis) komandą.Finale susikovė vilkaviškiečių komandos. Po įtemptos, gražios kovos ,,Dublerių" komados žaidėjai (G.Vaitkus, V.Markevičius, P. Liepinaitis)  13:10 įveikė ,,Titano" krepšininkus (U.Barauskas,J.Bagurskis,T.Kumpys,Ž.Vasiliauskas).

   Uždarymo metu varžybų prizininkams buvo įteikti atitinkamos iškovotos vietos Kęstučio Jasiulevičiaus atminimo medaliai. 

   Visi varžybų dalyviai buvo patenkinti renginiu ir dėkojo rėmėjams ir organizatoriams.

                                                                

 

 

 

 

Turnyro organizatorius Juozas Murinas

 

PASKELBTA METŲ KLASĖ IR METŲ MOKINYS

2015-06-05

Sveikiname 2014-2015 m. m. Metų mokinį Dovydą Valioką ir Metų klasę – IIb klasę.

 

 

Mokslo metų pabaigos šventės akimirkos

2015-06-04

 

 

 

 

 

 

 

 

Susitikimas

2015-06-01

   Gegužės 25 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnaziją aplankė Kybartų "Saulės" progimnazijos technologijų būrelio mergaitės ir jų mokytoja V. Murinienė. Mokines maloniai priėmė dailės ir technologijų mokytoja D. Viliušienė dailės studijoje. Pagrindinis tikslas – supažindinti mokines su odos apdirbimo technologijomis ir pasigaminti suvenyrą.

   Mergaitės įdėmiai klausėsi pasakojimo apie odos kelią, vėliau rinkosi savo gaminiui patinkančią odos spalvą, piešė gėlių lekalus, kirpo detales ir po viso to pasigamino puikius darbelius, kuriuos galėjo parsinešti namo.

   Veiduose buvo matyti tik geros emocijos. Mergaites teigė, jog kitais metais taip pat norės sugrįžti į dailės studiją!

 

 

P. Menčinskaitė

 


Paskutinio skambučio šventės akimirkos

 

Paskutinio skambučio šventės akimirkos

2015-06-01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„ Jurgeli, meistreli...2015“

2015-05-25

       Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai 2015m. balandžio mėn. 10–22 dienomis dalyvavo Marijampolės kultūros centro organizuojamoje Tradicinėje tarptautinėje mokytojų ir mokinių parodoje „ Jurgeli, meistreli...2015“  ir įgijo teisę dalyvauti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“, respublikiniame ture,  kuriame Andrius Albaitis IIIa kl., Edvardas Broniška IIIb kl., ir Tadas Eidukaitis IIIb  kl. buvo apdovanoti II –ojo laipsnio diplomais, o Rokas Žilinskas Ib kl. padėkos raštu.

       Technologijų mokytojas Alfonsas Juškevičius.

 

 

 

 

 

Laimėjimas projekto MARCH veikloje „Gamtos mokslų tiriamieji darbai“

2015-05-24

   Ugdymo plėtotės centras įgyvendina Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos projektą MARCH (angl. Make Science Real in Schools). Projekte dalyvauja partneriai iš 7 šalių (Bulgarijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Portugalijos, Serbijos ir Vokietijos).  Projekto tikslas – pateikti gamtamokslinio ugdymo mokyklose apžvalgą, padėti kurti Mokymosi visą gyvenimą programos tema ir turiniu susijusių projektų tinklą, skatinti įžvalgų, gerosios praktikos, taikant inovatyvias metodikas gamtos mokslų ugdymui, sklaidą.

   Mūsų gimnazijos chemijos mokytoja Rimutė Lazdauskienė ir dvi mokinių komandos dalyvavo šio projekto veikloje „Gamtos mokslų tiriamieji darbai“, kurios tikslas – didinti gamtos mokslų patrauklumą, įtraukti mokinius į praktinę veiklą, skatinti tyrinėti ir spręsti problemas bendradarbiaujant. Lietuvoje dalyvavo 25 mokyklos.

   Mokykloms reikėjo pasirinkti po 2 tiriamuosius darbus (biologijos, chemijos, fizikos ar integruoto gamtos mokslų kurso), kuriuos atliktų keliais būdais: naudodami realias priemones ir prietaisus, šias priemones ir prietaisus naudodami kartu su kompiuterine laboratorija, naudodami virtualią laboratoriją.

   Po to reikėjo paruošti pristatymus ir .... laukti rezultatų. Džiugu, jog ketvirtokų – Evos Kakliuginos, Rūtos Kriaučiūnaitės, Tomos Mikelkevičiūtės, Gerdos Vendzinskaitės ir Eimanto Kazlausko –   atliktas darbas „Vitamino C ir pH nustatymas apelsinų sultyse“ laimėjo III vietą.

   Sveikiname komandą!

 

 

Dalyvavimas konkurse jau tampa tradicija

2015-05-21

   Jau šeštą kartą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras pakvietė šiemet visos Lietuvos vyresniųjų klasių mokinius dalyvauti rašinio ir esė Tėvynės naujausios istorijos temomis konkurse, skirtame Baltijos kelio 25 metų sukakčiai. Jį tradiciškai globoja LR užsienio reikalų ministerija. Mūsų gimnazija šiame konkurse dalyvauja trečią kartą. Užpernai dvi abiturientės tapo nominantėmis, na, o pernai dalyvavusiam ir II vietą užėmusiam trečiokui Gabrieliui Zaveckui minėtas konkursas jau tapo savotišku užkratu. Gerąja prasme, žinoma, kadangi jaunasis eseistas ir šiemet susidomėjo viena iš pateiktų temų - „Morali politika – realiai egzistuojanti vertybė ar naivus pramanas?“

   Šį kartą laureatų ir dalyvių apdovanojimo ceremonija vyko Juozo Urbšio tėviškės sodyboje (Panevėžio raj., Čiūrų k., Zaosės vnkm.). Gegužės 14 d. daugiau nei trisdešimt dalyvių, nepabūgę lietaus, sugužėjo į buvusio tarpukario užsienio ministro gryčią susipažinti su ekspozicija, kurioje gal labiausiai dėmesį atkreipė nuotrauka – greta A. Hitlerio sėdintis J. Urbšys diplomatinių derybų metu. Apdovanojimo ceremoniją pradėjo komisijos pirmininkas Giedrius Puodžiūnas – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius. Jis pasidžiaugė, jog atsiranda vis daugiau pilietiškų jaunų žmonių, kurie patriotizmą laiko viena iš svarbiausių vertybių.

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų

ryšių departamento direktorius Giedrius Puodžiūnas

 

Su aktoriumi Evaldu Stoke J. Urbšio sodybos fone

 

   Toliau visų laukė staigmena: Panevėžio teatro aktorius Evaldas Stokė perskaitė patį geriausią konkurso darbą, kurio autoriaus pavardė nebuvo įvardinta. Tačiau man ir Gabrieliui sutukseno širdis: taip, aktorius skaitė jo esė. Besiklausant atrodė, kad kūrinys skamba vėl naujai. Natūralu, juk skaitė meninio žodžio meistras. Taigi, kaip jau ir supratote, Gabrielius Zaveckas tapo konkurso esė I vietos laureatu, susilaukė ne tik fotografų, žurnalistų, bet ir komisijos dėmesio, tačiau atsakinėjo į klausimus kaip visada santūriai ir kukliai.

   Po ceremonijos paragavę  aukštaitiškos Starkakojų (garšvų) sriubos, Urbšynės pyrago, naminės duonos, sūrio, medaus pajudėjome namų link smagiai nusiteikę –  saulutė jau šypsojosi pro debesį. Na, o Gabrieliui turbūt visi linkime sėkmės ir kitais metais – azartas dalyvauti konkursuose taip lengvai nedingsta.

 

   Gabrieliaus esė galite paskaityti čia.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė

Svečiuose – Kelmės pedagogai

2015-05-18

   Antradienį gimnazijoje lankėsi Kelmės rajono ugdymo įstaigų direktorių delegacija. Pagal programą mūsų gimnazijoje vyko diskusija apie mokyklų pertvarkos tinklo reorganizavimą. Direktorius Saulius Spangevičius pristatė mūsų gimnazijos sukūrimo istoriją, pasakojo apie miesto mokyklų tinklo pertvarką bei pristatė bendradarbiavimo su Kybartų „Saulės“ progimnazija mokymosi pereinamumo ir tęstinumo projektą „Tiltas“. Bendroje diskusijoje svečiai džiaugėsi, kad bendradarbiaudami galime pasimokyti vieni iš kitų. Po diskusijos svečiai apžiūrėjo gimnazijos erdves ir tęsė savo kelionę į Kybartų muitinės rūsius.

 

 

 

Varžybos „Išgelbėk draugą“

2015-05-13

   Balandžio 29 d. gimnazijos komanda, kurią sudarė Ia klasės mokiniai, dalyvavo rajoninėse pirmos pagalbos varžybose “Išgelbėk draugą”. Nors prizinės vietos neužėmėme, mokiniai įgavo daug žinių apie žmogaus saugą.

 

 

 

 

TRADICINĖ MARIJAMPOLĖS REGIONO GIMNAZIJŲ ŠVENTĖ

2015-05-11

   Gegužės 6 d. gimnazija dalyvavo jau aštuntąjį kartą surengtoje Marijampolės regiono gimnazijų šventėje, kuri šiais metais vyko Kalvarijoje. Čia laukė susitikimas su prieš 110 m. gimusio rašytojo K. Borutos sukurtu personažu  Jurgiu Paketuriu.  Jo  šmaikštaus pasakojimo lydimi, visi leidomės į  etnografinę kelionę po Suvalkiją, iš naujo atradome jos įdomybes.

   Šventėje, skirtoje etnografinių regionų metams, gimnazistai susirungė išmintingųjų varžytuvėse, suteikusiose galimybę atskleisti žinias apie Suvalkiją, menų kiemelyje pynė vainikus, rišo šiaudines skulptūras, domėjosi demonstruojamais liaudies amatais.

   Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė kompoziciją “Istorijos kryžkelėje”.

 

 

 

 

,,Kūrybos paukštė - 2015“

2015-05-04

   ,,Visa, kas mes esame, gimsta iš mūsų minčių. Savo mintimis mes sukuriame pasaulį,“– tokia Budos mintimi Vilniaus Gabijos gimnazija pasitiko Respublikinio moksleivių integruoto technologijų ir literatūros konkurso ,,Kūrybos paukštė - 2015“ nugalėtojus. Šis konkursas vyksta jau treti metai. Iš mūsų gimnazijos į konkursą savo kūrybos noveles siuntė Edvinas Krocas, IVc kl. Džiugu buvo sužinoti, kad esame kviečiami į baigiamąją popietę. Atvykusius  dalyvius šeimininkai pakvietė į aktų salę pažiūrėti mokyklos saviveiklininkų pastatytą miuziklą ,,The Great Gatsby“. Po jo vyko savos kūrybos darbų skaitymas ir vizualiojo meno darbų pristatymai. Mokiniai kūrėjai savo kūrybą siuntė iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų (Akmenės, Jonavos, Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Telšių, Trakų, Vilniaus ir kt.) Edvinas Krocas 9-12 klasių grupėje laimėjo II-ąją vietą ir buvo apdovanotas II laipsnio diplomu bei atminimo dovanėle – kūrybos paukšte.

 

Lietuvių kalbos mokytoja R.Gutkovienė

 

SVEIKINAME JAUNĄJĮ ESEISTĄ

2015-05-04

   Balandžio 24–26 dienomis Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje įvyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomu už gerą publicistiką ir eseistiką buvo apdovanotas ir mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinys Gabrielius Zaveckas (lietuvių k. mokytoja Nijolė Černauskienė). 
    Jaunojo kūrėjo esė "Liga, nuo kurios nenorėčiau pasveikti" buvo gerai įvertinta ne tik komisijos, bet ir publicistikos sekcijos dalyvių. Rašytoja, eseistė Gintarė Adomaitytė bei „Naujosios Romuvos“ vyriausias redaktorius filosofas Andrius Konickis pagyrė Gabrielių už originalumą ir kūrinyje perteiktą atidumą greta esančiam žmogui. 

 

 

 

Svečiai

2015-04-27

   Balandžio 27 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos policijos mokyklos ir Mykolo Romerio universiteto kursantai bei Vilkaviškio policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Vilija Grybauskienė ir Arūnas Kinderis.

   Policijos kursantai gimnazistams pristatė savo ugdymosi mokyklas, supažindino su reikalavimais ir dokumentais, kurių reikia stojant į šią specialybę.

   Gimnazistai kursantams pateikė daugybę klausimų, paprašė, kad pademonstruotų apsigynimo būdų, papasakotų apie tazerį.

   Jei yra susidomėjusių policijos studijomis daugiau informacijos rasite internetiniuose puslapiuose http://www.mruni.eu/ ir http://lpm.policija.lt/.

 

 

 

Svečiai

2015-04-24

   Gimnazijoje lankėsi Marijampolės kolegijos dėstytojai ir studentės. Karjeros centro vadovė Daiva Rutkauskienė pristatė kolegiją, joje esančias specialybes, apgyvendinimą bendrabučiuose, neformalųjį ugdymą po paskaitų. Studentės pristatė savo studijų programas: teisę ir socialinį darbą.

   IT dėstytojas rekomendavo studijuoti technologinės krypties specialybes, nes jos ne tik perspektyvios, bet ir gerai apmokamos.

   Daugiau informacijos apie Marijampolės kolegijos studijų programas ieškokite internetiniame puslapyje www.marko.lt

 

 

 

IMIGRACIJA – EUROPOS JAUNIMO AKIMIS

2015-04-17

   Daugelis žmonių, ypač jaunimo tarpe, tikriausiai yra girdėję tokį stebuklingą žodžių derinį kaip „jaunimo mainai“. Jų būna visokių tipų – nuo trumpų, keleto dienų kelionių į kitą šalį, iki šešis mėnesius ir ilgiau trunkančių studijų mainų programų.    Mainų metu susitinka jauni žmonės iš skirtingų šalių, skirtingų kultūrų. Jie dalinasi patirtimi, bendrauja, aplanko vietinės šalies apylinkes ir, priklausomai nuo mainų tipo, užsiima temine veikla.

   Misty mountains, sunny beaches,

   Lemons, oranges and peaches…

   Fields of roses, hills of oak,

   Hearts of locals are worth more than gold.

   Aplinka, įkvėpusi parašyti šias eiles, puikiai apibūdina Agros kaimelį, įsikūrusį Troodos kalnuose, aukščiau kaip 1000 metrų virš jūros lygio, garsėjantį rožių pramone, vyno daryklomis bei švariu šaltinių vandeniu. Šiuo „perlu, nušvietusiu kasdienybę“, kovo 26 – balandžio 5 dienomis mėgavosi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda, atstovavusi savo šalį tarptautiniame ERASMUS + jaunimo mainų projekte „SPREAD YOUR WINGS“ („Išskleisk sparnus“): III klasės mokiniai Eglė Buzaitytė, Ovidijus Dubauskas, Diana Ustinovaitė, Gabrielius Zaveckas, ir, be abejo, jų vadovė, anglų kalbos vyr. mokytoja Monika Lukoševičiūtė. Projektas vyko Kipre – Viduržemio jūros valstybėje, trečioje pagal dydį šios jūros saloje. Nedideliame, maždaug 800 gyventojų turinčiame Agros kaimelyje, 10 dienų gyveno dešimties skirtingų šalių komandos – iš viso 50 žmonių: kipriečių, graikų, italų, ispanų, prancūzų, vokiečių, kroatų, rumunų, lietuvių ir estų.

   Projekto tema – imigracija. Dalyviai keletą dienų analizavo šią temą – nuo pabėgėlio iš Izraelio asmeninės patirties klausymosi iki vaidinimų, kaip kiekviena šalis priima imigrantus. Per neformaliąją veiklą jaunimas dalinosi patirtimi susijusia su imigracija integracijos procese ir siūlė sprendimo būdus palengvinti šį procesą. Taip pat veiklos metu dalyviai ugdė tolerantiškumą imigrantams, ypač kitos rasės, religijos ir etninių grupių žmonėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VEIKSMO SAVAITĖ „BE PATYČIŲ“

2015-04-17

   Kiekvienais metais kovo mėnesį gimnazijoje vyksta veiksmo savaitės „Be patyčių“ renginiai. Jų metu mokiniai stebėjo savo savijautą gimnazijoje lipindami lapelius ant „Jausmų lapo“. Mokinių taryba dalijo emblemas, kuriomis siekė, kad visa gimnazijos bendruomenė būtų tolerantiška ir draugiška. Organizavo apkabinimų dieną.

I-II klasių mokiniai kūrė prevencinius filmukus, kuriuos visi peržiūrėjome gimnazijos fojė. Originaliausiu išrinktas II a klasės filmukas.

   Savaitės pabaigoje rinkome draugiškiausią gimnazijos mokinį, kuriuo tapo III b klasės mokinys Gabrielius Zaveckas.

 

 

 

 

KYBARTŲ MIESTO III-jų TINKLINIO PIRMENYBIŲ NUGALĖTOJA – „UŽKARDOS“ KOMANDA

2015-04-16

   Baigėsi 2015 metų Kybartų miesto tinklinio pirmenybės, kuriose dalyvavo 6 komandos, buvo sužaista 17 rungtynių. Balandžio 3 dieną Kybartų Kristijono Donelaičio sporto salėje vyko finalinis varžybų etapas.

   Į finalinį varžybų etapą nepatekusios komandos turnyrinėje lentelėje išsidėstė sekančia tvarka: penkta vieta atiteko „Tornado“ komandai, šešta vieta „Pataisos namų“ komandai.

   Dėl trečios vietos ir bronzos medalių šių metų tinklinio pirmenybėse kovojo „Virbalio“ komanda ir „Liepos“ komanda. Permainingoje kovoje pergalę rezultatu 3:2 (21:25, 25:19, 25:21, 19:25, 15:13) iškovojo „Liepos“ komanda (Mantas Stebuliauskas, Marius Vaišnora, Kęstutis Žeimys, Aidas Burbulis, Darius Kereiša, Robertas Bradūnas, vadovas H. Katilius).

   Po šių rungtynių finale susitiko „Kybartų užkardos“ (Žydrūnas Aželskas, Deividas Aželskas, Andrius Ciganskas, Tadas Lasevičius, Gintaras Mykolaitis, Alvaras Bagvila, vadovas E. Dobiliauskas) ir „Gimnazijos“ ( Mindaugas Želvys, Augustas Raudonius, Arnas Penkaitis, Dovydas Španagelis, Dovydas Valiokas, vadovas A. Viliušas) komandos. Šioje dvikovoje žiūrovai intrigos neišvydo. „Kybartų užkardos“ komanda pademonstravo gražų žaidimą ir sėkmingai nukeliavo iki pat finalinio rungtynių švilpuko, po kurio rezultatas 3:0 (25:17, 25:15, 25:22) „Kybartų užkardos“ komandos naudai.

 

I vieta -  komanda „Kybartų užkarda“

 

II vieta - komanda „Gimnazija“

   Nugalėtojus ir prizininkus sveikino ir apdovanojimus įteikė varžybų vyr. teisėjas ir sporto klubo „Kristido“ pirmininkas Aurelijus Viliušas.

 

Komandos užėmusios I-III vietas

          

  Tinklinio pirmenybių  vyr. teisėjas A. Viliušas

INDIVIDUALIŲ KONSULTACIJŲ DIENA

2015-04-15

   Š. m. balandžio 22 d., trečiadienį, gimnazijoje organizuojama INDIVIDUALIŲ KONSULTACIJŲ DIENA visų klasių mokinių tėvams (globėjams).

   Nuo 17.00 iki 19.00 val. visų dalykų mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai ir gimnazijos administracija lauks tėvelių (globėjų) savo kabinetuose, priims juos bei atsakys į iškilusius klausimus. Galite atvykti ir su savo vaiku (globotiniu).

   Maloniai kviečiame Jus apsilankyti gimnazijoje. Tik bendraudami ir bendradarbiaudami kartu galime spręsti kylančias problemas bei ieškoti sprendimų gimnazijos veiklos tobulinimui.

   Iškilus neaiškumams, kreipkitės į klasės vadovą.

   Taip pat informacija teikiama telefonu 8-342-30671 (pavaduotojos ugdymui).

Mokytojų ir kabinetų sąrašas:

 

PAGERBTAS JONO DIRVONSKIO ATMINIMAS

2015-04-14

   Kybartų ,,Saulės“ progimnazijos sporto salėje vyko tradicinis, jau keturioliktasis krepšinio turnyras buvusiam mokyklos direktoriui J. Dirvonskiui atminti.

   Šių metų turnyre dalyvavo Vilkaviškio rajono gimnzijų komandos: Vilkaviškio ,,Aušros“, Pilviškių ,,Santakos“, Gražiškių ir šeimininkai K. Donelaičio gimnazistai.

   Varžybos vyko olimpine sistema. Pirmame pusfinalyje Kristijono Donelaičio gimnazistai po dramatiškos kovos paskutinę rungtynių sekundę rezultatu 44:46 nusiledo pilviškiečiams. Rezultatyviai žaidė G. Jegorovas (12 tšk.). Svečių komandoje rezultatyviai žaidė J. Urbonavičius (20 tšk.).

   Antrame pusfinalyje Gražiškių komanda pateikė didžiausią turnyro staigmeną kur po labai įtemptos kovos 51:49 nugalėjo Vilkaviškio ,,Aušros“ komandą.

   Nugalėtojų komandoje rezultatyviai žaidė E. Keleris (22 tšk.).Pralaimėjusių – K. Jasulaitis (20 tšk.).

   Po šių rungtynių vyko iškilmingas varžybų atidarymas. Tylos minute buvo pagerbtas J. Dirvonskio atminimas, nuvežtos gėlės ir uždegtos žvakutės ant jo kapo.

   Po pietų pertraukos rungtynėse dėl trečios vietos susitiko K.Donelaičio ir Vilkaviškio ,,Aušros“ krepšininkai. Nuo pat rungtynių pradžios vilkaviškiečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir pelnytai nugalėjo 80:39. Nugalėtojų gretose nesulaikomi buvo K. Jasulaitis pelnęs 20 taškų ir P. Neiberka (18 taškų). Pralaimėjusių gretose rezultatyviai žaidė A. Raudonius (15 tšk.) ir G. Jegorovas (21 tšk.).

   Finale Pilviškių krepšininkai turėjo pripažinti Gražiškių gimnazijos krepšininkų pranašumą. Nors po pirmo kėlinio rezultatas buvo 16:15 gražiškiečių naudai, vėliau neatsilaikė prieš galingesnius varžovus ir pralaimėjo rungtynes 66:43. Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė S. Urbonavičius (18 tšk.), laimėtojų gretose M. Smigelskas (19 tšk.).

   Varžybų pertraukos metu vyko tritaškių konkursas. Jame  geriausiai sekėsi kybartiečių duetui A. Raudoniui ir V. Paškevičiui finale įveikusiems Vilkaviškio duetą: K. Jasulaitį ir Ž. Vasiliauską.

   Varžybų uždarymo metu komandų prizininkių žaidėjai buvo apdovanoti atitinkamos spalvos medaliais. Juos  įteikė J. Dirvonskio sūnus Rūtenis. Geriausi komandų žaidėjai: P. Neiberka, A. Raudonius, E Keleris, J. Urbanavičius, apdovanoti asmeniniais prizais.

   Varžybų organizatoriai dėkingi Rūteniui Dirvonskiui,  K. Donelaičio gimnazijos ir ,,Saulės“ progimnazijos administracijai prisidėjusiems rengiant šią gražią šventę.

 

 

 

 

 

 

 

Juozas Murinas

Varžybų organizatorius

 

SVAJOJA TAPTI MOKYTOJA

2015-04-07

Jau ne vienerius metus Lietuvos edukologijos universitete (LEU) organizuojama „Jaunojo pedagogo akademija", į kurią atvyksta moksleiviai iš visos Lietuvos. Šiemet, gavusi gimnazijos rekomendacijas, Vilniuje su pedagogo profesija artimiau susipažino ir III a klasės mokinė Aida Barkauskaitė. Visą gimnazistės interviu su sūduvis.lt  žurnaliste galite pasiskaityti adresu http://vilkaviskis.info/index.php/home/svietimas/6600

 

Angliškos dainos vakaras „Welcome to English song event“

2015-03-27

   Praėjusį penktadienį (kovo 20 d.) Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje praūžė jau tradicija tapęs angliškos dainos vakaras „Welcome to English song event“. Čia savo muzikiniais gebėjimais ir puikia pavasarine nuotaika dalinosi mokiniai gyvenantys muzika. Kaip bebūtų keista, tačiau šiais metais konkursas sulaukė tik vienų svečių, į angliškos dainos vakarą nepasididžiavo atvykti Kybartų kultūros centro jaunimo vokalinė grupė „VIVO“. Mokiniai, besimokantys Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje subūrė vokalinę grupę vadovaujamą Vilijos Gaurienės 2012-aisiais metais. Vakarą kaip ir pridera pradėjo Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinys Marius Kijauskas atlikęs dainą „Your man“, Marius savotiškai suteikė drąsos kitiems „dainorėliams“ laukiantiems savo eilės pasirodant. Po Mariaus Kijausko savo pasirodymo laukė kybartiečiai, kurie pasirinko smagią ir jaunatvišką dainą „We are young“, sulaukusi gausių aplodismentų grupė „VIVO“ vietą scenoje užleido vienam iš grupės narių – Gyčiui Jasulaičiui, kuris atliko jausmingą solinę dainą „Let her go“, beje, jo pasirodymą papuošė jautrus Viktorijos Jurkšaitytės ir Edvino Kroco šokis. Vėliau renginį pagyvino merginų kvartetas iš Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos, žavesio suteikė merginų vokalinė grupė  „Aušrinė“ atlikusi gerai žinomo Bruno Mars dainą „Just the way you are“. Išties, pasirodymai buvo vienas už kitą gražesni, buvo be galo malonu klausytis Silvijos Krocaitės bei jos anglų kalbos mokytojos Eglės Dumčiūtės dueto. Angliškos dainos vakarą užbaigė jį pradėjęs Marius Kijauskas, į pagalbą pasikvietęs muzikinę gyvo garso jaunimo grupę „How2music“, susikūrusią 2014 m. lapkričio 29 d.

   Dėl įvairių renginių gausumo jauni žmonės gali plėsti savo akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis, atrasti ir sužinoti kažką naujo. Po kiekvieno renginio, konkurso ar festivalio mokiniai parsiveža „kibirą“ įspūdžių, potyrių ir prisiminimų, kuriuos su šypsena prisimins net baigus mokyklą.

 

 

 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV c klasė mokinė

Toma Mikelkevičiūtė

Tinklinio pirmenybių naujausi rezultatai

2015-03-23

Kovo 20 dienos susitikimų rezultatai:

 

• „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Pataisos namai“ komandą rezultatu 3:0

 

• „Tornado“ pralaimėjo 0:3 „Kybartų užkardos“ komandai (9:25, 15:25, 21:25);

 

• „Virbalis“ pralaimėjo 2:3 „Liepos“ komandai (25:14, 25:27, 25:23, 19:25, 12:15).

 

Kovo 21 dienos susitikimų rezultatai:

 

• „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Kybartų užkardos“ komandą rezultatu 3:1 (25:20, 25:22, 25:27, 25:19)

• „Tornado“ pralaimėjo 2:3 „Virbalio“ komandai (22:25, 15:25, 26:24, 25:22, 8:15);

 

 

03-27

1700 Kybartų užkarda - Liepa

1815 Pataisos namai - Virbalis

1915 Tornado - Gimnazija

2015 Liepa- Pataisos namai

 

Startavo III- osios Kybartų miesto salės tinklinio pirmenybės

2015-03-23

   Kovo 13-ą prasidėjo ilgai lauktos Kybartų  miesto salės tinklinio pirmenybės į kurias užsiregistravo 6 komandos: „Gimnazija“, „Liepa“, „Pataisos namai“, „Kybartų užkarda“, „Tornado“, „Virbalis“.

 

Kovo 13 dieną įvyko pirmieji komandų susitikimai. Rezultatai:

 • „Tornado“  pralaimėjo 2:3 „Liepos“ komandai (25:22, 9:25, 17:25, 25:22, 5:15 );
 • „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Virbalį“  rezultatu 3:2  (25:22, 25:27, 12:25, 25:23, 15:4).
 • „Pataisos namai“ pralaimėjo 0:3 „Kybartų užkardos“ komandai (19:25, 11:25, 20:25).

Kovo 14 dienos susitikimų rezultatai:

 • „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Liepos“ komandą rezultatu 3:2 (25:23, 15:25, 25:18, 18:25, 15:8);
 • „Pataisos namai“ pralaimėjo 1:3 „Tornado“  komandai (25:20, 19:25, 22:25, 16:25);
 • „Virbalis“ pralaimėjo 1:3 „Kybartų užkardos“ komandai (17:25, 25:23, 20:25, 16:25).

Kovo 20 dieną susitinka:

1700  „Virbalis“ – „Liepa“

1815  „Pataisos namai„Gimnazija“

1915 „Kybartų užkarda“ - „Tornado“ 

Kovo 21 dieną susitinka:

1200  „Gimnazija“ „Kybartų užkarda“

1315  „Liepa“„Pataisos namai

1415 „Virbalis“ - „Tornado“ 

          Klubo ,,KRISTIDO“ pirmininkas,

kūno kultūros mokytojas A. Viliušas

 

Tėvų susirinkimas

2015-03-23

   Trečiadienį gimnazijoje vyko mokinių tėvų susirinkimas. Kalbėjome apie šiuolaikinės pamokos reikalavimus, demonstravome filmuotas pamokas, tėvams aiškinome kokias pagrindines kompetencijas turi išsiugdyti mokiniai mokykloje.

 

 

 

Lankėsi Vilkaviškio darbo biržos jaunimo darbo centro specialistė

2015-03-20

   2015 - 03 - 19 gimnazijoje lankėsi Vilkaviškio darbo biržos jaunimo darbo centro specialistė Jūratė Drunienė, kuri supažindino mokinius su atsakingo specialybės rinkimosi etapu. Pristatė darbo rinkos profesijų reikalingumo barometrus Lietuvoje ir Marijampolės savivaldybėje. Informavo apie savęs pažinimo projektą, kurio metu mokiniai gali užsiimti savanoryste.    

   Norintiems daugiau sužinoti apie darbo biržos veiklą paspauskite šią nuorodą www.ldb.lt

 

 

 

 

PROJEKTAS MOKINYS-MOKINIU

2015-03-20

   Startuoja gimnazijos projektas "Mokinys-mokiniui", kurio tikslas - padėti vieni kitiems mokytis. Jeigu turite mokymosi sunkumų arba norite mokytis bendradarbiaujant, kreipkitės į mokinius-konsultantus, kurie padės įveikti mokymosi sunkumus. Mokinių konsultantų sąrašas prisegamas. Dėl konsultacijų kreipkitės asmeniškai.

 

Eil. Nr.

Dalykas

Mokinio - mokytojo

Pavardė, Vardas

El.paštas

 

Koordinatorė

Diana Ustinovaitė

ustinovaite@gmail.com

 

Matematika

Jonas Valaitis

Greta Geištoraitytė

Margarita Aleksynaitė

Geda Murinaitė

j.valaitis97@gmail.com

gretute170@gmail.com

telefonine6@gmail.com

g.murinaite@gmail.com

 

Informatika

Povilas Šlikas

Vilius Birštonas

povilasslikas@gmail.com

vizoriand@inbox.lt

 

Istorija

Brigita Kazlauskaitė

Ieva Žarskytė

k3dsss@gmail.com

ieva.zarskyte@gmail.com

 

Geografija

Margarita Aleksynaitė

telefonine6@gmail.com

 

Rusų kalba

Ieva Žarskytė

ieva.zarskyte@gmail.com

 

Lietuvių kalba

Morta Kriščiūnaitė

Emilija Galeckaitė

ekspyglys@gmail.com

emilija58538@gmail.com

 

Biologija

Brigita Kazlauskaitė

k3dsss@gmail.com

 

Chemija

Vilius Birštonas

vizoriand@inbox.lt

 

Muzika

Edgaras Merkevičius

edgaras.merkevicius@gmail.com

 

 

 

Pasiektas gimnazijos rekordas!

2015-03-16

    Minint skaičiaus „Pi“ dieną, gimnazijoje vyko šio skaičiaus skaitmenų po kablelio rašymo konkursas. Smagu teigti, kad IIc klasės mokinė Greta Šomkaitė pasiekė šios užduoties rekordą. Ji įsiminė net 112 skaitmenų po kablelio ir tapo absoliučia nugalėtoja. Žinant, kad skaičiaus „Pi“ po kablelio skaitmenys neturi tam tikros sistemos, juos įsiminti yra sudėtinga.

   Kiti mokiniai, užėmę prizines vietas, parašė kur kas mažiau skaitmenų: nuo 19 iki 25. Formulių su skaičiumi „Pi“ rašymo konkurse pirmavo ketvirtokai, juk jie ruošiasi egzaminui. Taip pat gimnazijos fojė per pertraukas buvo demonstruojamos pačių mokinių paruoštos kompiuterinės pateiktys, apie matematiką ir skaičių „Pi“ bei paruošta fotografijų paroda „Matematika fotografijoje“.

Matematikos mokytoja A. Spangevičienė

 

Kovo 11 -osios minėjimas gimnazijoje

2015-03-13

 

 

 

 

 

 

Paskaita

2015-03-13

   2015 m. kovo 13 d. AB „Swedbank“ banko pardavimų vadybininkė Dovilė Luckuvienė mūsų gimnazijos mokiniams skaitė paskaitą tema „Asmeniniai finansai ir investavimas“. Klausytojai išgirdo apie taupymą, atsakingą skolinimąsi, investavimą ir investavimo priemones, investicijų riziką, išsilavinimo svarbą būsimai karjerai, darbo vertę ir reikšmę žmogui bei visuomenei.  Pranešėja mokiniams pristatė „Swedbank“ jaunimo programą - tai  programa, kuri skatina moksleivių ir studentų kūrybiškumą, padeda ugdyti finansų valdymo ir investavimo įgūdžius.

 

 

 

 

Sveikiname!

2015-03-06

   2015-02-27 d. Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados regioninis etapas, kuriame šauniai pasirodė mūsų gimnazijos IVA klasės mokinys Dovydas Valiokas. Sveikiname Dovydą šiame konkurse užėmusį III-ią vietą.

 

Sveikiname!

2015-03-03

   63-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados II etapo rezultatai:

 

Gintarė Gudaitytė, I klasė III vieta

Greta Geištoraitytė, II klasė III vieta

 

Sveikiname!

2015-03-03

25-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados II etapo rezultatai:

 

Deividas Petkus, I klasė I vieta

Ieva Žarskytė, I klasė II vieta

Lukas Gasiūnas, III klasė II vieta

Gabrielius Zaveckas, III klasė III vieta

Eva Kakliugina, IV klasė I vieta

 

„Praūžė“ „Smegenų mankšta“

2015-02-27

   „Negali negerbti to, kuris moka parašyti žodį TREČIADIENIS, nors ir su klaidomis“, kas taip pasakė? Vasario 25 d. vakare Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje „praūžė“ „Smegenų mankšta“. Smagus žaidimas verčiantis didžiuotis savimi, kai nežinodamas staiga sumąstai atsakymą, kai draugiškai bendradarbiaudami mokiniai, mokytojai ir tėvai randa bendrą sprendimą. Džiugu , kad komandose dalyvavo tėvai. Jų gyvenimo patirtis ir žinios labai padėjo ieškant atsakymų į kai kuriuos klausimus. Visą žaidimą pirmavo dvi komandos, IIb Grifų gūžta ir Virbalio skyriaus Bonos komandos. Prireikė papildomo turo, kad būtų išaiškinta nugalėtojų komanda. Vieno taško persvara laimėjo IIb klasės komanda Grifų gūžta, nes jie žinojo kas taip kalbėjo „Negali negerbti to, kuris moka parašyti žodį TREČIADIENIS, nors ir su klaidomis“.  Sveikiname nugalėtojus!

 

 

 

 

Sveikiname!

2015-02-25

   Kūryba – nuolatinė kaitos palydovė, skatinanti stabtelėti, atsigręžti į praeitį, susivokti dabartį, projektuoti ateitį. Kiekvienas iš mūsų esame kūrėjas... Ir nuvilnijus olimpiadų bangai galime pasidžiaugti mūsų mokyklos kūrėjų puikiais pasiekimais. Sveikiname technologijų olimpiados „Po kūrėjo delnu...“ II turo laimėtojus:

   III c klasės mokinę Gedą Murinaitę, 11-12 klasių tarpe užėmusią I vietą. Mokinė deleguota atstovauti Vilkaviškio rajoną respublikinėje olimpiadoje, kuri įvyks balandžio 7-8 d. Kaune.
   II b klasės mokinę Akvilę Prochorovaitę, 9-10 klasių tarpe užėmusią I vietą.
   IIIc klasės mokinį Andrių Litvinavičių, 11-12 klasių tarpe užėmusį II vietą.

 

 

 

 

 

 

 

Sveikiname!

2015-02-24

mokinius labai gerai baigusius I -ąjį pusmetį:


Simoną Cimblerytę Ib
Eglę Buzaitytę IIIb
Gabrielių Zavecką IIIb
Dovydą Valioką IVa
Evą Kakliuginą IVb
Eloną Paulikaitytę IVb

 

Sveikiname nugalėtojus!

2015-02-19

Vasario 18 dieną vyko Suvalkijos krašto  dr. Kazicko moksleivių informacinių technologijų taikymo ir programavimo konkursai. Šauniai pasirodė mūsų gimnazistai:

 

  Dovydas Valiokas IV klasė, I vieta programavimo konkurse.

 

  Rūta Kriaučiūnaitė IV klasaė, I vieta informacinių technologijų taikymo konkurse.

 

Skaitovas ir regioniniame konkurse nenuvylė
2015-02-17
 

   Savivaldybės meninio skaitymo konkurso komisijos verdiktas buvo kiek netikėtas: "Skaitėte tragiškai, todėl paskelbsime tik pirmos vietos laimėtoją - žmogų, kuris dar galėtų atstovauti rajoną regioniniame konkurse. Džiugu, kad mūsų gimnazistas (ir humoristas) Jonas Valaitis tapo geriausiu skaitovu rajone ir gavo teisę dalyvauti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyksiančiame regioną atstovaujančių vienuolikos savivaldybių raiškaus žodžio mėgėjų konkurse. Didelis įpareigojimas.   Tačiau Jonas nesutriko ir grįžo su III laipsnio diplomu. 
   Sveikiname jį ir linkime sėkmės kitais metais.
 

1 nuotr. Prieš vyresniųjų grupės pasirodymą Lazdijuose Jonas, kaip matote, visai nesijaudina.

 

2 nuotr. Jonui Valaičiui diplomą teikia konkurso komisijos pirmininkė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė, doc., humanitarinių mokslų dr. Danutė Vaigauskaitė.

 

3 nuotr. Jonas kartu su laimėjusiais skaitovais ir meninių kompozicijų dalyviais.

 

Baigėsi MoMoLab vizitas

2015-02-13

   Vasario 13 d. baigėsi MoMoLab vizitas. Per tris dienas mokiniai atliko tiriamuosius darbus, susipažino su įvairiais metodais, dirbo su moderniais prietaisais. Penktadienį vyko tiriamųjų darbų pristatymas: mokiniai turėjo pristatyti savo darbą, papasakoti, kaip jį atliko, kur galėtų pritaikyti gautus rezultatus.

   Laboratorijoje nedirbę mokiniai galėjo klausytis paskaitos „Funkcionalus maistas“, stebėti įdomiuosius chemijos bandymus, apsilankyti vilkiko viduje. 

 

 

 

Sveikiname!

2015-02-13

   Sveikiname rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiados II turo nugalėtoją IIIc klasės mokinį Augustą Raudonių. Mokinį olimpiadai paruošė mokytoja Regina Valiokienė.

 

Sveikiname!

2015-02-13

   Sveikiname IIIb klasės mokinę Emiliją Socilaitę, tapusią XXI Lietuvos dailės olimpiados  “Lietuvos dvarų istorijos" II turo nugalėtoja. Mokinę olimpiadai ruošė dailės mokytoja Dalia Viliušienė.
   Emilija atstovaus Vilkaviškio rajoną respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks balandžio 23–24 d. Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje.

 

 

 

 

Svečiuojasi „MoMoLab“

2015-02-11

   Šiandien į mūsų gimnaziją atvyko mobilioji mokslinė laboratorija. 15 gimnazistų kartu su mokslininkais atlieka tiriamuosius darbus. Penktadienį 13.30 val. kviečiame į jų atliktų darbų pristatymą.

 

 

 

 

 

„MoMoLab“ vizitas

2015-02-10

   Jau vasario 11 d. į mūsų gimnaziją atvyksta unikali mokslinė mobilioji laboratorija „MoMoLab“. Išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengtoje klasėje – gausu mokslinės įrangos, įrengta 20 darbo vietų, o paskaitų vienu metu gali klausyti apie 30 mokinių.

    „MoMoLab“ vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų.

   3 dienų trukmės edukacinės programos metu I-III  klasių mokiniai kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais atliks mokslo tiriamuosius darbus, klausysis paskaitų apie mokslo naujoves, stebės ir patys atliks mokslinius eksperimentus, kurs ir įgyvendins mokslines idėjas. Šioje laboratorijoje mokiniai galės daryti fizikos, biologijos, gamtos mokslų, elektronikos ir robotikos, vaizdų ir duomenų analizės tyrimus.

   Mobiliosios mokslinės laboratorijos vizitai į mokyklas – viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ (sutrumpintai – „Jaunasis tyrėjas“) veiklų. Projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC).

   Daugiau informacijos apie projektą rasite adresu www.jaunasis-tyrejas.lt

 

 

Saugesnio Interneto diena

2015-02-10

   Vasario 10 dieną visame pasaulyje yra minima Saugesnio Interneto diena. Gimnazijoje informacinių technologijų pamokų metu mokinia turėjo galimybę atlikti testus, kurių pagalba galėjo pasitikrinti ar jie moka saugiai elgtis iinternete. Taip pat žiūrėjo dokumentinį filmą „Tinklas“,

   Filme „Tinklas“ pasakojama apie tai kas slypi virtualioje erdvėje. Patyčios, vaikų seksualinis išnaudojimas, priklausomybė nuo kompiuterio, kompiuterinių žaidimų, interneto ar socialinių tinklalapių – pagrindinės TINKLO temos. Žymūs pramogų pasaulio atstovai, psichologai, pedagogai, valstybinių, verslo, tarptautinių organizacijų atstovai filme pasakoja apie savo patirtį, apie interneto privalumus ir trūkumus, pateikia tėvams patarimus, į ką jie turi atkreipti ypatingą dėmesį. Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, aktyviausia interneto vartotojų grupė – 12–15 metų paaugliai. Tad pagrindinis filmo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į virtualios erdvės bei interneto įtaką vaikams ir paaugliams.

 

 

Savaitė, skirta K.Donelaičio 301-osioms gimimo metinėms paminėti

2015-01-30

   Sausio 19-23 dienomis gimnazijoje vyko renginiai, skirti K.Donelaičio 301-osioms gimimo metinėms paminėti.

   Pirmadienis prasidėjo radijo laida, kurioje be skaitytų K.Donelaičio ,,Metų“ ištraukų buvo  supažindinta su hegzametru parašyta savaitės programa.

 

   Antradienį papuoštoje sporto salėje vyko koncertas. Jame dalyvavo visi gimnazijoje veikiantys meniniai kolektyvai: šokėjai, dainininkai, skaitovai, muzikantai. Aidint gausiems aplodismentams buvo stengiamasi sujungti K.Donelaičio ,,Metų“ tekstą su šiuolaikiniu šokiu, daina ar giesme.

 

 

 

 

 

   Trečiadienį I-ų klasių mokiniai lankėsi mokyklos muziejuje, susipažino su K.Donelaičio vardo suteikimo istorija. Antrokams vyko lietuvių kalbos pamokos, skirtos K.Donelaičiui. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai žiūrėjo bei aptarė fotografo ir žurnalisto Z.Kazėno sukurtus filmukus, skirtus K.Donelaičio gyvenimui ir kūrybai.

   Ketvirtadienį I-ų ir II-ų klasių komandos dalyvavo viktorinoje, kurioje pasitikrino žinias apie K.Donelaitį. Pirmąją vietą, surinkusios vienodą taškų skaičių, laimėjo Ia ir IIc klasių komandos, antrąją – IIa kl. , trečiąją – IIb kl .

 

 

 

   Penktadienį buvo apdovanoti nugalėtojai, padėkota visiems dalyviams ir organizatoriams už aktyvų darbą.

 

Projektas „Rankų prisilietimas“

2015-01-28

        Dauguma žmonių savo gyvenamoje aplinkoje turi susidėvėjusių, nenaudojamų, nereikalingų ar tiesiog nedėvimų daiktų. Nusipirkus naują daiktą, kurį laiką esame juo patenkinti, tačiau laikui bėgant jis susidėvi ir mums nusibosta, tampa nereikalingas. Juk niekas nėra amžinas ir patiems mums norisi kažko naujesnio ir šiuolaikiškesnio. Todėl seni daiktai ar drabužiai tampa nereikalingi ir tik užima vietą mūsų spintose.

    Tačiau kiekvieną seną daiktą galima prikelti naujam gyvenimui- suteikti jam naujų spalvų, pridėti naujų elementų. Toks ir buvo projekto „Rankų prisilietimas“ tikslas.

    Mokytojai pranešus projekto užduotis ir reikalavimus, mokiniai susimąstė. Keletą pamokų jie konsultavosi su mokytoja, galvojo, kokiam daiktui suteiks naują gyvenimą, kokias medžiagas naudos. Iš pradžių darbas atrodė sudėtingas, tačiau pamoka po pamokos, ir jis nesunkiai buvo atliktas. Kiekvienas mokinys, įdėjęs nuoširdaus ir kruopštaus darbo, gavo puikų rezultatą.  Juk žmogaus rankos gali padaryti daug gerų darbų, reikia tik noro ir užsispyrimo.

    Mokinių darbai buvo labai įvairūs. Keletas dirbo su senais drabužiais- iš jų sukūrė linksmą meškiuko kaukę, prijuostę, šiuolaikišką aprangą pasivaikščiojimui vasarą. Taip pat keletas gimnazistų gamino knygas. Jų  lapus patys klijavo, siuvo,  padarė joms norimus viršelius su savo inicialais. Taip pat buvo mielai papuošta pagalvė su meškiuko veidu, įvairių suvenyrų, kurie papuoštų bet kurio namus.

      Projekto „Rankų prisilietimas“  drabų paroda surengta antrame aukšte, kur kiekvienas mokinys gali apžiūrėti šiuos gražius darbelius. Jų  kūrėjams yra labai smagu grožėtis savo darbais praeinant, laikyti juos rankose ir žinoti, kad tai tavo rankų darbo kūrinys!

 

 

 

 

 

 

Meninio skaitymo konkursas gimnazijoje

2015-01-22

   Atrodo sunku patikėti, bet kasdien susiduriame su meno apraiškomis: ryte suvelti plaukai, išpiltos arbatos ar kavos puodelio dėmės, naujai, dar nematytai apsnigtos medžių šakos, giliau nei kasdien paliktos pėdos kelyje į mokyklą ar darbą. Sakysime – tai tik smulkmenos, kurios kasdienybės chaose tėra suvokiamos kaip pilkuma. O kaip vertiname tuos reiškinius, įvykius, žmones ar objektus, kuriuos sugrąžiname iš praeities, kuriais iš naujo kvėpuojame, vertiname, bandome pažinti?

   Sausio penkioliktosios ketvirtadienį gimnazija atidarė duris į praeitį, alsuojančią ateitimi. Vadinamojo raudonojo pastato sienos išgirdo ne tik statybos remontais besirūpinančių vyrų istorijas, bet ir meninio žodžio skambėjimą. Dar ne iki galo įrengtose aktų salės patalpose rinkosi mokiniai, neabejingi literatūrai, raiškiai tariamam žodžiui – meninio skaitymo konkurso dalyviai. Šiais metais dėl geriausio skaitovo vardo eilėn stojo aštuoni gimnazistai. Nepabūgę įveikti ne tik scenos jaudulio, bet ir nulinės temperatūros šalčio salės aplinkoje, kurdami gyvą scenografiją iš burnų leidžiant dvasios šilumos garą, skaitovai pasakojo viena už kitą stipresnes istorijas. Savo balsu, protu, jausmais atskleidė charakterius, kurie pagauna gan ilgam, priverčia ne tik jausti, bet ir mąstyti. Vertinimo komisija jaučiasi laiminga tik tuomet, kai sunku apsispręsti, kai sunku išrinkti žmones, kurie įvardijami nugalėtojais. Šis skaitovų konkursas tokią laimę ir leido patirti, kadangi visi konkurso dalyviai pademonstravo savo stiprias vietas. Kaip bebūtų, kalbam ne tik apie meną, bet ir apie konkursą. Todėl dar kartą sveikinam Dianą Ustinovaitę, Gabrielių Zavecką ir Joną Valaitį, kurie pasidalino pirmąsias vietas ir sausio 30 dieną išmėgins savo jėgas rajoniniame meninio skaitymo konkurso ture. Dėkojame visiems, kurie sausio penkioliktosios popietę norėjote ir nutarėte praleisti kitaip – atidarant duris į praeiti, kvepiančią ateitimi ir meniniu žodžiu.

 

 

 

 

Sveikiname

2015-01-15

   Šių metų sausio 14 dieną gimnazijoje vyko matematikos olimpiados I-asis etapas, kuriame dalyvavo geriausi pirmų - ketvirtų klasių matematikai, iš viso 41 gimnazistas. Prizines vietas laimėjo:


IV kl. - I vieta Kakliugina Eva IVb
           II vieta Valiokas Dovydas IVa
           III vieta Kriaučiūnaitė Rūta IVc


III kl. - I vieta Buzaitytė Eglė IIIb
           II vieta Murinaitė Geda IIIc
           III vieta Aleksynaitė Margarita IIIc


II kl. - I vieta Geištoraitytė Greta IIb
          II vieta Mažerimas Modestas IIb
          III vieta Ziegoraitis Domas ir Dobilaitė Aistė IIb


Ikl. - I vieta Jegorovas Gediminas Ia
       II vieta Kuliešius Paulius Ia
       III vieta Aleknavičius Matas Ib


Sveikiname nugalėtojus!

 

Akcija ,, Atmintis gyva, nes liudija“

2015-01-14

   Minint sausio 13- osios įvykių  24 – ąsias metines, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija prisidėjo prie akcijos ,, Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntą valandą, dešimčiai minučių, prie langų degėme žvakutes, taip pagerbėme žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą. Mokytojai pirmos pamokos metu pasakojo apie savo to laikmečio  išgyvenimus, dalijosi informacija, diskutavo ar dabartiniam jaunimui svarbūs sausio 13-osios įvykiai?

 

 

 

Sveikiname

2015-01-13

   Jaunųjų filologų konkurso II etapo laureatus:

 

Evą Kakliuginą IVb,

Aidą Barkauskaitę IIIa,

Gabrielių Zavecką IIIb.

 

   Jų darbai išsiųsti į respublikinį turą.

 

Atvirumo valandėlė su Londone studijuojančia Rūta Dailidavičiūte

2015-01-07

   Ką tik pasibaigusios žiemos atostogos vėl sukvietė visus atgal – mokyklon.  Atostogų metu  gerokai atsikvėpėme, pailsėjome ir atitrūkome nuo kasdieninės rutinos  –  ko gero, priešingai nei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojai, kurie, kol mes atostogavome, galvojo,  kaip paįvairinti niūrias abiturientų dienas  naujais susitikimais su įdomiais žmonėmis.

   Taigi vos tik spėjus mums  sugrįžti į pamokas,  lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė iškart mus informavo apie antradienį (š.m. sausio 6 d.) vyksiančią paskaitą (tiksliau  – atvirumo valandėlę) su pernai puikiai gimnaziją baigusia Rūta Dailidavičiūte. Ši mergina pernai iš valstybinio lietuvių kalbos egzamino gavo 100 balų ir šiuo metu  Londone Greenwich‘o universitete studijuoja tarptautinį verslą bei papildomai mokosi prancūzų kalbos.  Rūta dėl labai gerų egzaminų rezultatų buvo priimta ir į nemokamas studijas Vilniaus universitete –  „krimsti“  tarptautinių santykių  ir politikos mokslų.  Tačiau vis dėlto savo pasirinkimo prioritetą skyrė  Londono universitetui.

   Rūtos „misija“ buvo supažindinti abiturientus su studijomis užsienyje bei papasakoti apie savo ilgą ir sunkų kelią  siekiant nepriekaištingų egzaminų rezultatų. Svarbiausiu tikslu siekiant tobulumo  Rūta įvardijo ateities vizijų planą arba bent planelį, kuris mums padėtų sparčiai judėti svajonės link. Anot merginos, jei mes nežinosime,  ko tiksliai norime, mums nepavyks „išspausti“  rezultatų  maksimumo. Rūta pasakojo, kiek daug pastangų reikia įdėti norint iš egzaminų gauti daugiau nei esi užsibrėžęs, o tam, kad atsirastų noras dirbti visu pajėgumu, būtina motyvacija ir tikslas, dėl kurio ir tampa svarbus  rezultatas.  Rūta įdomiai kalbėjo apie studijas užsienyje (trūkumus ir privalumus), sakė, jog  galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad mokytis užsienyje yra smagu ir lengva ( tarsi kokia atrakcija), tačiau anaiptol: mokslas  užsienyje reikalauja itin daug ištvermės ir stiprybės. Mergina atviravo, kad jai nėra Londone  lengva, nors dabar jau  yra susiradusi nemažai draugų.  „Į svetimą šalį  atvažiuoji visiškai vienas – be šeimos, be tikrųjų draugų...“ , tad tikriausiai didžiausias trūkumas yra atstumas ir ilgesys tėvynei bei artimiems žmonėms. Tačiau privalumų yra kur kas daugiau:  turi galimybę studijuoti viename iš didžiausių pasaulio miestų (jei ketini studijuoti Londone), susipažinti su įvairių šalių žmonėmis, jų kultūromis, plėsti savo akiratį, keliauti, didinti karjeros galimybes ir svarbiausia – tobulinti savo anglų kalbos žinias. Rūta noriai atsakinėjo į visus abiturientų užduodamus klausimus ir atvirai pasakojo apie tai, kaip ji kasdien, ruošdamasi  brandos egzaminams,  parašydavo po vieną lietuvių kalbos rašinį, informavo apie  buto nuomos Londone kainą, pragyvenimo lygį ir papildomo darbo paieškas.

   Susitikimai su buvusiais moksleiviais mums,   abiturientams,  duoda kur kas daugiau nei pokalbiai su universitetų atstovais. Studentai papasakoja visus potyrius – tiek gerus, tiek blogus, supažindina su realybe, net jei ši nėra tokia graži,  kaip gali atrodyti. Ir Rūtos , ir kitos mūsų pažįstamos – buvusios  gimnazijos aktyvistės Gerdos „atvirumo valandėlės“  buvo labai naudingos, nes gavome aiškius  atsakymus  į visus rūpimus klausimus, kurie šiandien yra ypač aktualūs abiturientams,  vis dar neatrandantiems  savęs.     

 

 

 

         

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV c klasės moksleivė

Toma Mikelkevičiūtė

 

Kalėdinis 3x3 krepšinio turnyras

2014-12-23

   Gruodžio 22 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis sporto klubo „KristiDo“ organizuojamas  Kalėdinis 3x3 krepšinio turnyras. Šiemet turnyre pareiškė norą žaisti rekordinis komandų skaičius. Dalyvavo 7 jaunimo ir 11 suaugusiųjų komandos. Jaunimo grupėje savo pajėgumu išsiskyrė trys komandos: „Kačiokai ir draugai“ iš Kybartų (D.Ziegoraitis, G.Jegorovas, A.Raudonius), „Vištytis“ (A.Ryckis, J.Vasaitis, P.Račkauskas, M.Šeštokas) ir „Garažo“ komanda iš Vilkaviškio (M.Klova, J.Juškauskas, T.Janušaitis).Tarp šių komadų vyko bekompromisinė kova. Kybartiečiai 12:12 sužaidė su „Vištyčiu“. Pastarieji 13:15 pralaimėjo „Garažui“. Įsibėgėjęs „Garažas“ 15:13 palaužė kybartiečių pasipriešinimą ir tapo čempionais, antri - kybartiečiai treti - vištytiečiai.

   Vyrų varžybos vyko dviejuose pogrupiuose. Po kovų juose paaiškėjo pusfinalininkai. Juose „Robeda-2“ 7:9 pralaimėjo „Raudonų“ komandai, o „Dikembės“ komanda 11:14 pralaimėjo „Nedagavariliui“. Rungtynėse dėl trečios vietos labiau patyrusi „Robeda-2“ (E.Baltrušaitis, R.Dailidavičius, E.Siaurusaitis) 7:5 nugalėjo „Dikembę“ (S.Ramanauskas, L.Papartis, G.Jegorovas, D.Verbyla). Finale „Nedagavarilis“ (K.Akuckas, D.Galinaitis, K.Jasulaitis, L.Marčiulionis) nepaliko vilčių „Raudonų“ (M.Petukaitis, M.Žiurinskas, M.Vaičiūnas) komandai nugalėdami juos 13:5.

    Varžybų uždarymo metu komandos prizininkės buvo apdovanotos sporto klubo „KristiDo“ įsteigtais medaliais. Visi varžybų dalyviai apdovanoti Kauno „Žalgirio“ bukletais su A.Sabonio atvaizdu. Visiems varžybų dalyviams vyr. teisėjas palinkėjo gražių Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų bei pakvietė krepšininkus dalyvauti 2015 metų Kybartų miesto krepšinio pirmenybėse A.Žako taurei laimėti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Karnavalas 2014

2014-12-22

 

 

Adventiniame susikaupimo vakare – sakrali muzika ir kvepianti naminė duona

2014-12-19

   Visų Šventųjų dienos išvakarėse jau baltutėlėje atnaujintoje Kybartų Eucharistinio Išganytojo parapijos bažnyčioje vyko neįprastas ir labai gražus renginys. Tąkart parapijiečiai buvo kviečiami kartu melstis už visus šventuosius Šv. Mišiose, po kurių skambėjo pasaulietinė-sakralinė muzika ir skaitymai su Kybartų KC pučiamųjų orkestru „Kybartai" bei aktore Doloresa Kazragyte.

   Labai panašus sakralumu ir savo idėja adventinis susikaupimo vakaras – koncertas „Ištiesinkime ateinančiam kelią" - Kybartų bažnyčioje įvyko ir vakar. Šio susikaupimo vakaro vedėjais tapo Kybartų dvasinis vadovas, Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas ir miestelio seniūnas Romas Šunokas. Abu jie susirinkusius skatino mąstyti išpažinties tema, kuri prieš didžiausias metų šventes yra būtina.

   Šio adventinio vakaro-koncerto metu pamatėme daug gražių, talentingų ir jaunų žmonių, kurie dalinosi muzikiniais intarpais, vaidinimais, ramiais šokių judesiais. Kiekviename iš mūsų jaukumo ir šilumos ugnelę uždegė Irenos Šunokienės vadovaujami šokėjai, savo rankose nešini jaukiais žvakių žiburėliais. Kybartų „Saulės" progimnazijos ir Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai vakaro metu vieningai sukūrė jautrią ir pakilią nuotaiką. „Tiek talentingų žmonių!" – džiaugėsi vyresnieji.

   Ir koks gi adventinis vakaras be Kybartų pučiamųjų orkestro? Nors renginyje dalyvavo tik maža dalis orkestrantų, tačiau net ir to užtenka, norint kažką labai giliai pajusti ir tiesiog pamilti muziką. Išskirtinių plojimų sulaukė Donatas, Domas ir Povilas Ziegoraičiai, kuriems žiūrovai negailėjo gražių pagiriamųjų žodžių ir gėlių. Vakaro pabaigoje pasirodė svečiai iš Klaipėdos: aktorė Regina Šaltenytė bei tarptautinių konkursų laureatės Dalia Kužmarskytė (mecosopranas) ir Inga Maknavičienė (fortepijonas).

   Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas visus susirinkusius kvietė susikibti už rankų, o šalia esantįjį - apkabinti ir palinkėti ko nors gražaus ir šilto. Po tokio sakralaus vakaro Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazistai žiūrovams dalino naminės duonos, kurią visi kartu laužėme ir dalinomės su kitais. „Ir ko daugiau gali reikėti žmogui..." – atsiduso šalia sėdėjęs renginio žiūrovas.

 

 

 

 

 

 

 

Kelionė į Vilnių

2014-12-19

   Gruodžio  17 d. gimnazijos mokiniai ir mokytojai, pakviesti buvusio auklėtinio Pauliaus Daukaus, dalyvavo TV3 laidos ,,Ginčas be taisyklių“ filmavime. Jie susipažino su filmavimo specifika, apžiūrėjo studijas, susitiko su žymiais žmonėmis ir smagiai praleido laiką.

 

 

 

 

Gamtos mokslų turnyras „Filtras“

2014-12-18

   Gruodžio 9 d. vyko gamtos mokslų turnyras „Filtras“. Jame dalyvavo 55 mokiniai - gimnazistai ir svečiai iš Virbalio vidurinės mokyklos. Sveikiname nugalėtojus:


I vieta - Ieva Žarskytė, Ic kl. mokinė
II vieta - Greta Geištoraitytė, IIb kl. mokinė
III vieta - Erikas Čajkovski, Ib kl. mokinys
 
Taip pat išrinkome nugalėtojus pagal dalykus:
Chemija - Monika Šomkaitė, IVa kl. mokinė
Biologija - Elona Paulikaitytė, IVb kl. mokinė
Fizika - Dovydas Valiokas, IVa kl. mokinys.
 
Linkime sėkmės gamtos mokslų olimpiadose.

 

Sveikiname nugalėtojus

2014-12-17

   Gruodžio 16 dieną vyko informacinių technologijų olimpiados II-asis turas.

 

   Sveikiname nugalėtojus:

 

III klasių tarpe:
I vieta - Lukas Gasiūnas,IIIv kl. mokinys,
III vieta - Povilas Šlikas, IIIc kl. mokinys.


IV klasių tarpe:
I vieta - Dovydas Valiokas, IVa kl. mokinys.
 
Linkime sėkmės III ture.

 

Lietuvių Fondo (Čikaga) Algirdo Karaičio premija

202014-12-17

   2014 m. gruodžio 13 d. Pasaulio kybartiečių draugijos susirinkime (PKD) buvo įteiktos Lietuvių Fondo (Čikaga) Algirdo Karaičio vienkartinės stipendijos mūsų gimnazijos 2013 m. laidos abiturientėms Paulai Demenytei ir Rūtai Paulauskaitei. Stipendijas įteikė PKD valdybos narys Leonas Narbutis.
  Nuo 2001 iki 2014 metų ši premija jau įteikta 22 mūsų gimnazijos buvusiems ugdytiniams. Vadovaujantis Fondo taisyklėmis, A. Karaičio premija buvusiam gimnazistui įteikiama vieną kartą, jis turi studijuoti ekonomiką, verslą arba vadybą, turėti gerus ir labai gerus studijų įvertinimus bei būti nusipelnęs lietuvybei.
   Labai džiaugiamės, kad mūsų abiturientai turi tokį paskatinimą ir didžiuojamės šią premiją buvusiais ugdytiniais.

 

 

Ekskursija į Vilnių

2014-12-16

   Liaudies išmintis sako "Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti", todėl 2014m.  gruodžio 12 dieną išsiruošėme aplankyti, ne kartą per televizorių ir interneto platybėse matytą Vilnių ir valstybės "širdį" -  seimą.  Beveik visi mūsų ekskursijos dalyviai  čia lankėmės pirmą kartą. Žaisdami galėjome pasimatuoti seimo pirmininkės kėdę, teigti švietimo pataisas, organizuoti diskusijas ir balsuoti. Visi padarėme tą pačią išvadą, kad ilgą kelią turi nukeliauti seimo nario pasiūlymas, kol jis tampa įstatymu.

   Antroji ekskursijos dalis, apsilankymas Valdovų rūmuose. Pajausti Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės dvasios negalėjome (juk jie atstatyti), tačiau pasitelkę vaizduotę ir rūmuose esančius eksponatus bei žvelgdami mūsų valdovų paveikslus susidarėme nuomonę kaip jie seniai seniai gyveno. 

   Dėkojame gimnazijai, kad galėjome pabuvoti seime, Valdovų rūmuose, pasivaikščioti po Kalėdoms pasipuošusį Vilnių ir savo akimis pamatyti pačią keisčiausią kalėdinę eglę Kaune.

 

 

 

 

 

 

 

„Euro lyga“ konkurso II turas

2014-12-15

   Spalio mėn. per Lietuvą nuvilnijo pirmoji mokiniams skirto nacionalinio „Euro lygos“ konkurso banga - 23 tūkstančiai jaunųjų šalies piliečių iš beveik 700 Lietuvos mokyklų sprendė euro testą. Į antrąjį turą buvo pakviestos tik 12 mokyklų komandų iš Lietuvos apskričių. Sėkmingiausiai spalio pabaigoje euro testą sprendusių mokyklų moksleiviai varžėsi dėl galimybės patekti į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą.

    Gruodžio 13 d. dešimtyje Lietuvos miestų vienu metu 100 mokinių komandų rungėsi protų kovose. 12 skirtungų mokyklų komandų iš visos Marijampolės apskrities susirungė „Euro lyga“ protų kovose, vykusiame Marijampolės savivaldybėje. Šeštadienį protų mūšio žaidime susirėmė 12 komandų. 6 komandas sudarė 5-8 klasių, dar 6 – 9-12 klasių mokiniai. Į antrą etapą patekusių mokyklų mokytojų pasiūlyti komandų penketukai per mažiau nei 1 valandą bandė teisingai atsakyti į kuo daugiau teminių, įvairaus sunkumo, su euru susijusių klausimų. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnaziją, šiame precedento neturinčiame renginyje, atstovavo 9-12 kl. moksleiviai: Deividas Petkus Ic, Modestas Mažerimas IIb, Margarita Aleksynaitė IIIc, Dovydas Valiokas IVa ir Elona Paulikaitytė IVb.

   Protų mūšio metu moksleiviams buvo pateikti penki 10-ies klausimų rinkiniai – su istorija, geografija, ekonomika bei finansiniu raštingumu susijusių klausimų turai. Žaidimo vedėjui garsiai perskaičius klausimą komandos turėjo 1 minutę sugalvoti, pasitarti ir nusprendusios pateikti tiksliausią atsakymą. Po įtemptų, tačiau linksmų ir intelektualių varžybų, belaukiant rezultatų, dalyvius ir jų mokytojus šildė Kazlų rūdos menų mokykla, paruošusi malonų Kalėdišką muzikinį repertuarą. 

 

 

Sėkmė olimpiadoje

2014-12-15

   Kasmet Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje vyksta Sūduvos krašto gimnazijų matematikos olimpiada. Šiemet vyko jubiliejinė 10-oji olimpiada, kurioje dalyvavo 130 mokinių iš visos Marijampolės apskrities ir net svečiai iš Utenos. A. Šapokos gimnazijos. Užduotis šiai olimpiadai ruošia ir visada atvyksta į Marijampolę VU matematikos fakulteto profesorius dr. R. Košuba, kuris kuruoja ir respublikinę matematikos olimpiadą ir jaunųjų matematikų mokyklą.

   Mūsų gimnaziją atstovavo devyni I – IV klasių mokiniai, geriausiai sekėsi IIB kl. mokinei Gretai Geištoraitytei (mokyt. A Spangevičienė), kuri užėmė II-ą vietą tarp antrokų.

   Sveikiname GRETĄ!

 

Eglutės įžiebimo šventė

2014-12-15

 

 

 

PASTEBĖTI IR ĮVERTINTI

2014-12-11

   Kristijono Donelaičio 300-ųjų metinių minėjimą 2014 m. gruodžio 9 dieną Kultūros ministerijoje vainikavo šventinė popietė ir lietuvių grožinės literatūros klasiko atminimo puoselėjimui nusipelniusių žmonių pagerbimo ceremonija. „Šiandien kartu su Jumis noriu pasidžiaugti reikšmingiausiu šių metų kultūriniu įvykiu, kurį šiandien norėčiau pavadinti iškiliai - kultūriniu reiškiniu, kaip to nusipelnė prieš 300 metų gimęs vienas svarbiausių Lietuvos kultūros veikėjų Kristijonas Donelaitis. Jam esame dėkingi už tai, kad jis užrašė lietuviškai – kaip turėtume mylėti savo kalbą, papročius, istoriją, kaip turime gerbti esančius šalia, kaip kultūra mus vienija ir išskiria mus iš kitų tautų“, - pabrėžė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

   Pasak ministro, šįmet K. Donelaitis kaip niekad plačiai skambėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, pirmą kartą poema „Metai“ prabilo italų ir ispanų kalbomis, ypač daug Donelaitis šįmet buvo girdimas Karaliaučiaus krašte. „Jubiliejiniai renginiai parodė, kad mūsų kaimynai irgi myli, gerbia Donelaitį, nes jis yra svarbus ne tik mums, jis yra tiltas tarp Didžiosios ir Mažosios Lietuvos, tarp Lietuvos ir pasaulio“, – sakė Š. Birutis. 

   Kultūros ministro padėkos raštais, atminimo medaliais ir knygomis apdovanoti Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas dr. Napoleonas Kitkauskas ir draugijos nariai už aktyvią, kūrybingą ir ilgametę veiklą populiarinant lietuvių literatūros klasiko atminimą ir nuolatinį rūpestį prižiūrint memorialines vietas Tolminkiemyje ir Lazdynėliuose. Pagerbti daugiau kaip du dešimtmečius veikiančios K. Donelaičio draugijos Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės skyrių nariai, K.Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejaus komisijos nariai, taip pat ir mes - Kybartų K. Donelaičio gimnazijos atstovai: direktorius Saulius Spangevičius, lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė, technologijų mokytojas Alfonsas Juškevičius. 

   Šventiniame vakare griežė styginių kvartetas „Archi Quartett“, Kalėdų giesmes giedojo Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis „Adoremus“.

   Na, štai ir apsisuko Kristijono Donelaičio metų ratas. O štai kiti metai bus skirti jau kitam kultūros veikėjui - Mykolui Kleopui Oginskiui, kurio 250-ąsias gimimo metines minėsime turbūt dažnai klausydamiesi Oginskio polonezo.

 

 

 

Prevencinė paskaita

2014-12-05

   Gruodžio 4 dieną gimnazijoje lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Renata Bielokrienickaja, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Kybartų policijos nuovados tyrėja Inga Bulevičiūtė: Pareigūnės gimnazistams skaitė prevencinę paskaitą, kurios metu aptarė tokias problemas, kaip: nepilnamečių rūkymas, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimas, atšvaitų nešiojimas, saugumas gatvėje ir kt.

   Antroje paskaitos dalyje mokiniai žiūrėjo prevencinį filmuką, kurį turės aptarti su klasės vadovais.

Po paskaitos vyko draugiškos krepšinio varžybos, kuriose varžėsi policijos pareigūnai ir gimnazistai. Jau žaidimo pradžioje buvo aišku, kad laukia įnirtinga kova, tačiau žaidimui įsibėgėjus policijos komanda buvo stipresnė ir nugalėjo jaunuosius gimnazistus.

   Po varžybų komandų žaidėjai spaudė vieni kietiems rankas ir dėkojo už gražų žaidimą. Komandų kapitonams buvo įteikti padėkos raštai, o visiems žaidėjams simbolinės dovanėlės.

 Policijos pareigūnams padėkota už bendradarbiavimą vykdant Visuomenės sveikatos projektą „Sveikata – teisingas požiūris“.

 

 

 

Jau saulelė vėl...

2014-12-05

   Vakar, nors ir šaltoką, bet labai saulėtą dieną, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje vyko literatūrinė-muzikinė popietė, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

   Gimnazijos administracija ypač dėkoja šį renginį dovanojusiai Lietuvos rašytojų sąjungai, kurios dėka mokyklą aplankė ne tik literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, bet ir aktorius Petras Venslovas, gitaristas, kanklininkas Gediminas Žilys.

 

 

   Tiesa, moksleiviams susitikimas su dr. Regimantu Tamošaičiu nebuvo pirmasis – jie literatūrologo įžvalgų klausėsi dar šį pavasarį Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Kitaip kalbėtis su Donelaičiu"", kai į Kybartus jis buvo atvykęs su kolegomis Dariu Kuoliu, rašytoja Gintare Adomaityte. Tąkart eseistas, rašytojas R. Tamošaitis konferencijoje kalbėjo: „Man išties smagu, kad esu atvykęs netoli Donelaičio žemės. Sunku kalbėti tokiose didelėse auditorijose apie Donelaitį, nes man jis yra labiau asmeniškas autorius, su juo geriausia kalbėtis nedideliame mokinių, draugų rate."

Būtent tokiame nedideliame, bet jaukiame mokinių ir mokytojų rate R. Tamošaitis kartu su aktoriumi P. Venslovu ir gitaristu G. Žiliu atsidūrė vienintelėje visoje Lietuvoje Kristijono Donelaičio vardą turinčioje gimnazijoje. Šį kartą atleidau save nuo pareigos kažkokiu būdu mėginti dar kartą pristatyti patį Kristijoną Donelaitį, apie kurį popietės metu savo įžvalgomis, palyginimais su žymiausiais filosofais labai atsargiai ir kitaip, nei įprasta, dalinosi R. Tamošaitis. Ištraukas iš K. Donelaičio metų skleisdamas ypatingą emocijų gūsį skaitė aktorius P. Venslovas, kuriam kanklių muzika pritarė G. Žilys. „Klausyčiau ir klausyčiau jūsų dar ne vieną valandėlę," – popietės pabaigoje susižavėjimo neslėpė lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė, kuri svečiams gimnazijos vardu įteikė atminimo dovanėles. Nors retokais atvejais mokinių akyse galima išvysti nesumeluotą susidomėjimą, tačiau šįkart būtent toks matėsi gimnazistų veiduose: „Dėkoju visų mokinių vardu ir labai džiaugiuosi, kad savo buvimu stengiatės mus užauginti, ypatingai jausti čia ir čia," – rodydamas į savo galvą ir širdį kalbėjo gimnazistas Gabrielius Zaveckas. Iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos atvykę svečiai išskubėjo į Vilkaviškio viešąją biblioteką, kurioje jų laukė gausus būrys susirinkusiųjų.

   Nors ir labai sunku papasakoti, apibūdinti patį susitikimą, kurio metu pasiimti galėjome labai daug, tačiau išliekamoji vertė čia lyg ir aiški, o kiekvieną sudėtingą momentą, kuomet būna labai sunku ką nors paaiškinti, galime įvardinti iš literatūrologo Regimanto Tamošaičio lūpų nuskambėjusia mintimi: „Gyvenime nebuvo pažadėta, kad bus lengva".

 

 

 

 

 

Projekto “ESF Akademija” dovanos

2014-12-04

   Baigiantis metams projekto “ESF Akademija”gimnazijos komandą aplankė projekto organizatoriai su dovanomis. Komandai buvo įteiktas padėkos raštas už nuoširdų, atsakingą ir aktyvų dalyvavimą ESF Akademijos veikloje, už nuolatinį tobulėjimą, žinios apie Europos socialinį fondą skleidimą bei atkaklias pastangas darant Lietuvą gražesnę visiems jos gyventojams. Mokinius pradžiugino ir saldžiosios kalėdinės dovanėlės. Džiaugiamės, kad mūsų veikla sėkmingai įvertinta. tai skatina mus imtis naujų iššūkių.

 

VIKTORINA Kalvarijos gimnazijoje ,,Pažink Lietuvos kariuomenę“

2014-12-04

   Lapkričio 27d. Kalvarijoje vyko reginionė viktorina ,,Pažink Lietuvos kariuomenę“ skirta paminėti kariuomenės dienai. Joje dalyvavo  Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Sangrūdos, Kalvarijos gimnazistai, Lazdijų raj. Šventežerio mokyklos ir Akmenynų pagrindinės mokyklos moksleiviai, taip pat ir mūsų, Kristijono Donelaičio gimnazijos, gimnazistai III-okai Povilas Šlikas, Deividas Ryckis, Diana Ustinovaitė ir Augustas Raudonius. Po pirmame etape atlikto testo į antrą etapą pateko Augustas ir Diana, jie tapo vieni iš 14-os geriausių. Visuose trijuose etapuose buvo tikrinamos moksleivių žinios apie Lietuvos kariuomenę nuo LDK laikų iki šių dienų. Sudėtingi klausimai reikalavo gilių žinių apie ginkluotę,  NATO  vykdomas taikos misijas,  Lietuvos kariuomenės struktūrą, karinę ir politinę vadovybę ir kt. Užduotys patikrino mokinių gebėjimą logiškai mąstyti, greitai orientuotis, atrinkti istorinius faktus. Viktorinos nugalėtoju tapo Kalvarijos gimnazistas Evaldas Krampas, antrąją vietą užėmė mūsų gimnazistas Augustas Raudonius, o trečiąją vietą – Kalvarijos gimnazijos moksleivė Aivara Šitkauskaitė. Prizininkams buvo įteikti diplomai, rėmėjų dovanos. Renginį rėmė LR Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kalvarijos sav. meras Valdas Aleknavičius. Dalyvaudami šioje viktorinoje įgavome naujų žinių, grįžomė laimingi, daug labiau susidomėjome Lietovos kariuomenės istorija, todėl dabar ruošiamės respublikinei viktorinai apie Lietuvos kariuomenę.

 

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas gimnazijoje

2014-12-01

   Kaip ir kiekvienais metais gruodžio 1 dieną gimnazijoje buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro pakviesti, jau keletą metų prisijungiame prie respublikinio protmūšio “AIDS geriau žinoti”. Šiame konkurse dalyvauja I klasių komandos, o jį veda ir organizuoja Mokinių taryba. Sveikiname konkurso nugalėtojus – Id klasės komandą.
Taip pat mokinių tarybos nariai ir gimnazijos socialinė pedagogė Žavinta Galinaitienė organizavo akciją Kybartų mieste, kurios metu buvo dalijamos skrajutės apie AIDS.
 

 

 

Ar norėtum būti tyrėjas?

2014-12-01

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojai ir mokiniai yra nuolatiniai tarptautinio projekto „Tyrėjų naktis“ dalyviai. Todėl labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, jog į mūsų gimnaziją atvyks mobilioji demonstracinė laboratorija  su renginiu „Tyrėjo diena“.

   Mokiniams organizuojama Tyrėjo diena yra projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimas ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ dalis. Po Lietuvos mokyklas keliaujanti mokslininkų komanda kviečia į įvairių mokslo sričių paskaitas, kurių metu pristato savo daromus tyrimus, šių dienių aktualiausius mokslinius klausimus. Mokiniai ir mokytojai turi išskirtinę progą susipažinti su fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslo sričių tyrimais ir moderniausia jiems naudojama moksline įranga.

   Mobiliosios demonstracinės laboratorijos dalis – modernus pripučiamas planetariumas. Jame mokiniai atsigulę ant čiužinių klausėsi astronomijos paskaitos „Mes ir Visata“ (lektorius – Audrius Bridžius) ir stebėjo planetariumo skliaute skriejančius dangaus kūnus.

   Ar galėtų tapti gydytojais, mokiniai galėjo pasitikrinti stebėdami 3D filmą „I, human“. Žmogaus organizmas iš vidaus, operacijų vaizdai – tikrai ne visi mokiniai ramiai stebėjo šį filmą.                                                                       

   Taip pat mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su judesių registravimo sistema. Specialia apranga su pritvirtintais judesių registravimo davikliais aprengtas mokinys kompiuterio ekrane virto animuotu žmogeliuku. Sužinojome, kaip buvo kuriamas filmas „Avataras“, kaip įvairūs prietaisai pritaikomi medicinoje, karo pramonėje, robotikoje, kuriant kompiuterinius žaidimus. Paskaitą „Biomechanika ir judesių registravimo sistema“ skaitęs lektorius Gintaras Jonaitis kvietė mokinius būti aktyviais, domėtis ir kurti, tada darbo turės ir Lietuvoje, nereikės išvažiuoti į užsienį.

   Su greitaveikės filmavimo kameros galimybėmis supažindino lektorius Gediminas Meškauskas. Mokiniai stebėjo sprogstančio baliono, krintančio vandens lašo, degtuko ir žiebtuvėlio uždegimo sulėtintus vaizdus. Kasdieniniai reiškiniai, į kuriuos net nekreipiame dėmesio, pasirodė tokie nuostabūs...

   Organizuodami šį ir kitus panašius renginius, norime mokiniams parodyti, kokie įdomūs gali būti gamtos ir tikslieji mokslai, kokios didžiulės mokslo galimybės yra dabar ir kokie atradimai dar laukia ateityje. Ir jeigu bent keletas mokinių, kuriems matematika, fizika, chemija atrodė neįveikiama, susidomės šia sritimi, savo tikslą būsime pasiekę.

 

Greitaveikė filmavimo kamera

 

Biomechanika

 

Judesių registravimo sistema

 

3D filmas

 

KNYGŲ KALĖDOS 2014

2014-12-01

   

 

   Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau ketvirtą kartą keliauja per Lietuvą ir kviečia padovanoti naujų knygų šalies bibliotekoms.

   „Knyga įprasmina mūsų valstybės istoriją ir tradicijas, moko svarbiausių gyvenimo vertybių. Per šias „Knygų Kalėdas“ dovanokime lietuvių autorių knygas ir pasirūpinkime, kad jos pasiektų skaitytojus tolimiausiuose šalies kampeliuose“, – sakė Prezidentė.

   Viešosioms ir mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų lietuvių grožinės literatūros kūrinių, knygų apie Lietuvos istoriją, enciklopedinių leidinių ir žinynų.

   Gimnazijos biblioteka taip pat dalyvauja šioje akcijoje ir tikisi sulaukti bent mažo Kalėdų stebuklo.

   Lapkričio 10 – sausio 6 dienomis akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Vaga, Pegasas, Knygų namai ir Humanitas bei prekybos tinklo IKI parduotuvėse. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Manoknyga.lt, Niekorimto.lt ir Patogupirkti.lt.

 

Viktorina skirta kariuomenės dienai

2014-11-28

   Lapkričio 21d. trečių klasių gimnazistai organizavo  bendrą  pamoką – viktoriną, skirtą paminėti Lietuvos kariuomenės įkūrimą. Ustinovaitė Diana ir Gabrielis Zaveckas  supažindino bendramokslius su Lietuvos kariuomenės raida tarpukario Lietuvoje.  Dubauskas Ovidijus ir  Drazdys Laurynas   pristatė anketos „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ analizę.  Vyko viktorina. Aktyviausi gimnazistai gavo saldžius prizus.

 

 

 

Gimnazistų meninė kūryba sklinda po Lietuvą

2014-11-28

   Jau dvidešimt antrąjį kartą Marijampolė sukviečia apskrities jaunuosius kūrėjus į „Auksinio rudenėlio“ šventę. Šiemet šis apskrities projektas išplito ir už respublikos ribų – tapo tarptautiniu konkursu, nes jame dalyvavo ne tik  Marijampolės, Kalvarijos, Vilkaviškio rajono savivaldybių, bet ir Punsko (Lenkijos Respublika) lietuvių bendruomenės ir Rusijos federacijos Kaliningrado srities mokyklų mokiniai.

   Konkurso baigiamasis renginys vyko lapkričio 27 d. neseniai duris atvėrusioje Beatričės Kleizaitės –Vasaris menų galerijoje (P.Butlerienės g 5) – buvusioje sinagogoje. Pirmoji šventės dalis buvo teatralizuotas bendravimas su renginio konkurso dalyviais,  kūrybos skaitymai, laureatų apdovanojimas. Šiemet konkursui buvo pateikti 37 darbai, nominuoti apdovanojimui 9 dalyviai. Džiugu, kad mūsų gimnazijos abu literatai – Aida Barkauskaitė (IIIa) ir Gabrielius Zaveckas (IIIb) tapo šio konkurso laureatais vyresniųjų gimnazistų klasių grupėje: Gabrieliui atiteko II, o Aidai III vietos laureato diplomas. Taip pat nudžiugino ir Marijampolės moksleivių teatro grupės vadovės, poetės, nepriklausomos konkurso darbų vertinimo ekspertės Andželos Paplauskienės žinia, jog abiejų mūsų gimnazistų kūrinių ištraukos buvo panaudotos Alytuje vykusioje moksleivių teatro šventėje dar prieš šį baigiamąjį konkursą – atlikti etiudai ir skaitymai pagal Aidos miniatiūras „Rudens šokiai“ ir Gabrieliaus esė („Žvejyba, arba horoskopas visiems metams“).

   Konkurso dalyviai taip pat apsilankė Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 20) ir multicentre. Mūsiškiams labiausiai patiko muzikos skyrius, atvykusieji  iš Lenkijos moksleiviai stebėjosi naujos erdvės jaunimui šiuolaikiškumu ir aktualumu apskritai. Na, o mokytojams tuo metu vyko metodinis pasitarimas Meilės Lukšienės švietimo centre.

 

Aidos Barkauskaitės miniatiūras skaito Andžela Paplauskienė.

 

Abu laureatai panoro nusifotografuoti su savo kūrybos gerbėja. 

 

Gamtukai 2014

2014-11-28

   2014 m. lapkričio 28 dieną tradiciškai Šakių  „Žiburio“ gimnazijoje įvyko gamtos  ir tiksliųjų mokslų konkursas „Gamtukai 2014“, kuriame šiais metais dalyvavo net devynios stiprios gimnazijų komandos, siekusios parodyti geriausias savo žinias ir kovojusios dėl šauniausių „gamtukų“ titulo.

   Kiekvieną gimnazijos komandą sudarė penki moksleiviai. Šį kartą mūsų gimnazijai atstovavo vieni gudriausių gimnazijos mokinių:  ketvortokai Eva Kakliugina, Dovydas Valiokas ir Elona Palikaitytė, bei trečiokai Eglė Buzaitytė ir Ovidijus Dubauskas, kurie pasistengė ir atidavė visas jėgas spręsdami užduotis ir ieškodami atsakymo į klausimus iš informatikos, chemijos, fizikos, biologijos ir matematikos žinių. Konkurso dalyviai privalėjo įveikti kūrybinę užduotį, atitinkamai skirtą priešininkų sirgaliams, kurioje pastarieji stengėsi įspėti ką pavaizduoti bando kiekviena komanda. Taip pat dalyviai turėjo progą susirungti „Blic“ užduotyje, kurioje per tam tikrą laiką komandų kapitonams reikėjo atsakyti į kuo daugiau klausimų, bei įvyko pati įnirtingiausia „protmūšio“ kova, stebinusi įdomiais klausimais ir dideliu tempu. Renginio metu „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai neleido nuobodžiauti konkurso dalyviams, bei žiūrovams ir praskaidrino nuotaiką puikiais muzikiniais ir poeziniais pasirodymais, bei mažais siurprizais.

   Viso konkurso metu mūsų komanda įnirtingai kovojo ir įrodė savo lyderišką poziciją. Renginio pabaigoje, susumavus visus uždirbtus balus, paaiškėjo, jog Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda užėmė garbingą antrąją vietą ir įrodė, esą ne taip jau lengvai įveikiami, mat nuo pirmosios vietos (kurią užėmė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija) mus teskyrė vos vieno balo skirtumas. Tad lauksime „Gamtukų“ sugrįžtant ir kitais metais.

 

Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV b klasės mokinė

Elona Paulikaitytė

Karjeros diena gimnazijoje

2014-11-27

   Kristijono Donelaičio gimnazijoje karjeros diena rengiama kiekvienais metais. Šios dienos esmė - supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis. Kiekvienas apie savo ateitį sąmoningai mąstantis paauglys pasirenka, į kokią paskaitą ar veiklą užsirašyti, kuri būtų jam naudinga. Nors iš tiesų, kiekvienos paskaitos metu sužinai kažką naujo, prasiplečia tavo akiratis.

   Šiais metais gimnazijoje viešėjo svečiai iš VDU. Visi mokiniai buvo suskirstyti į tam tikras grupes. Gimnazijoje viešėjo įvairių profesijų atstovai: dr. Tomas Pabedinskas kalbėjo fotografijos tema „Žmogus Lietuvos fotografijoje“, dr. Audrius Šimkus jaunuosius ekonomistus  domino paskaita „Šiandien aš lyderis, nes vakar.... Šiandien aš profesionalas, nes vakar... Šiandien esu AŠ, nes vakar...“,  prof. R. Daugelavičius su biologijos mylėtojais diskutavo tema apie bakterijas „Ar tikrai mums bus geriau, jei žus milijonai bakterijų?“, na, o prof. dr. R. Krikštolaitis būsimus matematikus kvietė ieškoti atsakymų skaičių ir uždavinių srityje. Džiugu, kad mus aplankė ir buvęs mūsų gimnazijos ugdytinis Audrius Dėdelė, Gamtos mokslų fakulteto dėstytojas. Taip pat reikia paminėti, kad gimnazistai turėjo puikią progą pasitikrinti savo anglų žinias ir nusistatyti savo užsienio kalbos lygį, atlikdami diagnostinį anglų kalbos testą.

   Mokyklos valgykloje buvo organizuota daugiausiai mokinių įtraukusi „Žinių kova“, kurios metu vyko įnirtingos grumtynės. Mokiniai sužinojo begales naujų dalykų, o mokytojai galėjo pasitikrinti savo žinias.

   Aš kaip abiturientė, šiais metais per karjeros dieną, pasijaučiau lyg jau būčiau studentė. Karjeros diena gimnazijoje praplečia mūsų galimybes dėl ateities profesijos pasirinkimo, o tai yra aktualu kiekvienam gimnazistui.                    

 

 

 

        

 

Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV c klasės mokinė

Toma Mikelkevičiūtė

 

Pristatė Lietuvos kariuomenę Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje

2014-11-27

   Skaityti straipsnį.

 

MMB „Močiutės šiluma“

2014-11-26

   Ko gero visi esate girdėję apie MMB – mokinių mokomąją bendrovę. Na, o tiems, kurie nelabai domėjosi šiuo projektu, (arba paprasčiausiai su juo dar neteko susidurti) reikėtų supažindinti su MMB tikslais. Bendroves kuriantys mokiniai patys pasirenka, koks bus jų verslas, sukaupia kapitalą parduodami akcijas, gamina bei parduoda savo produkciją ar teikia paslaugas. Per ribotą – dažniausiai kelis mėnesius trunkantį – veiklos laiką praktiškai išbandomi visi pagrindiniai įmonės veiklos etapai ir sritys.  Dabar, kai tapo aiškiau, kas yra tas garsusis MMB, galime pereiti konkrečiai prie mūsų gimnazijoje veikiančios bendrovės.

   Šiais metais Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos MMB nariai sugalvojo savo veiklą pasukti kita linkme. Juk dvejus metus iš eilės buvę rašikliai, ko gero, ne tik mums, bet ir pirkėjams – įkyrėjo. Bendrovės narių mintyse kirbėjo begalės minčių, tiesa, kai kurių gaila, tačiau nebuvo įmanoma įgyvendinti, kas kartu ir liūdino, ir primindavo, kad pasiduoti negalime ir privalome rasti tokią prekę ar paslaugą, kuri būtų vertinga ir paklausi. Ilgai svarstę, dėlioję pliusus ir minusus, nutarėme, jog šįmet gaminsime – vilnones kojines, pirštines ir riešines. Juk artėjant šaltajam sezonui, jos tikrai bus vertingos ir reikalingos, taip pat pagalvojome, kad tai bus puiki dovana palepinti artimus ir brangius žmones artėjančių švenčių proga. Taigi, susiradome žmonių, tiksliau močiučių, kurios mielai sutiko mums padėti mezgant įvairius mezginius ir užregistravome savo įmonę (žinoma mums padėjo ekonomikos ir informacinių technologijų mokytoja ir mūsų patarėja visais kylančiais klausimais – Ina Paulikaitienė) pavadinimu „Močiutės šiluma“ (juk mezginiai močiučių, tad jos nusipelnė, kad pavadinimas būtų būtent toks). Šiandien mes sėkmingai prekiaujame įvairiais mezginiais, priimame klientų užsakymus (taip, norintys įsigyti mezginių, gali pasirinkti dydį, norimą raštą ir net spalvą), viską darome pagal užsakovų norus bei lūkesčius.  Kadangi be internetinės reklamos šiandien neapsieina, ko gero, nei viena įmonė, susikūrėme savo paskyrą populiariajame socialiniame tinklalapyje „Facebook“ (nuoroda: https://www.facebook.com/mociutessiluma). Visą reikiamą informaciją, kainas, nuotraukas rasite ten, arba pasiteiravę į MMB narius.

   Visus, kurie suka galvas, ką padovanoti artimiems žmonėms: (mamai, tėčiui, sesėms ar broliams, seneliams, vaikinui ar merginai), siūlome apsilankyti įmonėje „Močiutės šiluma“, kuri stengsis išpildyti visus Jūsų norus ir fantazijas. Be to, pabaigai šiek tiek linksmumo: vilnonės kojinės + slidžios grindys = nemokama ledo arena Jūsų namuose. Pasitikite žiemą su šypsena ir specialiai Jums sukurtais mezginiais.

 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

MMB narė:

Toma Mikelkevičiūtė

 

Sveikiname

2014-11-24

Lietuvos mokinių informatikos olimpiados mokyklinio etapo rezultatai:


IV-ų klasių tarpe:
I vieta - Dovydas Valiokas IVA
II vieta - Eimantas Kazlauskas IVC
III vieta - Arnas Penkaitis IVB

III-ių klasių tarpe
I vieta -Lukas Gasiūnas IIIV
II vieta - Povilas Šlikas IIIC
III vieta - Laurynas Drazdys IIIB

 

PAMOKŲ INTEGRACIJA SU EDUKACINE VEIKLA

2014-11-24

   Šiemet mes, trečių ir ketvirtų klasių gimnazistai, kuriems lietuvių kalbą dėsto mokytoja N. Černauskienė , turime tikslą sieti privalomų autorių kūrybą, jų biografiją su edukacine veikla. Kaip jau buvo rašyta ankstesniame straipsnyje apie kelionę į Vilnių, lapkričio 20 d. mes, abiturientai,  jau pasukome į Kauną – aplankyti B. Sruogos muziejų ir Kauno dramos teatre pažiūrėti spektaklį „Balta drobulė“.

   BALIO IR VANDOS SRUOGŲ NAMAI-MUZIEJUS įkurtas 1966 m. rašytojo Balio Sruogos (1896–1947) ir istorikės Vandos Daugirdaitės-Sruogienės (1899–1997) name, kurį jie pasistatė 1938 m. ir gyveno iki 1940 m. Grįžęs iš Štuthofo koncentracijos stovyklos, rašytojas čia praleido paskutiniąją gyvenimo vasarą. V. Daugirdaitė-Sruogienė 1944 m. pasitraukė į Vakarus, mirė JAV. Ekspozicija pasakoja apie Balio ir Vandos Sruogų gyvenimą, kūrybinę ir kultūrinę veiklą. 

B. ir V. Sruogų namuose nuolat rinkdavosi rašytojo kolegos – profesoriai, teatralai, studentai ir kiti, kurie diskutuodavo literatūros, teatro, meno ir kitais klausimais. Dažni šių namų svečiai buvo prof. Vincas Krėvė-Mickevičius, Vladimiras Šilkarskis, Leonas Karsavinas, broliai Biržiškos.

 

 

Balio ir Vandos Sruogų namai.
Šiuose namuose 1938–1940 gyveno
Sruogų šeima.

VIRTUALI PARODA
„BALIO IR VANDOS SRUOGŲ MUZIEJUJE“

 

 

B. Sruogos darbo kabineto fragmentas

VIRTUALI PARODA
„BALIO IR VANDOS SRUOGŲ MUZIEJUJE“

 

 

Viršuje – B. Sruogos literatūrinės
ekspozicijos fragmentas.
Apačioje – V. Daugirdaitės-Sruogienės
darbo kabineto fragmentas.

VIRTUALI PARODA
„BALIO IR VANDOS SRUOGŲ MUZIEJUJE“


   Rašytojo šeima, gyvenusi JAV, dar 1957 m. raštu pareiškė, jog atsisako nuosavybės teisių į namą ir prašo jame įkurti Balio Sruogos muziejų ir biblioteką. Pradžioje namuose buvo atidaryta tik Balio Sruogos memorialinė ekspozicija ir biblioteka, kuriais dvidešimt septynerius metus rūpinosi Kauno viešoji biblioteka. 1993 m. birželio 1 d. Vandos ir Balio Sruogų memorialinis namas perduotas Maironio lietuvių literatūros muziejui, jam suteiktas muziejaus statusas, o biblioteka panaikinta. Nuo 1997 m. gruodžio 1 d. vadinamas ir istorikės Vandos Daugirdaitės Sruogienės vardu. Įdomu buvo sužinoti ir kai kuriuos B. Sruogos, “Dievų miško” autoriaus,  gyvenimo faktus. Pavyzdžiui, apie jo aistrą kalnams, apie nenuspėjamą charakterį, labia juokingas ir tas faktas, kad rašytojas savo abu taksus buvo pavadinęs netradiciškai – Labas ir Dėdė. Todėl šaukdavo juos Labas Dėde ir sukeldavo labia įdomių asociacijų parko lankytojams, kai išvesdavo savo šunelius pasivaikščioti. 

   Kauno dramos teatre tą vakarą pasijutome kaip abiturientų suvažiavime. Visas teatras knibždėte knibždėjo nuo dvyliktokų. Suprantama, A. Škėma yra privalomas autorius, todėl laisvų vietų jau prieš mėnesį nebebuvo. Tačiau spektaklį nebuvo lengva stebėti.  Antanas Škėma romane „Balta drobulė“  atskleidžia XX a. žmonijai diagnozuotas negales: moralinių vertybių praradimą, asmenybės ardymą,emocinį atbukimą, absurdiškumo ir beprasmybės jausmą. Ne tik šias problemas, bet ir romano idėjas režisierius J. Jurašas adekvačiai perteikė scenos kalba, o pagrindinio vaidmens atlikėjas D. Svobonas meistriškai atliko jam patikėtą sudėtingą beprotybėn vis arčiau žengiančio protagonisto vaidmenį.

   Manome, jog tokio pobūdžio išvykos – pamokos ir vizualios erdvės suderinamumas – turi didelės reikšmės ne tik pasirengti lietuvių kalbos egzaminui, bet ir lavintis kaip asmenybėms.

 

      Viktorija Jurkšaitytė, IVb klasės mokinė.

 

Apdovanoti respublikinio literatūrinio konkurso „Į mokslo pasaulį per kūrybą“ nugalėtojai

2014-11-19

   Lapkričio 13 dieną Humanitariniame fakultete įvyko baigiamasis respublikinio literatūrinio konkurso „Į mokslo pasaulį per kūrybą“ renginys. Konkurso dvasią atitiko įdomioji mokslo paskaita „Matematika kitaip: nuo šokolado iki Angry Birds žaidimo“, kurią skaitė matematikos katedros lektorė Neringa Klovienė – juk matematikės žodis skambėjo Humanitariniame fakultete! Konkurso dalyviai, rengdami savo rašinius taip pat turėjo konsultuotis ne tik su lietuvių kalbos, bet ir su kitų dalykų mokytojais, ieškoti mokslo ir kūrybos sąsajų.

   Literatūros istorijos ir teorijos katedros vedėja prof. dr. Džiuljeta Maskuliūnienė padėkojo mokytojams ir mokiniams, apdovanojo laureatus ir nominantus Humanitarinio fakulteto diplomais, padėkos raštais ir knygomis, Šiaulių universiteto suvenyrais. Konkurso nugalėtoja Kamilė Stankevičiūtė gavo rėmėjų – Šiaulių arenos kvietimą į koncertą.

   Šis konkursas išaugo iš tarptautinio projekto ISWA. ISWA tai – Europos Komisijos 7 Bendrosios programos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos projektas „Į mokslo pasaulį per menus“ (ISWA, Immersion in the Science Worlds through the Arts), vykęs 2011–2013 metais, kuriame dalyvavo ir Šiaulių universitetas.

   Projekto tikslas buvo suorganizuoti Europos šalyse renginius, kuriuose 15–18 metų moksleiviai ieškotų moksle ir mene vykstančių kūrybinių procesų, jų sąsajų. Šiaulių universiteto Literatūros istorijos ir teorijos katedros docentė Irena Baliulė dalyvavo, rengiant tarptautinį literatūrinį konkursą. Šia patirtimi pasinaudota 2014 metais paskelbtame respublikiniame literatūriniame konkurse. Konkurse dalyvavo mokiniai iš Šiaulių, Panevėžio, Plungės, Prienų ir Kybartų. Nugalėtojais tapo:

 

   I vieta ir laureato diplomas skirtas Kamilei Stankevičiūtei (Šiaulių universiteto gimnazija) už rašinį „Hidronojaus kelionė“.

  II vieta ir laureato diplomas skirtas Gabrieliui Zaveckui (Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija) už esė „Pasaulis be išradimų – (ne) geresnis pasaulis“. Visą Gabrieliaus Zavecko rašinį galite skaityti čia.

  III vieta ir laureato diplomas skirtas Bernadetai Griciūtei (Plungės „Saulės“ gimnazija) už rašinį „Šapelio odisėja gyvenimo srove“.

 

   Paskirtos 4 nominacijos:

   Eglei Poškevičiūtei (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, rašinys „Spindulio žmonės“) už žanrinį vientisumą ir netikėtą traukos dėsnių meninę interpretaciją.

   Rūtai Abramauskaitei (Šiaulių Didždvario gimnazija, rašinys „Daugiabutis namas“) už įdomų bandymą mokslo tiesas išreikšti meniniu žodžiu.

   Dianai Norvilaitei, jauniausiai konkurso dalyvei (Prienų r. Stakliškių vidurinė mokykla, rašinys „Į šviesą per tamsą“) už originalią idėją ir drąsų bandymą išplėsti samprotaujamo rašinio ribas.

   Ignui Čerškui (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija, rašinys „Šilo kamanė“) už originalų, kūrybišką požiūrį ir gyvą ryšį su gamtos pasauliu.

   Sveikiname Gabrielių ir linkime jam sėkmės kituose konkursuose. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Poezijos rudenėlis“

2014-11-18

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje „Poezijos ruduo" – ne naujiena, mat šis gražus renginys jau per daugelį metų tapęs tarsi nenutrūkstančia gija, sutraukiančia vis didesnį būrį dalyvių ir žiūrovų.

Sutapimas ar ne, tačiau vakar, minint Salomėjos Nėries 110-ąjį gimtadienį, poetės garbei Alvite, Tūkstantmečio parke, buvo atidengtas paminklas, o gimnazistai, aktyviai dalyvavę dailiojo rašymo konkurse ir perrašinėję gražiausius poetės eilėraščius, vakar buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.

   „Poezijos rudens" šventinį renginį pradėjo šios popietės vedėja, lietuvių kalbos mokytoja Rima Gutkovienė. Mokytoja pasidžiaugė, kad kiekvienais metais vykstančiame renginyje dalyvauja ne tik prozos ir poezijos mylėtojai – mokinių skaitomus tekstus paįvairina ir talentingi muzikantai, kurių šiais metais buvo ne vienas. Jaunasis muzikantas Gytis Jasulaitis pradėjo šį gražų renginį atlikdamas dainas pagal S. Nėries eiles, todėl abejingų neliko – mokytojai ir mokiniai dainavo visi kartu. Neslėpdami jaudulio skaitovai dalinosi savo jausmingomis, o kartais ironiškomis, keliančiomis smagų juoką eilėmis, todėl kiekvienam jaunajam kūrėjui popietės pabaigoje mokytojai negailėjo pagiriamųjų žodžių. Kartais atrodė, kad visi esame gyvo garso koncerte: mušamieji ir gitarų garsai užpildė jaudulio kupinas minutes.

   Ypatingai daug komplimentų sulaukė Kybartų pučiamųjų orkestre grojantis jaunasis muzikantas Domas Ziegoraitis, kuris „Poezijos rudens" renginyje save pristatė ne tik skaitydamas eiles, bet ir grodamas – taip sukeldamas klausytojų širdyse tikrą cunamį.

   Popietės pabaigoje padėkos žodžius tarė ir kitos lietuvių kalbos mokytojos – Rita Bylienė ir Nijolė Černauskienė, kuri džiaugėsi, kad šiais metais tarp dalyvaujančių skaitymuose didžioji dauguma – vaikinai. Mokytoja skatino ir merginas kitais metais pasitempti bei nenusileisti vaikinams. Visiems skaitovams ir muzikantams gimnazijos pavaduotoja R. Šukaitytė įteikė padėkos dovanas, o laureatams atiteko diplomai. Laureatais šiais metais tapo Meda Mikalainytė, Edvinas Krocas, Egidijus Krocas, Aida Barkauskaitė ir Gabrielius Zaveckas. Sveikiname nugalėtojus!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                      Kristina Bidočiūtė

 

Mitybos paskaita su Visuomenės sveikatos specialistėmis Laura Sadauskiene ir Rasa Stumbriene

2014-11-17

   Mityba – vienas svarbiausių veiksnių turinčių įtakos žmogaus sveikatai. Taigi kiekvienas norintis gyventi sveiką gyvenimą, turi apdairiai ir atsakingai rinktis, ką ir kuriuo metu „deda“ į savo skrandį. Gražią lapkričio popietę gimnazijos mokiniai praleido turiningai klausydamiesi Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistės Lauros Sadauskienės paskaitos apie mitybos daromą įtaką žmogaus sveikatai. Paskaitos metu buvo parodytas filmas, kuriame amerikiečių žurnalistas atliko bandymą: 30 dienų valgė vien greito maisto restoranuose, (mums geriau žinomus kaip McDonald‘s, Hesburger, ar tiesiog įvairios kebabinės, kurios ko gero, greitu metu bus įrengtos kiekviename miestelyje). Praėjus 30 dienų, medikams atlikus tyrimus, jie parodė, kad vyro kraujyje kone dvigubai padidėjęs cholesterolio kiekis. Kaip žinome, cholesterolio padidėjimas žmogaus kraujyje sukelia širdies bei vėžio ligas.  Paskaitos metu tiek Laura Sadauskienė, tiek Rasa Stumbrienė noriai atsakinėjo į užduodamus mokinių klausimus, buvo dalijami lankstinukai, kuriuose pateikta visa svarbiausia informacija.

 

 

 

   Mitybos pamokymai yra labai svarbūs šiandieniniam jaunimui, kuris, deja, vis dažniau pasirenka suvalgyti kebabą ar mėsainį, nei šviežias daržoves ar vaisius. Todėl tokios paskaitos yra būtinos mokyklose, gimnazijos ir gal net darželiuose, nes vaikai turi suprasti, kad tai, ką jie valgo dabar, atsilieps po kelerių metų.   

 

Vilkaviškio rajono

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IVc klasės mokinė

Toma Mikelkevičiūtė

 

Dailyraščio konkursas

2014-11-13

   Minint Salomėjos Nėries 110-ąsias gimimo metines, gimnazijoje buvo organizuotas dailyraščio konkursas. Gražiausiai rašantys mokiniai lapkričio 13 dieną poetės eilės perrašė savo raštu į specialiai paruoštus dailyraščio lapus. Galime pasidžiaugti, jog gimnazijoje turime daug labai gražiai rašančių mokinių (tiek mergaičių, tiek berniukų). Visų dalyvavusiųjų darbai buvo eksponuojami parodoje gimnazijos antrame aukšte, jais visi galėjo pasigrožėti.

   Iš visų dalyvavusių buvo nelengva išrinkti pačius gražiausius darbus. Dailyraščio konkursą laimėjo Audinga Trinuškevič, II a kl., Viktorija Savickytė, II a kl., ir Toma Mikelkevičiūtė, IV c kl. Merginoms įteikti garbės raštai ir atminimo dovanėlės.

 

 

 

 

 

 

R.Bylienė

 

K. DONELAIČIO 300-ŲJŲ GIMIMO METINIŲ MINĖJIMAS TOLMINKIEMYJE

2014-11-06

Spalio 29 d. gimnazijos mokytojų delegacija dalyvavo iškilmingame Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjime Tolminkiemyje.

 

 

 

 

Du skirtingi (o gal panašūs) požiūriai apie kelionę į Vilnių

2014-11-03

      Spalio 23-iosios, ko gero, laukė daugelis besimokančių Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje III-IV klasių moksleivių. Ir ne vien todėl, kad sparčiai artinosi ilgai lauktos atostogos. Jau geras mėnesis (o gal net ir ilgiau) lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė kruopščiai ir detaliai organizavo išvyką į Vilnių.  Gimnazistų būrelyje besisukinėjantys  trečiokas Gabrielius ir ketvirtokė Toma nusprendė pasikalbėti nuošaliau apie labiausiai įsiminusias kelionės akimirkas.

   Taigi, Gabrieliau, norėčiau, kad mūsų pokalbis vyktų sklandžiai, tad pradėkime nuo pradžių pradžios – Katedros aikštės. Vos atvykus į Katedros aikštę, jūsų (sakau „jūsų“, nes dalis  abiturientų praėjusiais mokslo metais lankėsi požemiuose) jau laukė gidės.  Mane labai domintų, ką tu, kaip vienuoliktokas, sužinojai apie iškilias renesanso asmenybes Radvilas?

 

     -Geras klausimas, kolege Toma. Iš tikrųjų maniau, kad įeisime į Pano labirintą, o čia – kelios nedidelės salytės... Žinoma, buvo įdomu sužinoti, kad kai kur lubos  požemiuose buvo itin žemos todėl, jog  renesanso laikais vidutinis vyrų ūgis buvo 1,55 metro, o moterų – 1,5 metro (užuojauta jums, gerbiamas mokytojau Mindaugai Bučinskai). Ganėtinai įdomus faktas, kad Žygimantas Augustas turėjo tris žmonas, tačiau nė viena taip ir nepaliko jam palikuonių – taip užsibaigė Gediminaičių dinastija. Na, o kaip tau patiko Vilniaus universitete? Darius Kuolys mane asmeniškai privertė susidomėti ne tik Motiejumi Kazimieru Sarbievijumi, bet ir romėnų poetu Horacijumi. Turbūt nemažai paveikė ir Dariaus Kuolio balsas – labai panašus į gerbiamo Algimanto Čekuolio.

 

-Ooo... Vilniaus universitetas su Dariumi Kuoliu (pasigirsta svajingas atodūsis) ir jo pasakojimais man paliko tikrai labai gerą įspūdį ir leido dar kartą įsitikinti, kad būtent ten noriu studijuoti baigusi mokyklą. Docentas pasirodė malonus, komunikabilus ir paprastas žmogus, mokantis sudominti jaunimą (ko gero, šios trys mano išvardintos savybės labiausiai traukia jaunus žmones). Panašumo su jūsų minėtu Algimantu Čekuoliu  keista, bet neįžvelgiau (matyt, pernelyg susikaupusi klausiausi profesoriaus  pasakojimų apie patį Vilniaus universiteto įkūrimą, taip pat ir apie minėtąjį Sarbievijų). Tačiau man visgi labiausiai patiko, kad Darius Kuolys parodė mums universiteto kiemelius – kiekvieno jų istorija skirtinga. Taip pat sužavėjo visai šalia Vilniaus universiteto įsikūrusi Šv. Jonų bažnyčia, perteikianti tiek gotikos, tiek baroko, tiek klasicizmo stilių. Mane,  žinoma,  vėlgi domina ir tavo nuomonė: kas tau paliko didžiausią įspūdį lankantis Vilniaus universitete?

 

-Jau vien būdamas universiteto teritorijoje pasijaučiau turįs barzdą (su draugais juokaudami sakome, kad barzdoti vyrai – protingi, juk dauguma dėstytojų augina barzdas). Pati atmosfera, universiteto sienos  dvelkia kitu kvapu (ir ne, ne pelėsiu – čia vaizdinga metafora) nei judrios Vilniaus gatvės. Todėl negaliu išskirti nė vieno kiemelio, nė vienos salės ar gerbiamojo docento pasakytos frazės – viskas buvo įdomu. Taigi galėčiau pasakyti, kad labiausiai mane sužavėjo universiteto dvasia. O tu, kaip ketvirtokė, sakai norinti studijuoti Vilniaus universitete. Kodėl būtent čia?

 

-Na, mane, taip pat kaip ir tave, yra apžavėjusi universiteto atmosfera – dvasia (tik mane jau šiek tiek seniau). O šiaip šiame universitete yra sritis, kuri mane būtent ir domina – žurnalistika. Esu girdėjusi daugybę  puikių atsiliepimų apie VU, todėl noriu savo tolesnes žinias įgyti čia. Noriu augti ir tobulėti (o vėliau galbūt ir garsėti) kaip žurnalistė, žurnalistikos studijas baigusi būtent Vilniaus universitete.

 

-Na, štai, aiškiai sutarėme dėl vieno dalyko – amerikiečiai sako „Jointhe NAVY“, mes sakome „Stok į VU“. Bet vis dėlto, man už viską labiau patiko spektaklis, kurį tikriausiai planuotai pasilikome desertui. Su lietuvių kalbos ir dramos mokytoju Mindaugu Bučinsku visai neseniai buvome kalbėję, kad tikrai ne po kiekvieno spektaklio reikia atsistoti. Stotis reikia tik po tikrai gero pasirodymo. Aktoriui nesuteiksime jokio džiaugsmo, jeigu atsistosime tik dėl to, kad šis pasakys keletą frazių scenoje. Tiktai meno nesuvokiantis žmogus stojasi po bet kokio eilinio aktoriaus paslampinėjimo ant scenos vien refleksyviai, vien todėl, kad stojasi visi. Tačiau, kai baigėsi šis spektaklis „Ribos“ ir visi pradėjo ploti, pasakiau sau: „Dėl manęs, tegul žmonės nors ir aukštielninki atsigula vidury scenos, bet aš tikrai atsistosiu“. Per dar neilgą savo gyvenimą spektaklių nesuskaičiuočiau ant vienos rankos pirštų, bet, deja, dviejų rankų pilnai pakaktų. Ir šis, be abejonės, buvo geriausias. O kokius įspūdžius tau paliko spektaklis? Gal tavo nuomonė kiek kritiškesnė?

 

      -Šiuo klausimu aš visiškai tau pritariu, brangus kolega. Turbūt daugelis iš mūsų gerą spektaklį įsivaizduoja su daugybe dekoracijų scenoje, kurios kartais visos net ir nepanaudojamos, vietą, kur vaidina mažiausiai 10 aktorių ir veiksmas vyksta nemažoje salėje. Tačiau šis spektaklis pranoko visus prieš tai matytus. Nedidelėje Menų spaustuvės salytėje prieš susėdusių žiūrovų eiles (didžioji dalis buvo  Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleiviai)  – tik stalas, trys kėdės ir trys herojai: agresyvus pareigūnas, pusamžis psichologas ir antrankiais surakintas jaunas vaikinukas. Kol dar nepradėjau pasakoti apie savo visus įspūdžius (jiems išsakyti neužtektų ir poros lapų) apie Tado Montrimo spektaklį „Ribos“, noriu tavęs paklausti: kuris aktorius tau patiko labiausiai? Gal kuriame iš jų net įžvelgei save?

 

-Labai įdomus klausimas, kolege. Dėkoju už jį.-Kiekvienas savo simpatijas linkęs atiduoti protagonistui, nes antagonistu būti niekas nenori. Lygiai taip pat ir man artimesni buvo psichologo ir kaltinamojo vaidmenys - Valerijaus Jevsejevo įkūnytas psichologas stengėsi užjausti Julių Paškevičių, vaidinusį jauną įtariamą žudiką, bandė profesionaliai atlikti savo darbą. Paties J. Paškevičiaus personažas man artimas dėl savo noro "pataisyti išgverusią gadynę", kaip rašė Viljamas Šekspyras „Hamlete“ - tiesa, ne visada jam sekėsi (o jei tiksliau - visada nesisekė). Šiaip jau sužavėjo aktorių meistriškumas persikūnyti iš vieno personažo į kitą, nes, spektaklyje perteikiant kaltinamojo prisiminimus, trys aktoriai atliko ir skustagalvių, ir kunigo, ir motinos vaidmenis. Man, kaip lašeliui aktorystės jūroje, tai pasirodė profesionalu kaip visas kibiras. Tuo labiau, kai nuėjus padėkoti , paaiškėjo, kad jaunasis Julius Paškevičius yra ir pjesės scenarijaus autorius.

 

-Taip, mane irgi labai sužavėjo tas faktas, kad Julius Paškevičius, (jo vaidyba buvo priimtiniausia man, nes jame įžvelgiau dalelę  savęs, tiesą sakant, aš visas 90 minučių buvau įsijautusi į nusikaltėlio vaidmenį) yra pjesės scenarijaus autorius. Nuteistasis (Julius Paškevičius) patyręs daug skausmo, matęs neteisybės visur, kur gyvenimo vingiai jį nuvesdavo ir galiausiai įtikėjęs, kad jis vienas težino, kas yra teisinga ir kaip tą teisingumą atkurti – pabaigoje beviltiškai nunarina galvą, nes tiesiog pavargsta kovoti su vėjo malūnais. Teisybės paieškų kaina šį kartą jaunam žmogui buvo per didelė ir ribos tapo peržengtos. Kaip manai, ar galėjo tos ribos būti neperžengtos?

 

     -Taip. Bet nenoriu gadinti įdomumo tiems, kurie spektaklio dar nematė, dar tik ruošiasi jį pažiūrėti, todėl nesakysiu  kaip. Tepasakysiu tiek, kad kartais tereikia bent vieno autoriteto ir žmogus pakrypsta į kažkurią pusę – arba gerąją, arba blogąją (arba nežinia, kur iškrypsta).

 

   Taigi „auka“ kristijono Donelaičio gimnazijos svetainei atiduota. Pabaigoje norime visiems gimnazistams palinkėti: eikite teisingu keliu, neperženkite ribų ir raginkite (netgi reikalaukite) savo mokytojus, kad surengtų ne vieną panašią kelionę. tokios išvykos padeda mums augti, tobulėti ir turtėti kaip asmenybėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dialogą parengė

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleiviai

Toma Mikelkevičiūtė ir Gabrielius Zaveckas

 

Netradicinis seminaras

2014-10-29

Šių metų spalio 28 dieną gimnazijoje vyko susitikimas - seminaras su LL2 projekto koordinatorėmis Snieguole ir Kotryna, atvykusiomis iš Vilniaus. Seminare dalyvavo mūsų gimnazijos mokytojai ir svečiai iš Pilviškių ,,Santakos“ gimnazijos. Buvo kalbamasi dviem aktualiomis temomis: apie mokinio pažangos ir pasiekimų fiksavimą, jo tikslingumą bei pamokos apibendrinimą. Bendram darbui maloniai nuteikė lektorių paprastumas ir atvirumas. Mokytojai aktyviai diskutavo, ieškojo sprendimų, dalinosi patirtimi, džiaugėsi gavę patvirtinimą, kad jų taikomi mokymo bei vertinimo būdai yra geri ir tinkami. Buvome nustebinti, kaip puikiai verslo organizavimo, pelno siekimo metodai tinka ir mokykloje. Seminaras buvo įdomus ir netradicinis. Daugybės naujovių jame nesužinojome, bet tikrai pasitikrinome arba pasitikslinome jau žinomus dalykus.

 

 

 

Prpjektas „Tiltas“

2014-10-29

   Bendrai veiklai mokymosi bendradarbiavimo ir tęstinumo projektas "Tiltas" prieš prasidedant mokinių rudens atostogoms sukvietė Kybartų  Kristijono Donelaičio gimnazijos ir "Saulės"progimnazijos mokytojus. Tradiciškai mokytojai diskutavo apie gimnazijos pirmokų adaptaciją naujoje mokykloje. Kaip  sekasi  prisitaikyti prie naujų mokytojų, mokymosi aplinkų, apie sėkmingą neformaliojo ugdymo pasirinkimą. Lietuvių ir anglų kalbų mokytojai grupelėse diskutavo apie brandos egzaminų vertinimo aspektus pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Šias diskusija vedė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Nijolė Černauskienė, anglų kalbos mokytojos metodininkės Ona Jasiulevičienė ir Vidutė Miklušienė.

   Klasių vadovai džiaugėsi kultūringai, sumaniais ir mandagiais auklėtiniais. Buvę auklėtojai papasakojo apie klasių mokymąsi,  aktyvius mokinius, gebėjimus ir norus dalyvauti popamokinėje veikloje.

 

 

 

 

 

Solidarumo bėgimas

2014-10-15

   Spalio 15 d. gimnazija, prisijungdama prie organizacijos “Gelbėkit vaikus” iniciatyvos, organizavo Solidarumo bėgimą. Bėgime, kuris vyko Kybartų gatvėmis, užsiregistravo dalyvauti 140 mokinių ir 7 mokytojai. Solidarumo bėgimo dalyviai turėjo rasti rėmėjų, kurie už bėgimą aukotų lėšas. Lietuvos vaiku dienos centrus lankantiems vaikams bei berniukams ir mergaitėms, gyvenantiems Mikutos kaime, Zambijoje. Nors diena pasitaikė darganota, bėgimas įvyko sklandžiai, buvo paaukota nemaža suma pinigų. Džiaugiamės, kad mums padėti sutiko policijos pareigūnai, lydėję bėgikus ir užtikrinę jų saugumą.

 

 

 

 

 

 

Gimnazija praturtėjo

2014-10-15

Gimnazija praturtėjo naujomis edukacinėmis erdvėmis – lauko teniso aikštele, kuri įrengta gimnazijos rėmėjų lėšomis.

 

 

 

 

Tyrėjų naktis 2014

2014-10-02

   III kl. biologijos grupių mokiniai  su mokytojomis Violeta Maknavičiūte ir Rimute Lazdauskiene vyko į Molyno ekosistemą, stebėjo gamtos reiškinius, augalus, gyvūnus, išskrendančius paukščius. Iš vandens telkinio pasisėmė vandens planktonui tirti, apibūdino vandens ir pakrantės augalų rūšis, apžiūrėjo įspūdingą maumedį Salomėjos Damulevičienės sodyboje.

 

 

 

   Taip pat  III kl. mokinių grupelė tyrinėjo prie gimnazijos pastato augančių medžių įvairovę ir ieškojo lapuose minų (žaliajame augalo audinyje vabzdžio lervos padarytų ertmių). Pririnkę lapų pavyzdžių ir naudodamiesi literatūra, mokiniai mėgino nustatyti minuojančių vabzdžių įvairovę.

 

 

 

   Muzikos pamokoje III klasių mokiniai buvo suskirstyti į nedideles grupeles. Jie gavo skirtingų liaudies dainų fragmentus, kuriems turėjo ieškoti artimiausių, tinkamų natūralių (instrumentinių) bei elektroninių garsų pritarimui. Pritaikę parinktus  garsus kiekvienas grupės narys  pasiskirstė  skirtingus pritarimo tembrus, ritmus bei kompiuterinius garsus ir kūrė pritarimą dainos melodijai. Savo kūrybą grupės pamokos gale ir pristatė. Mokiniai pasijautė atradę kažką naujo, netradicinio, galėjo laisvai improvizuoti, įterpdami ir kompiuterines technologijas.

 

 

 

   Anglų kalbos pamokoje gimnazijos pirmokai generavo idėjas, kaip galima dar kartą panaudoti atliekas ir kaip tas idėjas įgyvendinti praktikoje. Mokiniai turėjo daug įvairių minčių, kaip panaudoti atliekas stambiu mastu, tarkim statyti namus iš šiaudų ar pasidaryti galingą  plaustą iš plastiko butelių, tačiau dirbdami grupėmis praktiškai susikoncentravo ties atliekų panaudojimu buityje, kaip antai: įvairiausios taros panaudojimas  daiktams sudėti, augalams sodinti, namams puošti ir kt.

 

 

 

   Rugsėjo 23 dieną chemijos kabinete lankėsi „Saulės“ progimnazijos penktokai su mokytoja J.Judickiene. Jie stebėjo mokytojos R.Lazdauskienės demonstruojamus eksperimentus ir keletą atliko patys.

 

 

   Fizikos pamokoje gimnazijos pirmokai vadovaujami mokytojos J.Judickienės paruošė patys, pagal aprašymą ir pristatė kitiems eksperimentus „Atrask pats“.

   Informacinių technologijų pamokose I ir II klasių mokiniai kūrė lankstinukus pristatančius „Informacinių technologijų išradimus pakeitusius žmogaus gyvenimą“. Mokiniams atrodė, kad labiausiai žmogaus gyvenimą įtakoja kompiuteriai ir mobilieji telefonai.

 

   Rugsėjo 26 d. gausus gimnazistų būrys vyko į Tyrėjų nakties renginius Kaune.

   VDU botanikos sode.

 

  

 

    VDU gamtos mokslų ir informatikos fakultete.Kkonstruojame robotus.

 

  

 

  KTU. Fizikos laboratoriniai darbai.

 

 

II klasių sporto šventė

2014-09-26

   Jau antrus metus Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje organizuojama sporto šventė, kurios iniciatoriai yra II-ų klasių vadovai – J. Judickienė, G. Gražulis ir L. Zdancevičius. Renginio tikslas, kaip teigė mokytojai, – skatinti bendradarbiavimą tarp šeimos ir mokyklos, tėvų, vaikų ir klasių vadovų laisvalaikio leidimą kartu, propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Šiais metais, rugsėjo 19 d. į šią šventę klasių vadovai sukvietė II-ų klasių mokinius ir tėvus.

   Gausiai susirinkę dalyviai galėjo džiaugtis puikia nuotaika ir geru oru, pamiršti rūpesčius ir pasportuoti. Prieš estafetes visi atliko linksmąją mankštą ir susiskirstė į komandas. Tėveliams kartu su savo vaikais teko prisiminti vaikystę. Emocijos liejosi per kraštus, aidėjo juokas, garsūs šūksniai, kai kas ir ašarą bandė nubraukti. Juk taip norėjosi įrodyti, kad esi pats greičiausias, pats stipriausias, pats vikriausias ir atkakliausias! Labiausiai buvo laukiama pasitikėjimo rungtis, kuri atskleidė vaikų ir tėvų tarpusavio glaudų ryšį. Po atkaklių kovų jau buvo nebe taip svarbu, kam sekėsi geriau, o kam prasčiau. Laimėjo visi, kurie tą vakarą atėjo pasimankštinti su savo atžalomis.

   Šventę maloniai užbaigė aptarimas prie kavos puodelio. Tėvai ir mokiniai nuoširdžiai dėkojo klasių vadovams už gerus įspūdžius, galimybę atitrūkti nuo kasdienybės ir turiningai praleisti laiką kartu. Tokio renginio išvada tik viena – mokiniai, jų tėvai ir klasių vadovai glaudų ryšį sustiprina organizuodami ir dalyvaudami renginiuose, kurie vyksta netradicinėje aplinkoje.

 

 

 

 

 

Evelina Baliūnaitė, II c klasės mokinė

 

GERAI BESIMOKANČIŲ IR LANKANČIŲ PAMOKAS IŠVYKA Į TRAKUS

2014-09-25

   Kaip ir kasmet, gerai ir labai gerai besimokantys mokiniai bei nepriekaištingai pamokas lankantys mokiniai, rugsėjo 24 d. buvo pakviesti vykti į Trakus. Pirmiausiai aplankėme Trakų salos pilį, kur dalyvavome edukacinėje programoje “Nuo saulės iki Oršos – karinių pergalių paslaptis”. Užsiėmimas vyko pilies gynybinėje vartų bokštų pastogėje. Po to persikėlėme į kunigaikščių rūmų terasoje įrengtą šaudyklą, šaudėme į taikinius iš lankų ir arbaletų. Apžiūrėję pilies ekspozicijas keliavome į šokolado manufaktūrą “AJ šokoladas”. Čia, pasitelkę savo fantaziją,gaminome juodojo, pieniško ir baltojo šokolado saldainius. Ragavome ir patys, ir lauktuvėms į namus pakako.
   Kadangi diena buvo puiki, grįždami namo, neatsispyrėme pagundai užsukti į Birštoną ir pasivaikščioti Nemuno krantine.
Grįžome įgiję naujų žinių ir kupini įspūdžių.

 

 

 

 

 

NETRADICINĖS PAMOKOS VILNIAUS UNIVERSITETE

2014-09-22

   Ankstyvas rugsėjo šešioliktosios rytas. Autobusas su 25 gimnazistais ir dviem juos lydinčiomis mokytojomis (Asta Spangevičiene ir Audrone Žakiene) išrieda iš gimnazijos kiemo. Pusę septynių ryto dar nežinojome, kas mūsų laukia, bet pakilios nuotaikos išvažiavome į Vilnių.

  Vilniaus universitete (viename prestižiškiausių Lietuvos universitetų), įkurtame 1579 metais, mūsų laukė programų sistemų katedros vedėjas, rektoriaus mokslo premijos (2004) ir Lietuvos mokslo premijos (2012) laureatas, kybartietis (svarbiausias titulas!) profesorius Romas Baronas. Nuo rugsėjo devintosios jis eina dar vienas naujas pareigas — yra išrinktas universiteto senato pirmininko pavaduotoju. Sveikindami profesorių su šiomis garbingomis pareigomis, teikdami jam gėlių, dėkojome už šiltą, malonų ir žmogišką priėmimą, prisimindami ir jo dalyvavimą 2013—2014 mokslo metais vykusioje gabių mokinių pagerbimo šventėje (prof. Romas Baronas yra įsteigęs premiją mūsų gimnazijos olimpiadų ir konkursų laureatams paremti). Profesorius juokavo, esą susišilti galėsime prie kavos puodelio, ir tuojau pat mus pakvietė pasivaišinti kava, arbata bei jo paties keptu pyragu (pradžia matematikos—informatikos fakultete labai maloni — gera matematika...).

   Pasivaišinę susirinkome į auditoriją klausyti dviejų paskaitų: pirmosios apie pirmąjį lietuvišką palydovą „LituanicaSAT1“, kurią vedė lektoriai, palydovo iniciatyvinės grupės nariai Simonas Kareiva  ir Vytautas Valaitis, bei antrosios, kurią būtų galima pavadinti „Neįprastai sprendžiami neįprasti matematikos uždaviniai“,  kurią vedė doc. dr. Romualdas Kašuba. Likome sužavėti tiek faktais (pasirodo, pirmąjį lietuvišką palydovą konstravo studentai laisvu nuo studijų metu, aukodami savo laiką ir jėgas, o „LituanicaSAT1“ konstrukcijoje buvo tokių paprastų detalių, kaip fotoaparatas, pirktas internetu už 10 dolerių, ruletė, skirta matavimui, ir net pats paprasčiausias žvejybinis valas), tiek ir išraiškingomis dėstymo priemonėmis bei profesoriaus Romualdo Kašubos gebėjimu bendrauti su publika.

   Papietavę keliavome į VU matematikos muziejų, kuriame turėjome garbės susipažinti ir su muziejaus įkūrėju, doc. dr. Henriku Jasiūnu, o jo kolegė Vita Verikaitė mielai mums papasakojo viso universiteto istoriją. Susipažinę su universiteto istoriniais faktais bei žmonėmis, davusiais „pamatus“ universitetui bei pačiam muziejui, dėkodami universiteto atstovams įteikėme savo gimnazijos leidinį „Kai laikas tampa legenda...“ o patys dovanų gavome visą krepšį (tiesiogine to žodžio prasme) knygų. Pasidarę bendrą nuotrauką su profesioriumi Romu Baronu ant fakulteto laiptų, nužingsniavome į paskutinę paskaitą, šiandien mūsų laukusią šiame fakultete. Joje apie matematikos istoriją mums papasakojo matematikas, poetas, doc. dr. Vilius Stakėnas.

   Po paskaitos autobusu nuvažiavome į senuosius universiteto pastatus, kuriuose dabar yra įsikūrę filologijos, filosofijos, istorijos fakultetai. Apžiūrėjome freskomis išmargintą Pranciškaus Smuglevičiaus salę, universiteto skaityklą bei observatoriją.

  Tuomet turėjome pora valandų laisvo laiko. Mėgavomės galimybe pasivaikščioti po sostinės senamiestį, aplankyti lankytinas vietas, susitikti su vietiniais draugais ir artimaisiais ar tiesiog ramiai pailsėti kavinėse. Profesorius Romas Baronas, kaip ir kalbėjome pradžioje viešnagės universitete, vis dėlto, tikrai mums surengė šiltą ir jaukų priėmimą, artimai su mumis bendraudamas paskaitų metu ir noriai aprodydamas matematikos—informatikos fakulteto patalpas. Kelionė tikrai nepraėjo veltui ir neprailgo, o gimnazistai pasisėmė peno apmąstyti savo ateities planus ir galbūt po keleto metų tapti universiteto dalimi.

 

Gavome dovanų knygų su autorių autografais

 

Prof. Dr. R. Baronas

 

Paskaitoje

 

Matematikos muziejuje

 

Kartu su matematikos muziejaus įkūrėju H. Jasiūnu

 

Su dovanomis prie VU MIF

                                                                     Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IIIb klasės mokinys Gabrielius Zaveckas

 

Verti pagarbos ir atminimo

2014-09-17

   Tokios gražios, saulėtos ir šiltos rudens dienos vis dar viliote vilioja į gamtą, tad kodėl gi neišnaudoti pamokų laiko prasmingiau? Taip nutarę mes, Kristijono Donelaičio gimnazijos abiturientai, lydimi savo lietuvių kalbos mokytojų, aplankėme netoli Alvito, Kiršų kaime, esančią poetės Salomėjos Bačinskaitės – Bučienės, mums geriau žinomos kaip Salomėja Nėris,  gimtinę. Vykome jau susipažinę su dramatišku mūsų kraštietės poetės likimu, kuriai, beje, šiemet lapkričio mėnesį būtų sukakę 110 metų.  Gaila, tačiau daugelis Lietuvoje Salomėją Nėrį mini ir blogu žodžiu - kaip socialistų suviliotą ir apgautą, o vėliau atgailavusią menininkę,  laiko ją išdavike, prisijungusia prie  „Trečiojo fronto“.  Vis dėlto, derėtų atsakingiau vertinti ir meniškąją poetės kūrybos dalį, ypač jos ankstyvosios lyrikos eilėraščius, kuriuose ji atsiveria kaip moteris, gimusi mylėti – moters sielos reiškėja. Be abejo, poetė besąlygiškai mylėjo ir savo kraštą, savo tėviškę,  nemažai epitetų paskyrusi greta tekančiam Širvintos upeliui ...  Prozininkas ir eseistas Gintaras Beresnevičius ne veltui apie Salomėją Nėrį yra pasakęs: „Salomėja Nėris ir Lietuva – nepabaigiama byla“. Tokios štai mintys sukosi mūsų galvose, kai sukome siauru keliuku į buvusią Bačinskų sodybą. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Sustojome kieme, kuris tik patvirtino biografines žinias – tikrai buvusi turtingo ūkininko  sodyba. Akimis ieškojome Salomėjos brolio Viktoro įskiepintų obelų, kurios yra išlikę iki dabar. ‚Mieganti obelis“ – taip buvo pavadinta viena iš jų, iš tikrųjų šakomis slenkanti pažeme. Salomėjos Nėries  marti Laima Bučienė mus sutiko sutrikusi. „Jums reikėjo įspėti mane, juk aš visai nepasiruošusi sutikti svečius“,- kalbėjo ji, bet sutvarkiusi pamelžtą pieną nuskubėjo persirengti ir atėjo pabendrauti su beveik šešiasdešimčia gimnazistų. Kukli, sniego baltumo plaukų spalvos moteris  ragino skintis ir ragauti obuolių, pasivaikščioti po sodą, apžiūrėti buvusios sodybos pamatus. . Apgailestavome, kad likę tik menkučiai pamatėliai medinės trobos, kurioje gimė ir užaugo Salomėja Nėris, pastovėjome ir prie poetės paminklo, kuriame atminimo raides iškalė jos vyras – skulptorius Bernardas Bučas, turbūt ne vienas pirmą kartą pamatė ir diemedį, pasodintą simboliškai eilėraščiui „Diemedžiu žydėsiu“ atminti – kaip pačios poetės priesaką būti visada kartu su ją menančiais, jai atleidžiančiais ... Aplankėme ir Širvintos upelį, prie kurio Salomėja Nėris eidavo pasivaikščioti nenorėdama girdėti tėvų barnių. Na, o Karolis su Aurimu (užkietėję žvejai) suskato per tą laiką ir meškerę užmesti – visai nemažą karosiuką iš tvenkinio ištraukė.  Tokiu jų nuotykiu pasidžiaugėme ir mes, ir šeimininkė. Gera žinia išvykstant iš sodybos buvo ta, kad Laima Bučienė žada dalyvauti kultūros ministerijos 2015-2020 metų remtiname projekte sodybos atstatymo finansavimui gauti. Viltis, kad poetės namas-muziejus bus įkurtas, pasirodo, vis dar rusena artimųjų mintyse.

   Alvito kapinėse pagerbę poetės sūnaus Sauliaus Bučo atminimą, dar nuvykome ir į liepos mėnesį simbolinius vartus atvėrusią kito poeto -  Kazio Bradūno -  buvusią  tėviškę. Ji čia pat, Bučų kaimynystėje. Gaila, tačiau iš šios sodybos  nieko nelikę. 1995 metais poetui pavyko surasti ir atpažinti tik prie slenksčio stūksojusį akmenį, pagal kurį suprato, kad būtent čia jo tėviškė. Dabar gimtojoje vietoje pastatytas Bradūnų šeimos kryžius, nuo kurio sauja žemės, poeto prašymu, buvo įberta jo kapo duobėn.

   Galėčiau drąsiai teigti, kad ekskursijos po rašytojų tėviškes  jauniems žmonėms teikia didelį įspūdį - daugiau nei tiesiog perskaityta informacija internete ar išgirsti biografijos faktai pamokos metu. Realus žvilgsnis leidžia nors trumpam įsivaizduoti ir pasinerti į tuometinį poetų gyvenimą. Kiekvienas iš mūsų, jaunosios kartos žmonių, turėtų apsilankyti bent jau savo rajono vietose, kuriose gimė  žmonės, savo darbais (šiuo atveju -  poezija, proza) garsinę  ir vis dar garsinantys Lietuvą.  Manau, jog mūsų krašto poetinio žodžio autorių kūriniai niekada „neišeis iš mados“, jie visada bus vertinami ir svarbūs mūsų šalies praeičiai atminti.

Toma Mikelkevičiūtė, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos IVc klasės mokinė

 

Mokslo metų pradžios šventė

2014-09-01

 

 

 

 

 

 

 


 

Mokykyklos šimtmečio minėjimo akimirkos