į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
π (Pi) diena gimnazijoje

Kovo 14 dieną matematikai švenčia skaičiaus  (Pi) dieną. Šiemet atkreipėme dėmesį į matematikos svarbą mūsų praktiniame gyvenime, todėl kūrybiškai paminėję šią dieną, atlikome sklaidą gimnazijos bendruomenėje ir įgijome viešojo kalbėjimo, bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžių bei naujų dalykinių žinių.

 Apie skaičių Pi ir su šia diena susijusius įdomius faktus pasakojome Kybartų miesto pašte, V. Ričkausko interneto paslaugų teikimo įmonėje, A. Zorskienės parduotuvėje,  „Saulės“ progimnazijoje, darželyje „Ąžuoliukas“.  Eidami į darželį ir progimnaziją turėjome saldžių prizų už sumanumą, logiką ir išradingumą sprendžiant galvosūkius, atliekant kūrybinius darbelius. Vakare gimnazijoje vyko renginys ,,Kinas ir matematika“, kurio metu gimnazistai drauge su mokytojomis A. Romenkova ir L. Matulioniene  diskutavo apie kino ir matematikos ryšį, atliko įvairias užduotis, susijusias su matematika, stebėjo ir analizavo Lietuvos kino atsiradimo istoriją.  Mokiniams patiko režisieriaus T.Vidmanto mintis: ,,Filmo struktūra – aiški matematika“ ir fotomenininko A. Sutkaus - ,,Menas (fotografijos, muzikos, dailės, kino, rašto) yra niekas kitas, tik matematika“.

Kitą dieną per matematikos pamokas pristatėme ir aptarėme skaičiaus (Pi) dienos sklaidos įspūdžius. Linksmiausia ir lengviausia buvo bendrauti su darželinukais, pradinukais, o šeštokus, aštuntokus guviau atsakinėti skatino laimėti prizai, tačiau buvo įdomu ir smagu.

Matematikos mokytoja A. Spangevičienė