į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Matematikos – fizikos pamoka už gimnazijos ribų

   Pamokos už mokyklos ribų yra daug efektyvesnės  ir turi gerokai didesnę išliekamąją vertę. Būtent to ir siekėme šeštus metus organizuodamos integruotą matematikos – fizikos pamoką III – IV klasių gimnazistams „Vektoriai modeliavime, konstravime, programavime.“ Pamokos pirmoji dalis vyko Vilniuje VU MIF informatikos institute, o antroji – Saulėtekio slėnio Lietuvos technologijų ir inovacijų centre. Taip pat tą dieną dalyvavome ir mokslo populiarinimo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė “.

   Visuomet yra verta sekti geraisiais pavyzdžiais, nes mokinių kompetencijos vėliau tampa universitetų studentų ir darbuotojų kompetencijomis.  Todėl atvykę į Vilnių pirmiausia VU MIF informatikos institute mes susitikome su šio instituto direktoriumi  prof. R. Baronu (buvusiu gimnazijos ugdytiniu), kuris mus  palydėjo į tris paskaitas. Lektoriaus  E. Kutkos paskaita „VU MIF ir kiti superkompiuteriai“ sudomino žiniomis apie  kompiuterio galingumą, superkompiuterių ateities perspektyvas, pamatėme superkompiuterį ir gyvai. Informatikos katedros vedėjo prof. R. Vaicekausko paskaitoje „Apšvietimo spalvinės atgavos modeliavimas“ sužinojome, kad LED šviestuvuose balta spalva sudaroma iš keturių spalvų -  mėlynos, raudonos, geltonos ir žalios - atspalvių. Taip pat išgirdome apie LED šviestuvų  baltus atspalvius, turėjome progos stebėti jų tyrimus, spalvų tikrumą esant minėtam apšvietimui.  Dr. V. Valaičio paskaitoje „Nepilotuojamų orlaivių konstravimo ir programavimo iššūkiai“ sužinojome, kaip hobis gali virsti mokslu, išbandėme drono valdymą. Po paskaitų mokiniai dar pasivaikščiojo po informatikos institutą, smalsiai stebėjo studentų veiklą.

   Netrukus iš VU nuskubėjome į Saulėtekio slėnio Lietuvos technologijų ir inovacijų centrą, kuriame fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijos vadovas prof. R. Drazdys supažindino su lazeriais, jų veikimo principais, parodė bei paaiškino apie optinių komponentų gamybą, laboratorijoje dalyvavome eksperimentiniuose tyrimuose. Važiuodami iš SSLTIC į Lietuvos mokslų akademiją atlikome pamokos 

   Vilniaus centre (Lietuvos mokslų akademijoje) dar išklausėme mokslų festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ paskaitą  „Fotosintezė fiziko akimis“ , kurią skaitė prof.  habil. dr. L. Valkūnas.

   Mūsų diena buvo įtempta, paskaitos vyko nuo 9.30 val. iki 16 val. , bet visi pripažinome, kad tokia pamoka turi didelės įtakos mokinių pasiekimams: daug geriau suprato vektorius, tapo labiau motyvuoti, praktiškai pamatė ir išbandė, tai, kas klasėje neįmanoma.

 

Matematikos ir fizikos mokytojos  A. Spangevičienė , A. Žakienė