į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Gamtos mokslų savaitė gimnazijoje

Rugsėjo 27 – spalio 1 dienomis gimnazijoje vyko netradicinės gamtos mokslų pamokos. Pamokas vedė biologijos mokytoja Rimutė Lazdauskienė, fizikos mokytoja Janina Judickienė, chemijos mokytojas Leonas Zdancevičius. Šios savaitės metu jie siekė sudominti mokinius gamtos mokslais ir įtraukti į įvairias veiklas visų klasių mokinius. Gamtos mokslų savaitės tikslas: mokinius sudominti fizikos, biologijos ir chemijos dalykais, skatinti jų mokymosi motyvaciją, paįvairinti mokymosi procesą, dalyvauti įvairiose veiklose. Mokinių laukė 6 gamtos mokslų užduotys, kurios buvo vertinamos 5 balais: pagaminti komposą, išspręsti kryžiažodį, nustatyti medžių amžių, nustatyti nitratų ir nitritų kiekius daržovėse ir vaisiuose, ištirti buitinio gaminio etiketę ir kt. Atlikus kiekvieną iš užduočių, reikėjo nufotografuoti ir nusiųsti mokytojams. I-ų klasių mokinių  tarpe visos komandos surinko panašų taškų skaičių, todėl visos komandos gavo po du taškus, kuriuos kiekvienas mokinys turi galimybę prisidėti prie vieno kurio nors iš gamtos mokslų dalyko pažymio. Tarp II-okų daugiausiai taškų surinko II c klasės komanda. III-IV-ų klasių mokinių tarpe daugiausiai taškų surinko III-iokų komanda.

Visą rugsėjo mėnesį vyko filmukų „Gamtos mokslai aplink mus“  konkursas. Daugiausia komisijos taškų pelnė Andrėjos ir Gabrielės sukurtas filmukas.

Buvusi gimnazijos mokinė, gydytoja  Kristina Lebedevaitė nuotoliniu būdu vedė paskaitą mokiniams  apie imunitetą.

Mokiniai dalyvaudami įvairiose savaitės veiklose parodė ne tik žinias, bet ir savo kūrybiškumą bei sumanumą. Jie noriai stebėjo, eksperimentavo, atliko bandymus, sprendė kryžiažodžius, kūrė filmukus,  domėjosi mokslo naujovėmis ir jų pritaikymu, diskutavo.

Įdomi ir įvairiapusė gamtos mokslų savaitės metu vykdyta veikla ne tik praturtino moksleivių žinias, bet ir leido pajusti gamtos mokslų pažinimo žavesį.