į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 






















Mokiniai » Projektai

Projektas „Erasmus+“

   Balandžio 23-30 d.  Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai Ieva Gudiškytė, Greta Bylaitė, Evelina Krečikaitė, Evaldas Jablonskis ir aš kartu su anglų kalbos mokytoja Vilma Imbrasiene dalyvavome tarptautiniame projekte „Erasmus+“. Šiais metais projekto dalyviai rinkosi Lenkijoje, Barlineko mieste. Mokiniai iš Lietuvos, Italijos, Turkijos ir Lenkijos susitiko bendrai veiklai, kurios tema  – „Teatras – langas į pasaulį“.

   Pirmiausia projekto dalyviai, atvykę į Barlineką, aplankė žymias vietas, susipažino su jo istorija. Visus pasveikino miestelio meras. Vėliau, paruošę projektui skirtus plakatus, įsitraukėme į įvairią kūrybinę veiklą.

   Projekto metu lenkų aktorė Kataržina Pavlovska vedė užsiėmimus, kurių metu mus supažindino su menine raiška, vaidybos pagrindais. Kasdien mokėmės pažinti teatrą kitaip – žaisdami, kurdami, inscenizuodami. Aplankėme Ščečino teatrą, kur režisierius supažindino mus su teatro istorija, aktoriaus profesija, aprodė užkulisius. Svarbiausia projekto dalis – parengti vaidinimai, kuriuos pristatėme miesto aikštėje Barlineko gyventojams.

   Projekto metu turėjome galimybę ne tik pažvelgti į teatrą giliau, bet ir susipažinome su skirtingomis kultūromis. Kiekvienos šalies komanda turėjo paruošti namų darbus – pristatyti savo šalį. Italų vakaro metu šios šalies mokiniai dainavo itališkas dainas, parodė filmuką apie savo gimtąjį miestą Neapolį, mokė pagaminti tikrą itališką picą. Turkų vakaro metu visi „sudalyvavome“  tradicinėse turkų vestuvėse. Lietuviams teko svarbiausi jaunosios ir jaunojo vaidmenys. Jie, pasipuošę turkų tradiciniais rūbais, buvo „sutuokti“ laikantis visų papročių. Lenkai, papasakoję apie savo istoriją, visus pakvietė prie laužo. Apsirengę tautiniais rūbais, mus mokė dainuoti lenkiškai, vaišino nacionaliniais patiekalais.  Mes, Lietuvos komanda, taip pat papasakojome apie savo šalį, gimtąjį miestą. Parodėme nufilmuotą mūsų gimnazijos direktoriaus Sauliaus Spangevičiaus palinkėjimą visiems projekto dalyviams. Savo naujuosius draugus mokėme šokti liaudies šokius „Bitute Pilkoji“ ir „Linksmapolkę“. Pavaišinome namuose pagamintais lietuviškais patiekalais – duona, baltu sūriu, rūkyta dešra, medumi, gira. Padovanojome pačių pagamintas trispalves apyrankes.

   Džiaugiamės, kad dalyvavome šiame projekte. Susipažinę su įvairiomis kultūromis, lyginome jų panašumus ir skirtumus, įgijome gyvenimiškos patirties, mokėmės vieni iš kitų, atradome naujų saviraiškos būdų, tobulinome anglų kalbos įgūdžius. Svarbiausia – susiradome naujų draugų, kurie tapo išties artimi. Draugystę tęsiame susirašinėdami socialiniuose tinkluose. Dalijamės kasdieniais rūpesčiais, džiaugsmais, įspūdžiais.

Mes dėkingi mūsų vadovei Vilmai Imbrasienei  už galimybę visa tai patirti.

 

 

 

 

 

Ieva Antanavičiūtė, projekto dalyvė 


 

Erasmus + projektai! (2016-2017 m.m.)

Džiaugiamės, kad Kybartų K. Donelaičio gimnazija yra pakviesta dalyvauti tarptautiniame projekte Lenkijoje, Barlinek mieste!!! Balandžio 24-29 dienomis! 
Projekto tema - Teatras.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Lenkija, Turkija ir Italija.
Projekto tikslas - suburti jaunimą ir atskleisti teatro ypatumus, bei praktiškai dalyvauti teatrinėse veiklose. 

 

Sveikatos projekto „Sveikata – teisingas požiūris“ renginiai (2016-2017 m.m.)
 

   Spalio 18-24 dienomis gimnazijoje vyko visuomenės sveikatos projekto „Sveikata – teisingas požiūris“ renginiai. Mokiniai ir gimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo akcijoje „Rūpinuosi savo sveikata“.

   I-oms klasėms biologijos mokytojos organizavo viktoriną „Maitinuosi sveikai“, kurios metu mokiniai turėjo atspėti vaistažolių pavadinimus, nupiešti katiną, kurio mityba yra nesubalansuota ir įvertinti jo savijautą, taip pat atsakinėjo į pateiktus klausimus.

   Ketvirtadienį (10-20) pirmos pamokos metu merginos dalyvavo rytinėje mankštoje. Mankštą vedė šokių studijos „Šokantys bateliai“ zumbos  trenerė Vilija Jakubauskė. Tai nebuvo paprasta mankšta, kurią atlieka mokiniai kūno kultūros pamokose. Merginos visą pamoką šoko linksmąją zumbą. Zumba – tai nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu. Tai paprastos, bet žaismingos choreografijos kombinacijos, daug nuotaikos ir sudegintų kalorijų. Ir visa tai lengva, paprasta ir smagu! Treniruotės metu atliekami ne tik šokių judesiai, bet ir kūno stiprinimo pratimai pagal paskutines fitneso tendencijas.                                       

   Tą pačią pamoką vaikinai jėgas išbandė tarpklasinėse tinklinio varžybose su kūno kultūros mokytojais.

   Pirmadienį (10-24) vaikinai jėgas išbandė baudų metimo varžybose „Taiklioji ranka“. Geriausiai sekėsi I b klasės vaikinams. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžia dovanele.

 

 

 

 

 

 

 

Tarptautinis projektas „Vardų siena“ (2015-2016 m.m.)

 

 

   Mūsų gimnazijos moksleivių komanda prisijungė prie tarptautinio projekto „Vardų siena“. Pagrindinė projekto idėja: bendraujant ir bendradarbiaujant su šalies mokyklomis bei kitų šalių jaunimu, susipažinti su skirtingų tautų vardais, jų reikšmėmis, bei jų kilme. Numatyti rezultatai/produktai: projekto tinklalapyje iš atskirų detalių sujungta skaitmeninė „Vardų siena“, apjungianti skirtingų šalių sudarytas frazes, šūkius ar žodžius. Leidinys – knygelė. 

 

   Dalyvių komandą sudarė 35 moksleiviai iš IIa, IIb, ir IId gimnazijos klasių. Siekiant gauti reikiamą rezultatą komandos nariams teko įvykdyti keliamus reikalavimus:

   • Susipažinti su savo vardo kilme ir reikšme;
   • Iš dalyvių vardų, panaudojus vieną bet kurią raidę, sugalvoti aktualią jaunimo gyvenimui frazę (šūkį) ar žodį (lietuvių kalba arba anglų);
   • Naudojant naujausias technologijas išraiškai – pasirinkti grafikos apdorojimo programą ir sukurti skaitmeninį (grafinį) frazės pristatymą: kiekvienas dalyvis kuria savo vardo pristatymą – atskirą „sienos“ detalę, kurioje aprašyta vardo kilmė ir reikšmė, apipavidalinta grafiškai. 

   Po ilgų diskusijų, dėliojant po vieną kiekvieno dalyvio vardo raidę, buvo sukurta frazė - „Tikėk jėga ir ateitim, sieki tikslo, pirmyn!“. Toliau sekė darbo stiliaus parinkimas, informacijos apie savo vardo reikšmę ir kilmę suradimas, projekto įgyvendinimas grafikos apdorojimo programos pagalba. Projektinio darbo metu buvo ugdomos bendrosios ir esminės dalykinės kompetencijos. 

   Plačiau apie projektą: http://www.vardusiena.lt/

 

 


Susipažinimas su karšta Vengrijos saule (20152016 m.m.)

 

   Anglų rašytojas Teris Prečetas (Terry Pratchett) rašė: „kodėl tu išvyksti? Kad galėtum sugrįžti. Kad tą vietą, iš kurios atvykai, galėtum pamatyti naujomis akimis ir su naujomis spalvomis. Ir žmonės toje vietoje tave taip pat mato kitokį. Grįžti į pradžią, nuo kurios pradėjai, nėra tas pats, kaip niekada neišvykti“.

   Prečeto žodžiai puikiai atspindi Kybartų Kristijono Donelaičio komandos (mokytojos Vilmos Imbrasienės bei mokinių Margaritos Aleksynaitės, Vaidos Gudaitytės, Karolinos Kalinauskaitės, Jono Valaičio bei Gabrieliaus Zavecko) išvyką į Vengriją rugpjūčio 6-15 dienomis. Mokytojai parašius paraišką į tarptautinį Eramus+ projektą „Green Heritage“ (pažodžiui išvertus, „Žaliasis paveldas“) ir laimėjus konkursą dėl dalyvavimo jame, gimnazija turėjo sudaryti penkių dalyvių ir vieno vadovo komandą.

   Projekto tema – aplinkos apsauga ir rūšiavimas. Projektas vyko Tiszalök kaimelyje, rytinėje Vengrijos dalyje. Devynias dienas dalyviai iš Italijos, Ispanijos, Rumunijos, Vengrijos, Lenkijos ir Lietuvos diskutavo aplinkosaugos tema, pristatė savo šalies problemas, susijusias su šia tema, susiskirstę komandomis varžėsi, kuri komanda projekto metu surinks daugiau plastiko ir popieriaus atliekų perdirbimui, o vakarais susirinkdavo į kiekvienos šalies vakarus (angl.: intercultural nights).

   Projekto metu mus vargino didžiulis karštis (apie 35 laipsniai Celsijaus), tačiau tai netrukdė gilinti savo žinias aplinkosaugos srityje, gerinti anglų kalbos bei bendravimo, viešojo kalbėjimo ir darbo komandoje įgūdžius, plėsti akiračio. Kalbant apie orus, vos vieną kartą pasidžiaugėme trumpu, tačiau galingu lietumi – kai sodindami medelius Nyíregyháza miesto (turinčio virš 100 000 gyventojų) vaikų darželyje prisidėjome prie „žaliojo paveldo“. 

   Ar žinote, kad italų kalboje žodį „prašau“ galima pasakyti daugiau nei penkiais skirtingais būdais, priklausomai nuo konteksto? O kad Vengrijoje ledų porciją galima nusipirkti už 170 forintų, ir tai yra beveik tas pats, kaip 0,54 euro? Būtent tai – kitų kultūrų pažinimas ir bendravimas su bendraamžiais iš kitų šalių – ir yra labiausiai žavintis dalykas tarptautiniuose projektuose. Per aštuonias dienas lietuvių delegacija projekte spėjo susipažinti su dvidešimt trejų metų italu, studijuojančiu filosofiją ir bebaigiančiu rašyti pirmąją knygą, su septyniolikmečiu rumunu, jau dalyvavusiu septyniuose tokio pobūdžio Eramus+ projektuose ir besiruošiančiu greitu metu pačiam rašyti panašų projektą, su ispanu, projekto metu spėjusiu išmokti virš 40 lietuviškų žodžių ir per pusę metų taip išmokusiu šokti tradicinius ispanų šokius, kad jį susižavėjusios akimis rijo visos projekto merginos, su lenke, kuruojančia didžiulio masto muzikos festivalius Lenkijoje ir su begale kitų įdomių žmonių. Pažintys, įspūdžiai ir emocijos dar ilgai išliks mūsų atmintyje ir širdyje.

   O už visus šiuos įspūdžius dėkojame savo mokytojai Vilmai Imbrasienei – ačiū už kantrybę, ryžtą ir kartu išgyventus džiaugsmus, skausmus, nuovargį bei išbandymus!