į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 






















Mokiniai » Susitikimai

Jauki literatūrinė-muzikinė popietė (2016-2017 m.m.)
 

   Turbūt ne vienam iš mūsų girdėta aktorės Virginijos Kochanskytės pavardė, ji ir televizijoje matomas veidas. Tačiau pastaruoju metu aktorė važinėja po Lietuvą ir skleidžia ... gėrį. Turbūt taip reikėtų pavadinti jos ir tarptautinių konkursų laureatės pianistės Ingos Maknavičienės dueto pasirodymus. Labai apsidžiaugėme, kad lapkričio 29 d. abi menininkės apsilankė ir mūsų gimnazijoje. Šį kartą klausėmės programos, skirtos Vincui Kudirkai. Tai naujas pilietiškas žvilgsnis į tautinio sąjūdžio Lietuvoje šauklį. Programoje buvo skaitomos satyros, eilėraščiai, skambėjo kūrėjo pjesės, o juk daugelis jį pažinojome tik kaip „Tautinės giesmės“ autorių. Bet užteks abstrakcijų, paskaitykite pačių mokinių įspūdžius pasibaigus popietei:

 

   „Ši literatūrinė-muzikinė pamoka man labai patiko. Tai, ką išgirdau, jau per penkias pirmąsias minutes, nuteikė pakiliai, išgyvenau, manau, labai panašiai tai, ką išgyveno ir skaitanti tekstus aktorė, įsiklausiau į kiekvieną pianistės išgautą garsą. Lauksiu daugiau tokių renginių...“

 

   „Tai buvo pats nuostabiausias ir įsimintiniausias pasirodymas, kokį esu matęs. Aktorė – tikra profesionalė. Ji taip mane įtraukė į programą, kad vienu momentu net pasijaučiau besiklausąs paties Vinco Kudirkos.“

 

   „Įdomiai perteikė net ir jau žinomus tekstus, labai mokėjo sudominti. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pamatyti šį reginį.“

 

   „Gyvai atliekama muzika su tobulu aktorės meistriškumu. Sudomino, prajuokino, palietė, manau, kiekvieną. Kas gali būti smagiau...“

 

   „Iš pradžių maniau, kad bus popietė apie Kristijoną Donelaitį, bet paaiškėjo, kad apie Vincą Kudirką. Na, bet nenusivyliau – aktorė iš tiesų myli savo darbą. Pianistė grojo profesionaliai, o mūsų salė, pasirodo, tinka tokiam grojimui (akustika).“

 

   „Manau, kad susitikimas buvo abipusiai naudingas ir mums, ir aktorei: ji mokėjo prisijaukinti publiką, o mes klausytis. Renginys tikrai neprailgo, kaip paprastai būna. Reikėtų dažniau tokių pamokų-susitikimų.“

 

   „Nuostabi ir informatyvi patirtis. Labai įdomia forma perteikta rašytojo biografija“.

 

   „Kai aktorė skaitė, per kūną ėjo šiurpuliukai. Moka pasakoti įtaigiai, o svarbiausia, su humoru.“

 

   „Net nepajaučiau, kaip prabėgo laikas. Ar yra dar Lietuvoj daugiau tokių aktorių?“

 

   „Labai nuotaikinga, muzikalu, jauku... Humoras mums leido pasijusti patogiai.“

 

   „Gavau naujų žinių ir muzikos pamokoms. Renginys, kuris vertas daugiau nei 2 eurų paramos. Kada kitas?“

 

   „Beveik nieko nežinojau apie V. Kudirką. Ačiū V. Kochanskytei ir mokytojams, kurie organizavo.“

 

 

Iš tikrųjų AČIŪ.      

 

 

 


 

Susitikimas (2016-2017 m.m.)
 

   Mūsų gimnazija 2015–2016 mokslo metais dalyvavo projekte „Tobulėk ten, kur gyveni|“. Šių mokslo metų pradžioje įvykdėme paskutinę projekto užduotį - suorganizavome paskaitą apie verslą, kurią pravedė buvęs gimnazijos ugdytinis Kęstutis Lukoševičius ( „Baltic Led“ įmonės įkūrėjas, direktorius, taip pat ir kitų 8 įmonių įkūrėjas). Paskaitoje dalyvavo 16 mokinių (6 iš jų projekto dalyviai).

   Paskaitoje kalbėjome kaip ir kur kurti verslą, iš kur gauti idėjų, kaip išsirinkti darbo komandą , ką daryti, kad parduotum savo sukurtą produktą, kaip tvarkyti savo finansus ir kaip išsikelti savo tikslus.

   Po paskaitos mokiniai neskubėjo išeiti, uždavinėjo klausimus, dalinosi savo mintimis bei idėjomis. Paskaita visiems labai patiko, o jos metu kilusias idėjas bandysime įgyvendinti mūsų gimnazijoje.

 

 

 


 

Susitikimas su mokslininku (2016-2017 m.m.)
 

   2016 m. rugsėjo 28 d. gimnazijoje lankėsi buvęs gimnazijos ugdytinis dr. Ramutis Drazdys. Iš pradžių jis papasakojo apie savo mokyklinius ir studijų metus, po to apie darbą Fizinių ir technologijos mokslų centre. R.Drazdys vadovauja optinių dangų laboratorijai, kurioje kuriamos ir tobulinamos interferencinės optinės dangos ir optiniai komponentai, skirti lazerinėms ir kitoms optinėms sistemoms.

   Mokslininkas susirinkusiems mokiniams labai paprastai ir aiškiai papasakojo apie lazerius, apie optinių dangų gavimo būdus.

   Mokinius sudomino tai, jog studijuojant fiziką jau nuo antro kurso galima pradėti dirbti ir visai neblogai užsidirbti. Šios srities specialistai labai reikalingi, nes Lietuva gamina apie 10% lazerių pasaulio mokslo rinkai.

Dėkojame dr.Ramučiui Drazdžiui už išsamią ir aiškią informaciją, po kurios daug kam nesuprantamas mokslas jau neatrodo toks nepasiekiamas. Ir labai didžiuojamės, jog turime tokių nuostabių žmonių, kurie nepamiršta savo buvusios mokyklos.

 

 


 

Susitikimas su mokslininku Ramūnu Valioku (2016-2017 m.m.)
 

   2016 m. rugsėjo 26 d. gimnazijoje svečiavosi buvęs ugdytinis dr. Ramūnas Valiokas. Trumpai papasakojęs apie darbovietę ir savo kolektyvą (Ramūnas dirba fizinių ir technologijos mokslų centre – vadovauja nanoinžinerijos skyriui), mokslininkas supažindino mokinius su jo atliekamais darbais nano ir biotechnologijų srityje.  Sunku suvokti, kad tai, kas prieš keletą metų buvo tik svajonė, dabar tampa realybe. Pvz. sintetinė akies ragena, kuri gali grąžinti žmonėms regėjimą, vienos ląstelės diagnostika (projektas METASENS) ir daugybė kitų produktų, kuriuos gamina Lietuvos mokslininkai bendradarbiaudami su Japonijos, Švedijos, Kanados ir kt. šalių mokslininkais.

   Sunku patikėti, kad šis jaunas, energingas žmogus yra tiek daug pasiekęs, todėl didžiuojamės, kad jis baigė mūsų mokyklą ir visada mielai atvyksta pasidalinti savo žiniomis. Tai pavyzdys mokiniams, kad viską galima pasiekti, tik reikia MOKYTIS!

 

 

 


SUSITIKIMAS PASKAITA (2016-2017 m.m.)

 

   Rugsėjo 21 d. gimnazijoje lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė, kuri skaitė paskaitą apie nepilnamečių atsakomybę padarius tam tikrus pažeidimus (patyčios, smurtas, alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimas, rūkymas ir kt.).

   Taip pat pristatė „Jaunųjų policininkų mokyklėlę“. Šios mokyklėlės tikslas – skatinti 14-18 metų paauglius dalyvauti papildomo užimtumo veikloje, ugdyti pilietinį sąmoningumą, teisinę sąmonę ir atsakomybę.

 

 


Susitikimas su gimnazijos Garbės Galerijos nare Irayda Jakušovaite (2015-2016 m.m.)
 

   Balandžio 12 d. mūsų gimnazijoje lankėsi filosofijos mokslų daktarė, profesorė Irayda Jakušovaitė. 1960 m. Irayda baigė Kybartų vidurinę mokyklą, dirba LSMU Socialinių ir humanitarinių mokslų katedroje.

   Profesorė atvyko susitikti su III-IV klasių mokiniais ir pakalbėti apie biotechnologijų taikymo etiką. Pokalbio pradžioje pasidžiaugė, jog Kybartuose gavo puikius žinių pagrindus, prisiminė mokytojus.

   Pokalbio metu buvo aptartos bioetinės problemos. Pvz., ar zigotą jau galima laikyti žmogumi, ar tai, kas techniškai įmanoma padaryti, turi būti daroma, ką daryti su pertekliniais embrionais  ir pan.

   Pamoka prabėgo greitai, daug problemų ir klausimų liko neaptarta, tačiau energinga ir veikli profesorė pažadėjo, kad dar atvažiuos į gimnaziją – tereikia pakviesti.

   Tokios netradicinės pamokos praplečia mokinių akiratį, skatina labiau domėtis mokslo naujovėmis, o kai kam tiesiog parodo, kiek dar daug reikia mokytis.

 


 

SUSITIKIMAI, PADEDANTYS PLANUOTI ATEITĮ (2015-2016 m.m.)
 

   Kovo 16 dieną gimnazijoje lankėsi VDU dėstytojų komanda. VDU Dr. Gintarė Žukaitė vedė paskaitą „Žmogaus teisės. Kokias teises turime?“, dokt. Danguolė Kalinauskaitė „SMS, el. laiškai, Skype pokalbiai, įrašai Facebooke, Twitteryje – šiuolaikiniai tekstų žanrai?“, doc. A. Kanapickis „Mobilūs telefonai: gandai ir baimės“. Šios paskaitos tiek mokiniams, tiek mokytojams suteikė naujų žinių ir minčių apie tai, apie ką kartais giliau nesusimąstome. Doc. Dr. Vytauto Liesionio paskaita „Ekonomika ne man“ privertė ypatingai susimąstyti, todėl paskaitos laikas buvo pratęstas dėl įdomios diskusijos tarp dėstytojo, mokytojų ir mokinių. Bene didžiausią įspūdį paliko doc. Sigitos Pečiulytės „Paradoksai matematikoje ir gyvenime“ bei doc. Sauliaus Šatkausko „Ko kairysis smegenų pusrutulis negali pasakyti dešiniajam?“ paskaitos. Abi paskaitos sužadino norą domėtis, klausti bei aptarti kasdienius nepaaiškinamus dalykus.

 

 

 

   Po paskaitų mokiniai, kurie domisi universitetu, turėjo galimybę išgirsti viską, ką norėjo. Buvo pristatytos stojimo sąlygos, studijų programos, stojamieji balai, universiteto veiklos bei įsidarbinimo galimybės pabaigus universitetą. Apklausti mokiniai atsakė, jog liko labai patenkinti VDU diena gimnazijoje.  „Buvo labai įdomu.“ (Markas). „Labai naudingas dalykas neapsisprendusiems mokiniams, sudomina savo studijomis bei skatina ir motyvuoja siekti ne tik vidurinio išsilavinimo.“ (Evelina).

 

 

   Atviros dienos ir universitetų atstovų lankymasis gimnazijoje padeda mums, mokiniams, planuoti savo ateitį, galvoti, ko mes norime iš savo gyvenimo, bei  rinktis dalykus, kurie mums yra įdomūs, o ne visuomenės primesti. Dėstytojų paskaitos ir diskusijos padėjo sužinoti apie galimybes, kurias mes turime, bet ne visada išnaudojame. Aš nuoširdžiai tikiu, jog ne vienas gimnazijos mokinys rinksis studijas Vytauto Didžiojo universitete.


 

Susitikimas (2015-2016 m.m.)
 

   Kovo 1 dieną, gimnazijos sporto salėje vyko susitikimas su Lietuvos sveikuolių asociacijos prezidentu Dainiumi Kepeniu. Dalyvavo Kybartų K.Donelaičio gimnazijos IV klasių mokiniai bei Kybartų bendruomenės nariai. 
   Svečias visus susirinkusius supažindino su sveikos gyvensenos nauda. Įdomiai papasakojo apie grūdinimosi reikšmę, maudynes žiemą upėje ar jūroje. Po paskaitos, gerb. D.Kepenis, sulaukė daug įvairių klausimų iš gimnazistų ir Kybartų bendruomenės narių. Susitikimas praėjo įdomiai ir turiningai. Tikimės, sekantis susitikimas su D.Kepeniumi vyks ir su praktiniais užsiėmimais.

 

 


 

Svečiai (2015-2016 m.m.)
 

   Vasario 25 dieną gimnazijoje lankėsi geofizikai, kurie mokinius supažindino apie šiuo metu Kudirkos Naumiesčio  - Kybartų ruože vykdomus naftos tyrimo darbus. Darbus pasirinkta vykdyti šaltuoju metų laiku siekiant žemių savininkams sukelti kuo mažiau nepatogumų. Darbus vykdo UAB „Geobaltic“, vienintelė lietuviška tokius darbus vykdanti įmonė. Geofiziko teigimu, tyrimai vyksta atliekant seisminius sužadinimus 4 metrų gylio gręžiniuose. Nuo geologinių sluoksnių ribų atsispindinčias bangas užregistruoja seisminių judesių registratorius, kurio duomenys leidžia daryti išvadas apie žemės gelmių turtus. Atliekama apie 100 seisminių sužadinimų per dieną. Viso tyrimo metu laukuose naudojama moderniausia prieinama technika: apie 1000 seisminių registratorių, 3 vikšriniai gręžimo agregatai. Šiuolaikiniai autonominiai seisminiai registratoriai leidžia išvengti sunkios technikos. Laukuose naudojama itin lengva gręžimo technika, paliekanti tik minimalias provėžas. Prieš atlikdami tyrimus specialistai savo darbus derino su kiekvienu žemės savininku, kurio žemėje atliekami darbai.

   Susitikimo metu buvo pademonstruota ir tyrimų įranga. Laukuose turėjome galimybę stebėti atliekamus sprogdinimus ir pajausti seisminės bangos jėgą. Specialistų teigimu, Kudirkos telkinyje jos gali būti net 1,47 mln. tonų, o Kybartų telkinyje – 451 tūkst. tonų.

   Ar žinojote, kuo Kybartų naftos telkinys yra ypatingas? Tai – seniausias Lietuvoje rastas telkinys, aptiktas dar 1960-aisiais.

 


 

Mokinių asmeninės pažangos matavimas/is klasių valandėlėse (2015-2016 m.m.)
 

   Vasario 18 d. gimnazijos klasių vadovai dalinosi gerąja patirtimi  „Mokinių asmeninės pažangos matavimas/is klasių valandėlėse“ su rajono ugdymo įstaigų klasių vadovais. Mokytojai Rima Gutkovienė, Rita Bylienė, Dalia Viliušienė, Janina Judickienė ir Mindaugas Bučinskas pristatė mokinių asmeninės pažangos matavimo metodus. Susirinkę klasių vadovai galėjo pavartyti mokinių vedamus sąsiuvinius, kuriuose jie fiksuoja savo asmeninę pažangą. Auklėtojai akcentavo gerąsias šių metodų puses, be ir atkreipė dėmesį į tobulintinus aspektus.

 

 

 


 

Susitikimas (2015-2016 m.m.)
 

   Šių metų lapkričio 26 dieną gimnazijos bendruomenė susitiko su Kybartų parapijos klebonu Vaidotu Labašausku. Prie kavos ar arbatos puodelio buvo dalinamasi mintimis apie Adventinio laikotarpio metu kylančius kasdienius ir dvasinius rūpesčius. Šiuolaikinis gyvenimo tempas neleidžia stabtelti ir įsiklausyti į save ar artimuosius. V. Labašausko įžvalgos susirinkusiems leido nors trumpam atitrūkti nuo kasdienybės arba kitaip pažvelgti į kilusius sunkumus. Kiekvienas suprantame, kad galimybė būti laimingiems, ramiems, dėmesingiems priklauso tik nuo mūsų pačių. Artėjant šeimos šventėms svarbu rasti vidinę ramybę, harmoniją, sugebėti matyti laimę, gyvenimo prasmę smulkmenose. Dėkojame  klebonu Vaidotui Labašauskui už nuoširdžias akimirkas kartu.


 

Garsusis rajono maratonininkas Kybartuose. (2015-2016 m.m.)
 

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje antroji spalio savaitė buvo skirta sveikatingumui. Spalio 13 dieną, antradienį, buvo organizuojamas solidarumo bėgimas, skirtas paremti vargstančius Lietuvos bei Zambijos vaikus. Tuo tarpu Spalio 15 dieną, ketvirtadienį, į gimnaziją buvo pakviestas bėgimo entuziastas-fanatikas, atvykęs iš Kudirkos Naumiesčio, Gediminas Dovydaitis, propaguojantis sveiką gyvenseną, nugalėtojas, turintis net apie 50 įvairių apdovanojimų bėgimo srityje.

   Gimnazijoje apsilankęs, Gediminas Dovydaitis, mokiniams pasakojo apie savo ilgą ir varginančią veiklą, kurią įgyvendina lyg Roberto Zemeckio filmo „Forestas Gampas“ personažas. Pradėjęs bėgioti dar vaikystėje negalvojo, kad šis pomėgis taps jo pagrindiniu užsiėmimu gyvenime, be kurio negalės įsivaizduoti savo rytojaus. Kiekvieną dieną nubėgantis po 20 km., nesvarbu kokiomis oro sąlygomis, jau yra gerai žinomas savo kraštiečių, kurie vis dar stebisi jo užsidegimu ir aistra daryti tai, ką jis sugeba geriausiai. Taip pat neseniai atrado kitą sporto šaką – dviračių sportą.

   Varžybos bėgimo veteranui reikalingos lyg oras, jis negali be jų, nors reikia įdėti daug pastangų, darbo ir prakaito, kaip pats teigia, rezultatas atperka viską – jausmas pasiekus finišą neįkainojamas, aplanko euforija. „Jei reikėtų suskaičiuoti kiek kilometrų esu įveikęs, tai prilygtų atstumui apibėgus aplink žemę keturis kartus“ – savo rezultatais džiaugiasi Gediminas Dovydaitis.

   Paklaustas apie tai, kuri pergalė yra svarbiausia ir įsimintiniausia, sportininkas atsakė – neabejotinai visos, tačiau vėliau pradėjęs pasakoti, kad iš ties didžiuojasi maratonų pasiekimais Kėdainiuose, ten dalyvavęs net 36 kartus.

Mokiniams pasakodamas apie bėgimo teikiamus privalumus atskleidė, kad nėra turėjęs rimtų traumų, niekuo neserga, neturi žalingų įpročių. Pradedant bėgioti, labai svarbu pasirinkti tinkamą avalynę bei atlikti apšilimą prieš bėgant, nes pasekmės gali būti skaudžios. Siekė atkreipti smalsių mokinių dėmesį, kad taip pat svarbu vartoti daug skysčių ir nepersistengti tik pradėjus bėgioti. Ypač pabrėžė teikiamą naudą jaunam žmogui: ugdoma valia ir kantrybė. „Jei mokinys turi ryžto, nuo mokyklos suolo gali tapti čempionu, nereikia jokio talento tik ryžto ir valios“ – konstatavo maratonininkas.

Kūno kultūros mokytojas, Aurelijus Viliušas, taip pat pasidalino savo patirtimi. „Pradžia buvo labai sunki, tokios avalynės kaip dabar nebuvo, bet vis vien bėgant būdavo smagu, nepaisant pratrintų pūslių. Su kiekvienu bėgimu darėsi vis lengviau, jis tapo tikru malonumu“ – teigė gimnazijos mokytojas.

   Gediminas Dovydaitis aiškindamas, kodėl pasirinko būtent šią sporto šaką, kukliai pasakoja, kad jam tiesiog tai patinka, bet neslepia, jog Kudirkos Naumiestyje yra žmogus, kuris jį paskatino bėgioti. Jau nebesuskaičiuoja, kiek kartų dalyvavo varžybose, tik prisiminimai bei apdovanojimai byloja apie aplankytas šalis, miestus, kuriuose jis atidavė visą save.

 

Bėgimas su gimnazistais

 

Gediminas Dovydaitis

 

Susitikimo akimirkos


 

Algimanto Kezio paroda bei jos sesers viešnagė gimnazijoje (2015-2016 m.m.-
 

   Spalio 14 d. gimnaziją aplankė garbingi svečiai – garsaus pasaulyje fotomenininko, tarptautinės meninės fotografijos federacijos nario sesuo Danutė Kezytė Wolosenko su vyru.
   Šiuo metu gimnazijoje veikia menininko fotografijų paroda, tačiau didžioji jo dovanotų darbų dalis eksponuojama Pasaulio kybartiečių draugijos įrengtoje A. Kezio galerijoje.
   Garsus menininkas gimė Vištytyje, tačiau pradžios mokyklą lankė Kybartuose. Vėliau su tėvais emigravo į JAV.
   Dalijamės parodos bei susitikimo akimirkomis.
 

 

 


 

Geroji patirtis (2015-2016 m.m.)

 

 

   Rugsėjo 24 d. į gimnaziją rinkosi Vilkaviškio rajono gamtos mokslų mokytojai.  Mūsų gimnazijos mokytojos Violeta Maknavičiūtė,  Janina Judickienė ir Rimutė Lazdauskienė mokė atlikti praktikos darbus žaliosiose mokymo aplinkose.