į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Naujienos » Straipsniai
„Matematika – Lietuva – Šimtmetis“

Kovo 14- oji – Pi diena – pasaulyje skiriama visiems matematikos mėgėjams. Pi yra iracionalusis skaičius, kurio apytiksli reikšmė – 3,14. Ši data šiemet yra ypatinga, nes tai – trisdešimtosios jos šventimo metinės. Diena pradėta minėti 1988 m. amerikiečio Larry Shaws iniciatyva, norit pabrėžti ilgas bei senas iracionaliojo skaičiaus istorines šaknis. Nors ir neįtraukta į nacionalinių Lietuvos švenčių sąrašą, ši diena buvo paminėta ir mūsų gimnazijoje.

Švenčiant Pi dieną ir neeilinę progą, mūsų gimnazistų ir matematikos mokytojų dėka, koridorius prakvipo saldžiais kvapais ir pasipuošė daugybe išradingų darbų. Tema „Matematika – Lietuva – Šimtmetis“ mokinių negąsdino. Sukomponuodami mintis, jie įrodė savo kūrybiškumą, originalumą, aktyvumą ir pademonstravo turimus talentus: nuo įvairiaspalvių piešinių, plakatų, rankdarbių iki seilės varvinančių tortų bei pyragų, papuoštų matematikos formulėmis ir Lietuvos atributika.

Šioji proga vėl privertė mus prisiminti, galbūt jau užmirštas, matematikos taisykles, atrasti naujus, užslėptus talentus bei prisiminti Lietuvos Šimtmetį ir priežastį dėl ko mes jį minime.

                                                                                         Ugnė Plečkaitytė, IIa klasė