į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Kalėdiniame atviruke įprasmintas Kalėdų džiugesys

Tradiciniu tapęs tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, rengiamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, globojamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės – tai graži jau trečius metus besikartojanti šventė. Šiemet konkurso rengėjai gavo net 1066 įdomias ir originalias kalėdines miniatiūras iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo bei specializuotų meno mokyklų, dailės studijų. Konkurse dalyvavo ir mokiniai iš Kroatijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Brazilijos, Rusijos Federacijos ir Baltarusijos. Pagal konkurso nuostatus mokinių darbeliai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse. Komisija kiekvienoje amžiaus grupėje šiemet išrinko po penketą laureatų (viso 15 laureatų).

Iš tiesų – sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą vos 10 x 15 centimetrų popieriaus lakšte – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo ir kantrybės.

Džiaugiuosi, kad  I a gimnazijos klasės mokinės Kamilės Kušlevičiūtės darbas pateko tarp tų 15 laureatų. Linkiu tęsti savo kūrybinius eksperimentus ir džiuginti Kybartų bendruomenę savo darbais, trykštančiais nuoširdumu bei ekspresija.

 

Mokytoja Dalia Viliušienė