į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Naujienos » Straipsniai
Kompetencijų ugdymas netradicinėse erdvėse

Dalykinės ir bendrosios kompetencijos mūsų mokiniams  ugdomos pasitelkiant buvusių  gimnazijos ugdytinių patirtį ir esamą padėtį Lietuvoje. Penkti metai iš eilės gimnazijos III ir IV klasių mokiniams vyksta netradicinės matematikos – fizikos pamokos Vilniaus universitete ir Saulėtekio slėnio Lietuvos technologijų ir inovacijų centre bei lankant mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis Žemė “ renginius.   

Šiemet į Vilnių gimnazistai vyko rugsėjo 11 dieną.  Lietuvos technologijų ir inovacijų centre mus visada globoja pasaulio kybartiečių draugijos narys prof. R. Drazdys, kuris supažindino su lazeriais, jų veikimu, panaudojimu bei šiuolaikiniais elektroninias mikroskopais. Mokiniai lankėsi laboratorijose ir klasteryje.

 Vilniaus universitete matematikos ir informatikos fakultete gimnazistai dalyvavo integruotoje matematikos – fizikos pamokoje „Trigonometrinių funkcijų taikymas“. Čia mus kiekvienais metais mielai pasitinka taip pat pasaulio kybartiečių draugijos narys prof. R. Baronas. Profesorius mums suorganizavo dvi paskaitas apie trigonometrinių funkcijų taikymą praktikoje. Klausantis Š. Ledo „Komiuteriniai žaidimai ir jų kūrimas“  buvo įdomu sužinoti, kad daug populiarių kompiuterinių žaidimų programėlių yra sukurta Lietuvoje:  „Cooking Fever“, „Monster Buster“, „Kakė Makė“ ir kt. Be to, kuriant žaidimus, neapsieinama be matematikos ir fizikos, o ypač vektorių ir trigonometrinių funkcijų žinių. Lektorius parodė žaidimo kūrimo elementus, kur mokiniai pamatė, kad sinusoidės ir vienetinio apskritimo transformacijos padėjo mašinėlei ir lėktuvėliui judėti tikroviškiau. Dr. R. Krasauskas skaitydamas paskaitą „Racionalūs judesiai ir mechanizmai“ supažindino su  trigonometrijos taikymais geometrijoje ir kompiuterinėje grafikoje.

    Profesoriaus lydimi lankėmės Vilniaus universiteto centriniuose rūmuose, kur buvome pakviesti į universiteto senato tarybos salę, dalyvavome ekskursijoje po biblioteką, lipome į jos bokštelį stebėti gražios miesto panoramos.

              Džiaugiamė, kad mokiniai tą dieną įgijo ne tik dalykinių kompetencijų, bet ir asmeninių, pažinimo, komunikavimo.

 

Matematikos ir fizikos mokytojos : A. Spangevičienė , A. Žakienė