į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Naujienos » Straipsniai
Mūsų rajono pažintinės vietos – puiki mokinių kompetencijų ugdymo erdvė

Pažinti ir komunikuoti – toks buvo mūsų, gimnazijos pirmokų auklėtojų, tikslas rugsėjo 27 d., kai pajudėjome Tautinio Atgimimo ąžuolyno link. Juk Ožkabaliuose esanti J. Basanavičiaus sodyba-muziejus dalyvauja ir muziejų svetingumo programoje moksleiviams, todėl pažintinės ekskursijos šiame nuostabiame kampelyje nieko nekainuoja. Tą dieną sodyboje buvo ir nemažas būrys garbingų svečių  - vyko konferencija „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“, tačiau muziejininkė Rasa mus namo seklyčioje taip pat svetingai priėmė. 

   Daug diskusijų žiniasklaidoje paskutiniu metu sukėlė V. Kudirkos klėtelės likimas, todėl pasukome ir į Paežerius (kol klėtelė neparduota). Mokiniai nusifotografavo su savo klasių vadovėmis – istorinė nuotrauka. Paežerių dvare ąžuolą šį kartą apkabino mergaitės – irgi istorija, tik pilietinio karo, kai dar Napoleonas per Vilkaviškį žygiavo. Prisiminėme ir Joną Vailokaitį – buvusį dvaro savininką ir Neprikalusomybės akto signatarą.

   Žodžiu, ekskursijoje buvo linksma – emocingai ir naudinga praleista diena ir naujas žvilgsnis į jau primirštas vietas. Taigi verta pasižvalgyti po savo kiemą, ypač šventėms artėjant – Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui. Kiekvieną išvyką – savotiškas jauno žmogaus kompetencijų lobynas.

 

 

Pirmų gimnazijos klasių vadovės – Vilma, Regina, Nijolė.