į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Naujienos » Straipsniai
Pilietinė popietė kaip bendrųjų kompetencijų ugdymo(si) aruodas

Nutarę su I-II klasių vadovais ir jų ugdytiniais pasirinkti kitokią valstybės atkūrimo Šimtmečio minėjimo formą – popietę „Iš Ožkabalių tautosakos rinktinių“ – neapsirikome. Visą savaitę po pamokų gimnazijoje buvo šurmulys: mokiniai repetavo pasakų inscenizacijas, dainavo J.Basanavičiaus rinktas ir išleistas dainas. Jeigu kalbėtume bendrųjų kompetencijų kalba, gimnazistai bendravo ir bendradarbiavo  nestokodami iniciatyvumo ir kūrybingumo savo idėjoms, jas stengėsi originaliai pateikti.

   Šventinė lapkričio 21 diena pateikė ir saviškiams, ir atvykusioms viešnioms iš Ožkabalių sodybos-muziejaus nemažai staigmenų. Gimnazistai puikiai vaidino pasakų personažus, stengėsi įtaigiai perteikti jų charakterius; dainos skambėjo drąsiau, nes greta mokinių stovėjo ir klasių vadovės, nuskambėjo ir sumoderninta tautosakos rinktinės daina. Smagia nuotaiką papildė ir skatino rimčiau pamąstyti apie tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gyvenimą ir veiklą audio įrašai iš brolio Vinco anūkės Teresės Basanavičiūtės prisiminimų – paskutinės gyvos vaikaitės įtaigus žodis.

   Taigi pasimokyti iš kitų, perprasti naujus dalykus ir patirti pažinimo džiaugsmą gali kiekvienas, kuris pilietiškai įvertina savo poelgius, geba naujai pritaikyti turimas žinias – progų tam visada yra.

   Mokinių kūrybinės veiklos akimirkas galite pamatyti čia.