į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 






















Veiklos sritys » PROJEKTAS „MOKYKLOS-EUROPOS PARLAMENTO AMBASADORĖS

 

 

PROJEKTAS „MOKYKLA - EUROPOS PARLAMENTO AMBASADORĖ“

   Mūsų gimnazija dalyvauja Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje organizuojamame projekte Mokykla- Europos Parlamento ambasadorė.

   Projekto tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Planuojamose veiklose numatomos pažintinės pamokos, informaciniai stendai, netradicinė edukacinė veikla. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.


2019 m. sausio 30 d. vyko pilietinio ugdymo projektas 15-17 m. jaunimui „Pilietiškumas ir jaunimo dalyvavimas viešajame valdyme“. Lektorė Vaida Burbienė. Pamokoje mokiniai buvo supažindinti su ES teikiamomis galimybėmis jaunimui.
Istorijos mokytoja Auksė Mockevičiūtė
 
 

#MEPALietuva

Europos dienos renginiai. Pamokos"Saulės" progimnazijos mokinukams Europos Sąjungos tematika. Linksmosios užduotėlės ir viktorina, kurias pravedė Jaunosios ambasadorės Gabija Andriukaitytė ir Gabija Matikiūnaitė (Ib klasė).

 

 


Šiais 2019 m., per pilietinio ugdymo pamokas vedėme 4 pamokas, I-mų gimnazijos klasių mokiniams, skirtas Europos Sąjungos istorijai, jos plėtrai bei aktualijoms, 15 m., kai Lietuva yra Europos Sąjungos nare ir rinkimams į Europos parlamentą.

Temos: „Europos Sąjungos ištakos, raida. ES šalys narės“ ir „Europos Sąjungos institucijos. Europos Parlamentas“.
Tikslas- gilinti žinias apie ES, jos ištakas ir raidą, ES demokratijos principus;
-išsiaiškinti Europos Parlamento vaidmenį, jo sandarą ir rinkimų sistemą, priimamus sprendimus;
-įvertinti dalyvavimo svarbą Europos Parlamento rinkimuose;
-stiprinti europinę tapatybę, ugdyti aktyvaus pilietiškumo kompetencijas.
Mokiniai dirbdami grupėse, poromis, pasitelkę informacines technologijas susipažino su ES šalimis narėmis, jų sostinėmis, veliavomis. Lygino ES institucijų sandarą ir veiklą su Lietuvos Respublikos institucijomis ir jų veikla. Diskutavo, kaip ES sprendimai pakeitė jų gyvenimą, kodėl svarbu dalyvauti rinkimuose ir kt.

 Žinioms įtvirtinti surengėme protų mūšį.

Pilietiškumo pagrindų ir istorijos mokytoja Auksė Mockevičiūtė

 #MEPALietuva

 

 

 

 


„Būkim pažįstami“ kviečia ne tik susipažinti, bet ir diskutuoti aktualiomis temomis


Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras kartu su partneriais VšĮ “Europos namai” įgyvendina projektą “Lietuvos identitetas – tautų mozaika”, kurio metu organizuoja vietos bendruomenių diskusijas su Lietuvoje gyvenančiais, studijuojančiais ar dirbančiais trečiųjų (ne ES) šalių piliečiais. Renginių metu siekiama parodyti Lietuvos visuomenei trečiųjų šalių piliečių teikiamą pridėtinę vertę, atskleisti, kad jų gyvenimas ir mokymasis Lietuvoje yra naudingas ir atskirai bendruomenei, ir visai šaliai. Kaip rodo tyrimai, Lietuvos gyventojų baimės dėl kitataučių daugiausia kyla todėl, kad jie nėra sutikę ar bendravę su Lietuvoje gyvenančiais užsienio šalių piliečiais. Todėl visose šalies savivaldybėse organizuojame vietos bendruomenių susitikimus su kitataučiais, kurie padėtų geriau pažinti ir suprasti vieniems kitus. Diskusijų regionuose tikslas skleisti informaciją ir mažinti stereotipinių įsitikinimų ir mitų apie imigrantus įtaką.
Pirmadienio popietę (05.06) mūsų I-IV klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti projekto „Būkim pažįstami “ paskaitoje ir susipažinti su dvejais nuostabiais žmonėmis iš Indijos bei Japonijos- Amal ir Rio. Svečiai pasidalino savo kultūros ypatumais. Papasakojo, kodėl Lietuva šiuo metu yra antrieji Jų namai ir atsakė į susidomėjusių mokinių klausimus.


K.Bradūnas, IV B kl.mokinys
 

 

 

 

 

 

 

#MEPALietuva


Gegužės 7 dieną Valstybės pažinimo centre Vilniuje vyko diskusija „Mūsų teisės, mūsų laisvės mūsų Europa. Europos Taryba po 70 metų“, skirta Europos Tarybos 70-mečiui pažymėti. Į šį renginį buvo pakviesti ir du mūsų gimnazistai - IIb klasės mokiniai Ugnė Račylaitė ir Deivydas Stankevičius. Jų rašiniai pateko tarp 15 geriausių respublikoje.
Renginio metu mokinius sveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, taip pat jie galėjo pasiklausyti Seimo nario Vytauto Kubiliaus bei kitų politikų įžvalgų. Mūsų mokiniai aktyviai dalyvavo Lietuvos mokinių sąjungos prezidentės Saros Aškinytės moderuojamoje diskusijoje, renginio metu buvo apdovanoti ir geriausieji - penki moksleivių rašinių konkurso laimėtojai.
Nors pagrindinis prizas (kelionė į Strasbūrą) atiteko mažeikiškiui, bet mūsų gimnazistams šis renginys buvo didelė patirtis ir kaip rašinių autoriams, ir kaip pradedantiesiems politinių diskusijų dalyviams.
Ačiū mokytojoms Virginijai Venckūnienei ir Nijolei Černauskienei, kurios konsultavo minėtus mokinius.
Nurodome adresus, kur galima pasiskaityti apie minėjimą plačiau, pasižiūrėti vykusią tiesioginę transliaciją.
Nuoroda į video įrašą:
Nuoroda į pranešimą spaudai su renginio nuotraukomis:

Didinant mokinių sąmoningumą apie ES ir ugdant aktyvų Europos pilietiškumą, I-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo informatyvioje ir demokratinių įgūdžių ugdymo viktorinoje.

 

 

 

 

#MEPALietuva


Kovo 1 d. gimnazijoje lankėsi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Mokiniams teko neeilinė galimybė sužinoti plačiau apie Europos sąjungą. Paskaitoje buvo apžvelgta, ką reiškia būti Europiečiu, ką ES suteikia savo narėms valstybėms. Nebuvo pamirštos ir kitos opios bei šiandienai svarbios problemos, su kuriomis susiduria Europos sąjunga.Pabaigoje Arnoldas Pranckevičius pasidalijo ir savo sėkmės istorija.

 

 

 

 

#MEPALietuva


I klasių mokiniai "Tyrimų ir atradimų" dienoje susipažino su Lietuvos atstovais ir politinėmis partijomis Europos parlamente. Aiškinosi, kuriai partijai atstovauja kiek narių, pildė lenteles, tyrė bei pristatė savo darbo rezultatus.

 

 

 

 

#MEPALietuva


Integruota istorijos ir anglų k.pamoka II A klasėje tema "Susipažinkite su ES" (Meet the EU).

Pamokos metu mokiniai kalbėjo apie ES svarbą, mokėsi angliškus terminus, susipažino su ES istorija, žaidė žaidimą "Break the code" ("Iššifruok kodą"). Šios veiklos mokiniams padėjo įtvirtinti žinias apie ES istoriją, šalis nares, vertybes. Pamoką vedė istorijos mokytoja A. Aukse Mockevičiūtė ir anglų k.mokytoja Monika Lukoševičiūtė.

 

 

 

 

 #MEPALietuva


"ES klimato kaitos politika".

Projektinės dienos metu II B klasės mokiniai norėdami išsiaiškinti draugų požiūrį apie priimamus EP įstatymus dėl kovos su klimato kaita, per anglų kalbos pamoką vykdė apklausą. Apibendrindami anketos klausimus, klasės draugų nuomonę iliustravo stulpeline diagrama bei pristatė gimnazijos bendruomenei.

 

 

 

 

 #MEPALietuva


 "28 šalys - vienas parlamentas". 

Tyrimų-atradimų dieną (04.09) II A klasė per anglų kalbos pamoką rinko duomenis ir pildė lenteles apie EP rinkimų taisykles šalyse narėse: EP narių skaičių, kandidato amžiaus cenzą, rinkimų slenkstį, balsavimo amžių, aiškinosi, ar balsavimas yra privalomas visose ES šalyse. Gautus rezultatus pateikėme vaizdine medžiaga ir pristatėme mokyklos bendruomenei.

 

 

 

 

 # MEPALietuva


"ES šalys narės".

Balandžio mėn. 9 dieną gimnazijoje vyko projektinė veikla, kurios metu moksleiviai mokėsi per tiriamąja veiklą. Per anglų kalbos pamokas - su I B klase vykdėme MEPA projekto veiklas: mokiniai rinko duomenis apie ES šalis nares, aptarė gautus rezultatus, lygino ES šalis pagal pateiktus klausimus. Veiklos rezultatą pristatėme gimnazijos bendruomenei iliustracijų forma.

 

 

 

 

#MEPALietuva


Pamokos netradicinėse erdvėse (Europos dienos renginiai)
Vieta: Kybartų Šv.Aleksandro Nevskio cerkvė
Klasė: Ic ir III 
Tikslas: Ugdyti gebėjimą vertinti miesto žymias vietas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Ugdyti pasididžiavimą savo miesto istorija.
Uždaviniai: lavinti kalbėjimo įgūdžius įvairiomis temomis ir supažindinti mokinius su skirtingų religijų ypatumais.
Pamoką vedė rusų k. mokytoja Regina Valiokienė
#MEPALietuva

 

 

 

 

Pamokos netradicinėse erdvėse (Europos dienos renginiai)
Vieta: Kybartų miesto sodas, prie garsaus dailininko peizažisto Isaako Levitano paminklo. 
Klasė: IIb 
Tikslas: Ugdyti grožio, meilės gamtai pojūtį. Skatinti kalbėjimą užsienio kalba. Plėsti rusų kalbos žodyną.
Uždaviniai: Susipažinti su trumpa dailininko I. I. Levitano biografija, jo paveikslais. Vertinti, suprasti ir nusakyti paveikslo temą, mintį. Apibūdinti meno poveikį žmogaus gyvenimui ir nuotaikai.
Pamoką vedė rusų k. mokytojos Regina Valiokienė ir Kristina Sabaliauskiene
#MEPALietuva

 

 

 

Gegužės 11 dieną, Europos dienai paminėti, gimnazijoje vyko tinklinio varžybos tarp gimnazistų (I-III kl.) ir Kybartų pasienio užkardos pareigūnų. Rezultatu 3:1 nugalėjo pasieniečiai. Sveikiname:) #MEPALietuva

 

 

 

2018 m. gegužės antrąją ir trečiąją savaitę gimnazijos Jaunieji ambasadoriai lankėsi "Saulės" progimnazijoje ir 7 bei 8 klasėse vedė pamokas apie Europos Sąjungą. Pamokos mokinukams labai patiko, nes sužinojo daug įdomių dalykų bei pasitikrino žinias apie ES. Visi buvo paskatinti atminimo dovanėlėmis-info medžiaga apie Europos parlamentą bei Europos Sąjungą. #MEPALietuva

 

 

 

 

 

„Europos egzaminas“ Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje

2018 m. gegužės 9 d. mokykloje vyko „Europos egzaminas“, kurio metu gimnazistai galėjo pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą. Jį organizavo istorijos mokytoja A. Mockevičiūtė. Bandomajame egzamine dalyvavo 20 gimnazistų iš I-II klasių ir 10 gimnazistų iš III-IV klasių. Daugiausia taškų , 15 iš 20- ties, surinko IVa klasės mokinys Karolis Vasiliauskas. Sveikiname :)#MEPALietuva

 

Žaidimo „Balsuojam" akimirkos:) #MEPALietuva

 

 

 

 "Daugiakalbystė Europos parlamente". 
Gegužės 11 d. gimnazijoje vyko integruota anglų ir vokiečių kalbos pamoka "Daugiakalbystė Europos parlamente".
Įsivaizduokite, kad jūs ir jūsų klasės draugai kalbate skirtingomis kalbomis, tačiau jums reikia priimti bendrus sprendimus dėl įvairių dalykų. Iššūkis! Savo mieste suorganizuoti Europos dienos šventę. Nepamiršti, kad kolektyvo tarpe esama kalbų ir kultūros skirtumų.
Tikslas: Skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą užsienio kalbomis, ugdyti kalbinę, tarpkultūrinę kompetencijas.
Uždavinys: Bendraudami, bendradarbiaudami užsienio kalbomis, dirbdami grupėse, išspręsti bendrus, organizacinius klausimus. Susipažinti su vertėjų darbu Europos parlamente, trumpam jais tapti. Atlikti darbą grupėse ir pristatyti darbo rezultatus.
Pamoka pavyko. Mokiniai pasitikrino savo komunikacinius gebėjimus ir pasisėmė motyvacijos bei drąsos ateičiai.
Klasė - Ia. Pamoką vedė vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sabaliauskienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Albina Ščitnik. #MEPALietuva

 

 

 

 


Europos dienos renginiai

 

Norėdami paminėti Europos dieną, Jaunieji ambasadoriai surengė parodą apie ES ir Europos Parlamentą Vilkaviškio raj. Kybartų viešojoje bibliotekoje. Visą savaitę miestelio gyventojai galėjo rasti aktualios informacijos ES klausimais.).#MEPALietuva

Gegužės  9-ąją visi europiečiai švenčia Europos dieną organizuodami įvairius renginius. Minint šią dieną mūsų gimnazijoje taip pat visą savaitę vyko užsiėmimai, viktorinos, kūrybinės dirbtuvėlės, sporto renginiai, integruotos pamokos, ERASMUS+ jaunimo mainų projekto Slovakijoje dalyvių įspūdžių ir patirties pasidalinimas su gimnazijos bendruomene. Keletas renginių akimirkų (informacija pildoma). #MEPALietuva

 

 

 

 


Kovo 30 dieną, II B ir IC klasės, antrojo anglų kalbos pogrupio mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti projekto "Mokyklos - Europos Parlamento Ambasadorės" pamokose, kurios tema: Europos Parlamento sandara pagal šalis ir politines grupes. Lietuvos EP nariai, kurias vedė anglų k. vyr. mokytoja Vilma Imbrasienė. 
Dirbdami grupėse, mokiniai turėjo atlikti užduotį - dėlionę, kurios pagalba reikėjo išsiaiškinti, kurioms EP politinėms grupėms priklauso Lietuvos politikai. Dėlionės dalys: 11 EP narių nuotraukos, vardai, pavardės, EP politinė grupė ir Lietuvos partija, kuriai priklauso. Dėlionę turėjo sudėlioti teisingai ir kuo greičiau. II B mokiniai pasiskirstė į vaikinų ir merginų komandas, I C - mišrias ir džiugiai nusiteikę dėl leidimo naudoti išmaniąsias technologijas, pradėjo lenktyniauti. Nors komandos dirbo gana sparčiai, rezultatams pasiekti prireikė visos pamokos. 
Patikrinus II B abiejų grupių dėliones paaiškėjo, kad rezultatai - 9 iš 11, o I C rezultatai nebuvo labai aukšti. 
Nors visi mokiniai labai skirtingų gebėjimų, ši pamoka jiems buvo įdomi ir praturtino Lietuvos EP narių žiniomis. 
   #MEPALietuva


Kovo 30 dieną, III B1 ir III B2 anglų k. grupių mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti projekto "Mokyklos - Europos Parlamento Ambasadorės" pamokose, kurios tema: ES politikos sritys. ES sprendimų poveikis mūsų gyvenimui. Keturios ES laisvės, kurias vedė anglų k. vyr. mokytoja Vilma Imbrasienė. 
Pamokos pradžioje mokiniams buvo užduotas klausimas: Kaip ES sprendimai veikia mūsų gyvenimą?
Su mokytojos pagalba įvardijo viešojo gyvenimo sritis, kurioms poveikį padarė ES lygmens sprendimai:judėjimo laisvė, bendra rinka, vartotojų teisių apsauga ir t.t.
Mokinių smalsumą sužadino vaizdo klipo peržiūra apie piliečių teises hip-hopo kalba, tad susiskirstę grupėmis, mokiniai atliko karikatūrų aptarimą, kuriose ir buvo pavaizduotos gyventojų teisės. 
O svarbiausia pamokos dalis tapo, įtvirtinimas, kurioje pateikta informacija, apie judėjimo laisvę ir mokymąsi. Erasmus+ mainai, studijos ir darbas užsienyje, savanorystė, nepaliko abejingų.
Pamokos pabaigoje pasimatavome, kiek mes esame jau turėję galimybių judėti ES (dalyvauti Erasmus+ projektuose, dirbti ar savanoriauti). 

 

 

 

 

 #MEPALietuva


1 pamoka.

Pamokos tema:Europos Sąjungos ištakos ir raida. ES šalys narės.

Uždavinys:gilinti žinias apie ES, jos ištakas ir raidą.

Klasė: I a.

Šiai temai atskleisti buvo skiriamos dvi pamokos. Pamokos pradžioje buvo pristatymas „Europos Sąjunga“. Mokiniai gavo užduotį atsakyti į klausimus. Mokiniai atliko praktines užduotis individualiai, naudojosi internetu: „Informacija apie Europos Sąjungos šalis nares“., „ES šalių vėliavos“. Pildė lentelę ES šalys narės: dydis, gyventojų skaičius,  valiuta, sostinė, simboliai. Aptarėme surinktus duomenis lygindami šalis. Dirbome pratybose, susipažinome su šaltiniais. Pamokos pabaigoje įtvirtinant ir siekian sužinoti ką išmoko pamokoje protų mūšį „Europa“.

 

2.Pamoka.

Pamokos tema: Europos Sąjungos institucijos. Jų veikimo ir sprendimų priėmimo principai. Tarpusavio sąveika.

Uždavinys: didinti žinias apie ES institucijas, EP sandarą ir priimamus sprendimus ir stiprinti žinias apie ES institucijų priimamų sprendimų naudą Europos piliečiams, piliečių atstovavimą EP.

Klasė: II a

Šiai temai atskleisti buvo skiriamos dvi pamokos. Pamokos pradžioje pristatomos ES institucijos- EP, Europos komisija, ES taryba ir atskleidžiama kaip jos veikia. Mokiniai supažindinami su ES institucijų sprendimų priėmimo tvarka, EP sandara ir galiomis. Mokiniai atlikos užduotį „Institucijų palyginimas“. Palyginome ES institucijas (EP, EK, ir ES Tarybos) galias, veiklas su Lietuvos Respublikos instituvijomis (LR Seimu, LR vyriaussybe ir ministerijomis). Atliekant užduotis mokiniai dirbo individualiai ir grupėmis, naudojosi internetu, atlikome užduotis pratybose. Įtvirtinimui naudojau protų mūšį „ES institucijos“.

#MEPALietuva


Kovo 30 dieną, II B ir IC klasės, antrojo anglų kalbos pogrupio mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti projekto "Mokyklos - Europos Parlamento Ambasadorės" pamokose, kurių tema: Europos Parlamento sandara pagal šalis ir politines grupes. Lietuvos EP nariai. Pamokas vedė anglų k. vyr. mokytoja Vilma Imbrasienė. 

Dirbdami grupėse, mokiniai turėjo atlikti užduotį - dėlionę, kurios pagalba reikėjo išsiaiškinti, kurioms EP politinėms grupėms priklauso Lietuvos politikai. Dėlionės dalys: 11 EP narių nuotraukos, vardai, pavardės, EP politinė grupė ir Lietuvos partija, kuriai priklauso. Dėlionę turėjo sudėlioti teisingai ir kuo greičiau. II B mokiniai pasiskirstė į vaikinų ir merginų komandas, I C - mišrias ir džiugiai nusiteikę dėl leidimo naudoti išmaniąsias technologijas, pradėjo lenktyniauti. Nors komandos dirbo gana sparčiai, rezultatams pasiekti prireikė visos pamokos. 

Patikrinus II B abiejų grupių dėliones paaiškėjo, kad rezultatai - 9 iš 11, o I C rezultatai nebuvo labai aukšti. 

Nors visi mokiniai labai skirtingų gebėjimų, ši pamoka jiems buvo įdomi, nes mokiniams buvo sudaryta galimybė susipažinti su EP politinėmis grupėmis bei jų politikais iš Lietuvos. #MEPALietuva

 

 

 

 

 


Kovo 19 dieną, III klasės mokiniai dalyvavo projekto "Mokyklos - Europos Parlamento Ambasadorės" pamokoje tema: Piliečių iniciatyva ir peticija. Pamoką vedė anglų k. vyr. mokytoja Monika Lukoševičiūtė. 

Pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su Lisabonos sutartyje numatyta galimybe kiekvienam piliečiui siūlyti savo teisės aktus, buvo demonstruojamas piliečių iniciatyvos tinklalapis, kuriame pateikiami konkretūs pavyzdžiai, peticijų ir iniciatyvos rengimo reikalavimai. Peržiūrėję video apie piliečių iniciatyvą bei peticijos rengimą, gimnazistai dirbo grupėse ir parengė peticijas iškeltoms Europos masto bei gyvenamosios vietos problemoms spręsti. Kadangi integracija vyko per anglų kalbos pamoką, mokiniai peticijas išvertė ir pateikė šia kalba.

Šios integruotos pamokos metu mokiniai sužinojo naujų ir naudingų dalykų kaip teikti peticijas ir piliečių iniciatyvas formuojant ES politiką, aktyviai įsitraukė į diskusiją apie mūsų gyvenamosios vietos ir Europos problemas bei susipažino su pagrindiniais reikalavimais kaip rengti peticijas ir pateikti piliečių iniciatyvas. #MEPALietuva

 

 

 

 

 

 


Gimnazijoje jau veikia informacinis centras apie Europos Parlamentą. Mokyklos bendruomenė, miesto svečiai gali rasti įvairios informacijos apie Europos Sąjungą, Europarlamentą gimnazijos skaitykloje bei gimnazijos pirmojo korpuso antrame aukšte.  Medžiagą nuolat papildysime naujais leidiniais, informacijos šaltiniais. #MEPALIETUVA

 

Daugiau informacijos:

http://www.europarl.europa.eu/news/lt/

http://europa.eu/kids-corner/explore_lt.html

https://europa.eu/european-union/index_lt

http://www.pazinkeuropa.lt/kiti-projektai

 Informacija apie projekto veiklas: suduvis.lt/2018/03/23/kybartu-kristijono-donelaicio-gimnazijoje-ktu-europos-instituto-direktorius-ambasadorius-vygaudas-usackas/ 

 

http://www.santaka.info/?sid=40791

 
 

   Gruodžio 14-ają dieną, Kybartų K. Donelaičio gimnazijos jaunųjų ambasadorių komanda susitiko su Kybartų „Saulės“ progimnazijos pradinių klasių mokinukais ir dalinosi savo žiniomis apie Europos Sąjungą. Integruotos pamokos metu ir gimnazistai, ir pradinukai įgavo naujų žinių, nes buvo diskutuojama apie EU istoriją, dabartį, ateities planus, šalis-nares ir t.t. Pamokos metu pradinukai atliko praktines užduotis, kurios jiems ateityje lengviau padės atskirti šalis-nares, o pabaigus visus darbus sekė žaidimų virtinė, kurie padėjo mokiniams ir „mokytojams“ lengviau susidraugauti. #MEPALIETUVA


   Gruodžio 1-ąją dieną Kino klube gimnazistams buvo rodomas filmas „Spartakas ir Kasandra“ siekiant paminėti Tarptautinę Žmogaus teisių dieną. Prieš filmo peržiūrą mokiniai dalinosi mintimis ir išreiškė nuomonę aktualiais klausimais susijusiais su romų tautybės žmonėmis, apie jiems dažniausiai taikomus stereotipus. Po filmo sekė užduotys, skatinančios bendradarbiauti, bendrauti; gimnazistai mokėsi kaip išlikti tolerantiškiems artimųjų bei svetimų žmonių rate. Užsiėmimą pravedė etikos mokytoja L.Matulionienė. #MEPALIETUVA

 

 


Integruota projekto “Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ pamoka: Euras kasdienybėje: bendros valiutos privalumai, euras Lietuvoje. Infliacija. #MEPALietuva

Vyko 2017-12-12

IIc kl. „Ekonomika ir verslumas“ dalyko pamokoje.

Uždavinys: išsiaiškinti: kokie bendros valiutos (euro) privalumai ir trūkumai; kas yra infliacija.

Medžiagos: https://www.youtube.com/watch?v=jdjsT2OIlOA; https://www.youtube.com/watch?v=7ybGx_8nlrg peržiūra. Aptarimas.

Analizavome: kas lemia kainų skirtumus euro zonos šalių parduotuvėse; infliacijos pasekmes; kodėl šalių ekonominis išsivystymas skiriasi ir kokiomis priemonėmis skatinamas ekonomikos vystymasis.

Diskutavome tema: euras gerai, ar blogai.

Matematikos mokytoja R. Arlauskienė


Vasario 6 dieną I-IV klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje, kurį pravedė Marijampolės Europe Direct informacijos centro vadovė Vaida Burbienė. Komandos tikrino savo žinias ne vien ES tematika, bet ir praplėtė žinias kitais aktualiais klausimais. Suskaičiavus rezultatus nugalėtojais tapo II A klasės komanda. Sveikiname! #MEPALietuva

 

 

 


Sausio 10 dieną Ib ir Ic klasės mokiniai turėjo neeilinę anglų k. pamoką, kurios tema: Europos Sąjungos ištakos ir raida. ES šalys narės”. Dirbdami grupėse, interneto pagalba pirmokėliai ieškojo informacijos apie Europos šalis, suradę informaciją pildė lentelę. Kita užduotis - nustatyti šalį ir jos sostinę pagal valstybinę veliavą. Nors buvo pažintinė pamoka, mokiniai labai noriai atliko užduotis susijusias su ES šalimis ir net komandos tarpusavyje ėmė konkuruoti, kuri greičiau suras informaciją. Ko išmokom? Ką gebėjom? Ic mokiniai išmoko rasti infirmaciją internete ir ją užrašyti, Ib - įgijo žinių apie ES vastybes! Pamoką vedė anglų k. mokytoja Vilma Imbrasiene. #MEPALietuva