Kūrybiškumas, pilietiškumas ir pagarba istorijai – vertybės, kurios atsiskleidė konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Jame kasmet dalyvaujantys mokiniai ne tik gilina žinias apie praeitį, bet ir savitai ją įprasmina kūryboje. Šiemet šiame prasmingame renginyje, kurį organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, puikiai pasirodė mūsų gimnazijos mokiniai, kuriuos konkursui parengė mokytoja Dalia Viliušienė. Gimnazistai pelnė reikšmingų įvertinimų. Maketų kategorijoje I vietą laimėjo Justina Kušlevičiūtė („Lietuvos partizanų batuose…“). Piešinių kategorijoje II vietas iškovojo Henris Jurevičius, Airida Labutytė ir Domas Liorentas. Vaizdo darbų grupėje paskatinamoji vieta skirta Emilio Nacevičiaus, Giedrės Šukaitytės, Jorės Gudiškytės, Justės Gražulytės ir Tito Sabaliausko komandai. Iškilminga apdovanojimų ceremonija vyko Vilniuje, kur buvo pagerbti kūrybiškiausi ir jautriausiai istoriją perteikę darbai. Renginio organizatoriai džiaugėsi gausiais Kybartų gimnazistų laimėjimais – jų pasiekimų gausa maloniai nustebino ir sulaukė nuoširdaus įvertinimo. Didžiuojamės mokinių ir mokytojos pasiekimais bei jų prasmingu indėliu puoselėjant Lietuvos istorinę atmintį.  

Paskutinį kartą atnaujinta 2026 05 04

Naujienų archyvas
Skip to content