į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 






















Naujienos » Straipsniai
„Stresas, įtampa, pyktis. Griaunanti ar kurianti jėga?“

Pastaruoju metu vis daugiau jaunų žmonių susiduria su emocinės sveikatos iššūkiais. Greitas gyvenimo tempas, stresas ir socialiniai lūkesčiai bei ateities nerimas, neigiamai veikia jaunosios kartos psichologinę būklę.
Siekiant skatinti mokinius rūpintis savo fizine bei emocine sveikata, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius ir stiprinti atsparumą stresui, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija jau daugelį metų dalyvauja Vilkaviškio rajono visuomenės sveikatos projekte „Sveikata – teisingas požiūris“, kuriam vykdyti planuojamos įvairios fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos, psichikos sveikatos ir kitos prevencinės veiklos. Veiklas suplanuoti ir įgyvendinti padeda gimnazijoje dirbantys dalykų mokytojai bei specialistai.
Rugsėjo 16 ir 19 dienomis gimnazijoje vyko viena iš projekto veiklų – diskusija: „Stresas, įtampa, pyktis. Griaunanti ar kurianti jėga?“ II-ų klasių mokiniams, kurią vedė gimnazijos bibliotekininkė Alma Kalinauskienė. Diskusijos metu bibliotekininkė kalbėjo apie stresą, kaip apie natūralią mūsų organizmo reakciją į įvairius gyvenimo veiksnius ir paaiškino, kaip atpažinti šią būseną. Ji mokė būdų, kurie padeda valdyti ir kontroliuoti savo emocijas, kartu su mokiniais atliko praktinius streso valdymo pratimus. Mokiniams buvo pateiktos kasdieninės stresinės situacijos, kurias jie turėjo spręsti, siekiant suvokti, kaip svarbu ne išvengti streso, bet išmokti valdyti savo reakcijas į jį. Diskusijos metu akcentuota, kad ne sunkumai lemia mūsų emocinę būklę, o tai, kaip mes su jais tvarkomės. Svarbu būti atidiems savo emocijoms, atpažinti trukdžius ir ieškoti būdų, kaip juos įveikti.
Mokiniai noriai ir aktyviai diskutavo apie patiriamą stresą ir įtampą, jų poveikį sveikatai, dalinosi mintimis apie tai, kas vyksta jų kūne pykčio metu ir kaip šis jausmas gali paveikti mokymosi procesą bei sveikatą. Be to, mokiniai nagrinėjo pykčio atsiradimo priežastis, jo pasekmes bei būdus, kaip efektyviai valdyti šią emociją. Diskutavo apie pykčio kuriančią ir griaunančią jėgą. Atliko įvairius savianalizės testus.
Šviesios mintys lemia šviesų pasaulį, o tai, kaip valdome savo emocijas, daro tiesioginę įtaką mūsų bendrai gerovei, santykiams ir mokymosi rezultatams.