Naujienos » Straipsniai
|
Siekiant ugdyti mokinių pilietinį sąmoningumą ir atsakomybę, svarbu pilietiškumo ugdymą susieti su praktinėmis veiklomis, realiu pasauliu.
Tris dienas gimnazijos I-ų klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti projekte „Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams“, kurį Lietuvos šaulių sąjunga įgyvendina kartu su Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis. Šio projekto tikslas - gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, suteikiant jiems praktinių įgūdžių. Šis kursas yra išskirtinis tuo, kad jame rengiami praktiniai mokymai. Per tris kurso dienas gimnazistai mokėsi išgyvenimo lauko sąlygomis pagrindų, pvz., kaip įkurti laužą, statyti palapines, pirmosios medicininės pagalbos ir kitų įgūdžių, kurie gali būti panaudojami ir kasdieniniame gyvenime. Taip pat mokėsi išgyvenimo įgūdžių ekstremaliose situacijose: ką turėti namuose ir ką susidėti į kuprinę, jei reikėtų evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, kaip pasigaminti maisto gamtos sąlygomis ir daugelio kitų gyvenime reikalingų įgūdžių. Gimnazistai buvo supažindinti su įvairia ekipuote, ginkluote, mokėsi šaudyti pneumatiniais ginklais, paruošti sausą maisto davinį, užsimaskuoti, apsirengti, įgijo topografijos žinių. Mokiniai labai aktyviai įsitraukė ir į teorines ir į praktines veiklas, o žygis, kuriame reikėjo patiems užkurti laužą, pasistatyti palapines, pasiruošti maisto, visiems paliko neišdildomą įspūdį.
Ugdydami jaunų žmonių pilietiškumą, mokome, kaip reikia elgtis ekstremaliose situacijose. Pilietiški ir reikiamų žinių turintys žmonės gali pasirūpinti savo saugumu, taip pat imtis iniciatyvos valdant ekstremalias situacijas ir nelaukiant, kol kas nors kitas tuo pasirūpins.
Norime nuoširdžiai padėkoti Šaulių sąjungos nariams ir KASP savanoriams ir visiems, kurie prisidėjo prie šių veiklų organizavimo.