į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Kelionė į jausmų ir emocijų pasaulį

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet staiga kažkas nuliūdino ir staiga viena emocija keičia kitą. Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl svarbu nuo kuo ankstyvesnio amžiaus kalbėti su vaikais apie kylančias emocijas ir jausmus, padėti juos atpažinti, įvardinti, išreikšti.

Rugsėjo 14 d.  su mažaisiais lopšelio-darželio „Kregždutė“ Lašiukų grupės ugdytiniais  įdomią kelionę į emocijų ir jausmų pasaulį inicijavo Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos socialinė pedagogė Žavinta Galinaitienė,  psichologijos mokytoja Alma Kalinauskienė bei projekto savanorės II a klasės mokinės: Gustė, Greta, Emilija ir Fausta.

Veiklos prasidėjo įdomiu pasisveikinimu, kurio metu kiekvienas vaikas su savo draugais sveikinosi alkūnėmis. Pirmos veiklos metu, darželinukai turėjo atspėti draugų suvaidintas emocijas. Buvo smagus ir linksmas užsiėmimas suteikęs vaikams nuostabių emocijų! Po to vaikai mokėsi šokti  savanorių sukurtą  šokį.

Vaikai pasakojo, kaip jie jautėsi būdami triukšme, lygino kylančius jausmus  esant tyloje ir skambant muzikai. Šilčiausias emocijas vaikams sukėlė pildant emocijų stiklainį saldainiais. Vaikai ilgai galvojo kokios spalvos emociją pasirinkti. Užsukę emocijų stiklainį, visi kartu šokome šokį-virėme šokoladą. Vaikams įvardijant „Tai buvo taip gera…“.

Atsisveikinant sustojome visi ratu, pasakėme draugui po komplimentą, gerą žodį, apsikabinome ir palinkėjome vienas kitam linksmos ir draugiškos likusios dienos. Socialinė pedagogė Žavinta linkėjo vaikams  nepamiršti, kad turime būti draugiški ir tolerantiški vienas kitam. Juk jūs esate didelė Lašiukų  šeima ir jūsų kelionė „Į jausmų ir emocijų pasaulį“ dar tikrai nesibaigė. 

Vaikystės prisiminimai - patys mieliausi ir šilčiausi.
Padėkime vaikams statyti savo svajonių pilis iš gražių prisiminimų ir džiaugsmo akimirkų, kad, prabėgus nerūpestingai vaikystei, jie galėtų ištarti, jog gyveno...