į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Konstitucijos egzaminas kvietė pasitikrinti žinias

Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju LR Prezidentu Gitanu Nausėda, spalio 25 d. kvietė visus pasitikrinti Konstitucijos žinias. Egzamine dalyvauti buvo kviečiami visi, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti Konstituciją.

Prie šios iniciatyvos jungėsi ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai, kurie norėjo pasitikrinti žinias ir įgūdžius, parodydami pilietiškumą bei sąmoningumą. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais egzamine dalyvauti atsiranda vis daugiau gimnazijos bendruomenės narių.

„Kuo geriau kiekvienas iš mūsų supras Konstituciją, tuo visuomenėje bus daugiau teisingumo, pagarbos, tolerancijos, atsakomybės“, prieš egzaminą kalbėjo istorijos mokytoja Auksė Mockevičiūtė.

Tai graži kasmetinė pilietiškumą skatinanti tradicija, kuri organizuota jau 17-ąjį kartą. Visuotinės teisinių žinių patikrinimo iniciatyva – Konstitucijos egzaminas šiemet sutampa su Konstitucinio Teismo įsteigimo 30-mečio minėjimu.

 Konstitucijos egzaminas yra unikalus pilietiškumo skatinimo būdas. Dalyvauti Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamine – galimybė patikrinti savo teisines žinias, pajausti asmeninę atsakomybę valstybėje, jaustis savo šalies piliečiu, žinančiu ir norinčiu pažinti, mylėti ir ginti savo valstybę.