į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
„KINO BUSAS“ gimnazijoje: mokomės iš kino

Spalio 8 ir 11 dienomis gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti kino edukacijos projekte moksleiviams „Kino busas“. Šio projekto tikslas – skatinti moksleivius žiūrėti aukštos meninės kokybės kino filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką jaunąją kino žiūrovų auditoriją. Tad projektas svarbus tiek edukacine, tiek ir kultūrine prasme. Žiūrėdami vertingus filmus ir dalyvaudami filmų aptarimuose mokiniai plačiau supažindinami su kino menu, jo istorija, kino gamybos procesais, vystomas įvairaus amžiaus moksleivių meninis kino suvokimas, skatinamas jų domėjimasis kino menu, ugdomas estetinis skonis, kultūrinis akiratis ir vertybinės nuostatos, plėtojami komunikaciniai ir meniniai gebėjimai, kūrybiškumas bei kritinis mąstymas.

Spalio 8-ą dieną I-III-ių klasių mokiniams buvo rengiamos filmų peržiūros ir jų aptarimai. I-ų klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, II-ų  – „Vaikai iš Amerikos viešbučio“, III-iokai - „Mari istorija“. Vėliau vyko diskusijos  apie filmus, kurias vedė charizmatiškas režisierius Marat Sargsyan. Jis papasakojo apie režisieriaus profesiją, apie filmų kūrimo procesą, į ką atkreipti dėmesį žiūrint filmus.

Spalio 11-ą dieną vyko praktinės kino kūrimo dirbtuvės. Dirbtuvių metu moksleiviai turėjo galimybę patys patirti kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažino su kino kūrimo pagrindais, kino žanrais, profesijomis, pagrindiniais kino kūrimo etapais ir dramaturgijos principais, kino kalbos elementais ir išmoko juos atpažinti kine. Užsiėmimas buvo labai interaktyvus ir įtraukiantis visus moksleivius. Pagal pateiktas užduotis nedidelėse grupėse mokiniai kūrė trumpas istorijas, režisavo, vaidino, filmavo, montavo savo trumpus filmus.

Projekto „Kino busas“ veikla  buvo labai intensyvi, kupina gerų emocijų bei iššūkių,  visus labai įtraukė, tačiau visų smagiausia buvo pamatyti ir pasidžiaugti savo ir draugų darbo rezultatais. Jaunieji aktoriai ir režisieriai labai džiaugėsi ir dėkojo atvykusiems „Kino buso” komandos  nariams ne tik už gautas naujas žinias, įgytas naudingas patirtis, bet ir už puikią nuotaiką bei nepamirštamas akimirkas. Mokiniai  džiaugėsi,  jog projekto „Kino busas“ komanda užsuko į mūsų mokyklą ir pademonstravo įdomių filmų bei suteikė galimybę pasimatuoti režisieriaus profesiją.