į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Nacionalinė saugumo diena Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje

Pastarasis laikmetis šiuolaikinę visuomenę įgalino perorientuoti savo dėmesį sutelkiant jį į nacionalinį ar asmens saugumą. Dažniausiai apie šią sritį daug girdime teoriškai, bet atsiradus būtinybei susidurti su nacionaliniu saugumu praktiškai, dažnas nežinome kaip elgtis, trūksta įgūdžių, informacijos. Tad šiai situacijai rugsėjo 15-ąją gimnazijoje organizuota nacionalinio saugumo diena.

Šios dienos rytą prie Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos viena po kitos rikiavosi ugniagesių gelbėtojų mašinos. O pro artimiausią išėjimą link stadiono iš mokyklos pastato skubėjo gimnazistai. Kilęs gaisras gimnazijos rūbinėje gąsdino gimnazijos bendruomenę. Laimei, tą dieną gaisras buvo tik imituojamas, nes vyko mokomosios pratybos.

Kybartų priešgaisrinės gelbėjimo komandos ugniagesiai pravedė įdomias pamokas, kuriose dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė. Ugniagesiai gimnazistams pademonstravo automobilyje prispausto žmogaus gelbėjimo operaciją, dalinai atkeldami automobilio stogą. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti gaisrinės automobilio vandens žarnos švirkšto galią aukštu spaudimu gesinant imituotą gaisro židinį. Pademonstruota ir suteikta galimybė susipažinti su gaisrininkų ant strėlės panaudojimo galimybėmis. Ji buvo iškelta į 30 metrų aukštį.

Po ugniagesių pratybų, į gimnazijos stadioną atvyko šaulių komanda, kuri pristatė savo veiklą ir turimą įrangą. Gimnazistai išmėgino kovinius ir sportinius ginklus, aprangą. Susipažino su taisyklingu ginklo laikymu, atatrankos galia. Didelio susidomėjimo sulaukė šaulių sąjungos sukurtas kliūčių ruožas su šaudymu ir pniaumatinių ginklų ruožo finiše.

Šaulių veiklą keitė valstybinės sienos apsaugos tarnybos Kybartų užkardos kinologai. Jie supažindino gimnazijos bendruomenę su pagrindinėmis pareigūnų augintinių atliekamomis komandomis: paklusnumu, daiktų paieška, pažeidėjo sulaikymu. Didelio dėmesio sulaukęs belgų ir vokiečių aviganiai demonstravo savo gebėjimus ir leidosi glostomi mokinių.

Dienos pabaigoje buvo surengtos draugiškos futbolo varžybos tarp Kybartų užsieniečių registracijos centro gyventojų ir gimnazijos futbolo rinktinės. Rezultatu 4:1 laimėjo gimnazistai. Varžyboms teisėjavo fizinio ugdymo mokytojas Gintaras Gražulis.

Dėkojame gimnazijos administracijai už suorganizuotą produktyvią projektinę dieną, kurios metu buvo sėjamas pilietiškumo grūdas, budintas sąmoningumas ir skatinta jaunoji karta mąstyti apie mūsų valstybės ateitį.