į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 






















Naujienos » Straipsniai
Nacionalinio muziejaus Kristijono Donelaičio ekspozicija Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje

Kristijono Donelaičio (1714–1780) atminimo įamžinimas Kybartuose – ypatinga ir reikšminga Lietuvos kultūros istorijos dalis.

Mūsų grožinės literatūros  pradininkui visuomet randame nišą, nurodančią jo svarbą lietuviškajai kultūrai: teatro, muzikos, dailės. Literatūros menas siūlo savas interpretacijas aptardamas Kristijono Donelaičio asmens ir kūrybos svarbą. Tačiau itin svarbu nuolat ieškoti naujų Kristijono Donelaičio įprasminimo formų.

Dėl nutrūkusio bendradarbiavimo su Kaliningrado sritimi ir ribojamo patekimo į  Karaliaučių, Lietuvoje atsirado poreikis rasti naują vietą Kristijono Donelaičio ekspozicijai. Siekiant išsaugoti ir parodyti vertingą kultūros paveldą, Lietuvos nacionalinis muziejus nusprendė laikinai perduoti šią ekspoziciją Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijai, kuri Kristijono Donelaičio vardą pasirinko dar 1964 m. Tai reiškia, kad gimnazijoje laikinai bus eksponuojami atkurti XVIII a. baldai, buities daiktai bei Mažosios Lietuvos moterų drabužiai, kol situacija Kaliningrado srityje leis vertybes perkelti į Donelaičio memorialinį muziejų Tolminkiemyje.

Spalio 30 d. Kybartų gimnazijoje vyko iškilmingas ekspozicijos atidarymas, kuriame dalyvavo įvairių kultūros ir bendruomenės organizacijų atstovai: Nacionalinio muziejaus dir. pavaduotojas Ž. Būčys, Lietuvos Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas G. Skamaročius, Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė V. Mickuvienė, Vilkaviškio r.  savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis  specialistas A. Blauzdžiūnas, Kybartų miesto gidas V. Katkevičius, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius V. Girdauskas. V. Girdauskas ir išreiškė viltį, kad ateityje gimnazijoje būtų  galima įkurti ne tik K. Donelaičio ekspoziciją, bet ir Prūsijos muziejų.

Renginio metu svečiai  ragavo tradicinių Mažosios Lietuvos valgių, dalyvavo ir kitose edukacijose, atkuriančiose autentišką patirtį ir giliau supažindinančiose su šiuo kultūriniu laikotarpiu.

Šis renginys padėjo įtvirtinti gimnaziją kaip naują lankytiną vietą Kybartuose.