į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 






















Mokiniams » Kita informacija

SKAITMENINIAI PAŽYMĖJIMAI

Kur kreiptis emocinės, psichologinės pagalbos.

Savižudybių prevencijos mokymai.

Priklausomybių konsultacijos.

Krizę išgyvenantiems pagalbos numeriai.


Nuo 2023-05-01 bendrojo ugdymo pažymėjimai ir dublikatai bus išduodami tik elektroniniu formatu.


 

MOKINIAMS: 

Pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai gali patys prisijungti ir peržiūrėti, atsisiųsti savo el. pažymėjimą per www.dakpr.smm.lt -> Skaitmeninių dokumentų paieška (meniu punktas) -> Elektroniniai valdžios vartai (melsvas mygtukas). Nuoroda čia

 

Antras būdas peržiūrėti/atsisiųsti savo el. pažymėjimą, nesijungiant per Elektroninis valdžios vartus, yra www.dakpr.smm.lt -> Skaitmeninių dokumentų paieška (meniu punktas) -> Jei norite atsisiųsti/peržiūrėti dokumentą, suveskite kodą (langelio pavadinimas) -> Atsisiųsti (spaudžiate mygtuką). Skaitmeninį pažymėjimo kodą jums privalo pasakyti mokykla, jei jūs to prašote.

Nuoroda čia

 

SVARBU: Kiekvieno el. pažymėjimo paskutinėje lentelėje nurodytas Skaitmeninis pažymėjimo kodas ir QR kodas. Mokykla privalo suteikti šį Skaitmeninį kodą mokiniui, jeigu ji pati neatspausdina jam pažymėjimo ar neperduoda jam jo kitomis priemonėmis. Priešingu atveju mokinys, neturintis galimybės jungtis per El. valdžios vartus negalės atsisiųsti/peržiūrėti savo pažymėjimo.

 


Apie prekybą žmonėmis

 

 

2024-2025 m.m.

 

Mokslo metų ir ugdymo proceso pradžia ir trukmė

 

Klasė

Ugdymo proceso

Ugdymo proceso trukmė

Pradžia

Pabaiga

I-II

2024-09-02

2025-06-19

185 ugdymo dienos

III

2024-09-02

2025-06-12

180 ugdymo dienų

IV

2024-09-02

2025-05-29

170 ugdymo dienos

 

Ugdymo proceso metu skiriamos atostogos:

 

Rudens atostogos

2024 m. spalio 28 d. – lapkričio 31 d.

Žiemos (Kalėdų) atostogos

2024 m. gruodžio 27 d. – 2025 m. sausio 3 d.

Žiemos atostogos

2025 m. vasario 17 d. – vasario 21 d.

Pavasario (Velykų) atostogos

2025 m. balandžio 22 d. – balandžio 25 d.

 

Ugdymo procesas skirstomas pusmečiais:

 

Klasės

I pusmetis

II pusmetis

I-II

2024-09-02 – 2025-01-24

2025-06-19

III

2024-09-02 – 2025-01-24

2025-06-12

IV

2024-09-02 – 2025-01-24

2025-05-29

 


 


Atmintinė mokiniams „Kaip tu gali padėti sau!", kurioje pateikiama informacija, kaip mokiniai gali pasirūpinti savimi ir savo emocine gerove karantino metu.


Viešoji kalbaKoreikėtų vengti viešai kalbant

 

10 žingsnių sėkmingo mokymosi link.


Kaip įveikti egzaminų stresą

Dabar tas metas, kuomet abiturientai ir studentai nerimastingai sutinka egzaminus, per keletą artimiausių savaičių nulemsiančius jų ateitį.

Kasmet daugybė mokinių laiko egzaminus. Daugeliui tai – sunkus išbandymas, lydimas įtampos ir nepasitikėjimo savo jėgomis. Kai kurie šią įtampą išgyvena lengvai, kitiems egzaminų laikymas tampa sunkia ir ilgam įsimenančia patirtimi. Nemiga, dirglumas, nesugebėjimas susikaupti, beviltiškumas, žemas savęs vertinimas ruošimosi egzaminams bei egzaminų laikymo laikotarpiu kartais išveda jaunus žmones iš psichologinės pusiausvyros.

 Pasiruošimas egzaminams: kaip gali sau padėti?

 Iš anksto peržiūrėk, ką turi išmokti ir kiek tam turėsi laiko. Galėsi susiplanuoti savo mokymosi laiką ir laisvalaikį, be to, iškilus klausimams galėsi pasikonsultuoti su mokytoju.

  • Padaryk savo mokymąsi kuo labiau patrauklų – nesimokyk visko atmintinai, geriau stenkis atsiminti svarbiausią informaciją, naudokis glaustais konspektais ar rask kokį nors tau priimtiną būdą įsiminti tai, kas svarbu. Pavyzdžiui, gali pasidaryti svarbiausių temų korteles ir pasikabinti jas įvairiose tau matomose vietose.
  • Rask savo būdą, laiką ir vietą mokytis. Kiekvienas mokosi skirtingai – pagalvok, kada tau geriausiai sekasi susikaupti: kai mokaisi vienas ar su draugu; ryte, dieną ar vėlai vakare; ilgai sėdint prie vieno dalyko ar su trumpomis pertraukomis.
  • Prašyk pagalbos, jei ko nesupranti. Jei jautiesi neramiai, jauti, kad negali susikaupti mokymuisi - pasikalbėk su kuo nors apie tai. 

 Ko geriau nedaryti?

  • Nepalik visko paskutinei minutei;
  • Nevenk klausimų, kurių nesupranti – geriau prie jų padirbėk ilgiau;
  • Nepamiršk, jog be egzaminų ir kontrolinių tu turi kitą gyvenimą – neatsisakyk laisvalaikio ir kartais leisk sau pailsėti;
  • Nesimokyk paskutinę naktį prieš egzaminą.

 Rūpinkis savimi

 Labai svarbu ne tik mokytis, bet ir rūpintis savo savijauta bei sveikata.

Svarbu rasti laiko:

  • tinkamai pavalgyti,
  • gerai išsimiegoti,
  • neužmiršti užsiėmimų, kurie tau padeda atsipalaiduoti ir pailsėti nuo ruošimosi egzaminams.

   Galima ir savo artimiesiems bei šeimos nariams priminti, jog dabar tau svarbus metas. Pasikalbėk su savo šeima apie tai, kaip jie tau galėtų palengvinti mokymąsi: sukurti tau ramią vietą, kur galėtum ramiai mokytis, elgtis šiek tiek tyliau ir tau netrukdyti.

 Prieš egzaminą

  • Įsitikink, jog gerai žinai, kur ir kokiu metu bus laikomas egzaminas;
  • Pasilik sau pakankamai laiko nuvykti į egzaminą – nereikės bijoti, kad pavėluosi;
  • Pasiimk viską, ko tau gali prireikti – atsarginį rašiklį, pieštuką, servetėlių, ir kt.;
  • Jei laukdamas egzamino labai jaudiniesi – kvėpuok giliai ir lėtai. Tai gali padėti tau šiek tiek nusiraminti.

 

Egzamino metu

 Egzaminą bus lengviau laikyti, jei jo metu stengsies būti ramus ir susikaupęs. Gali būti, kad kai kurios egzaminų užduotys pasirodys, neaiškios, sudėtingos, galvosi, kad nežinai teisingo atsakymo. Nepanikuok. Kelis kartus peržvelk egzaminų užduotis ar klausimus ir pradėk nuo tų, kurių atsakymus žinai geriausiai. Jei kažkurios egzamino užduoties nesupranti, nežinai atsakymo – palik ją kuriam laikui, prie to klausimo galėsi grįžti ir vėliau. Jei tikrai nežinai atsakymo – gali bandyti logiškai spėti atsakymą. Ir būtinai egzamino pabaigoje pasilik šiek tiek laiko atsakymams patikrinti.

 Egzaminai baigėsi

 Pasibaigus egzaminams, prasideda kitas etapas – rezultatų laukimas. Nors atrodo, kad būtent ruošiantis egzaminams kyla daugiausiai įtampos ir po egzaminų gali išgyventi daug nerimo. Laukimas gali labai varginti, gali atrodyti, kad visas tolimesnis gyvenimas priklauso nuo egzaminų rezultatų. Tuomet svarbu įvardinti, kad egzaminų rezultatai yra tik dalis to, kas lemia tavo ateities planus ir galimybes.  Net, jei rezultatai nėra tokie geri, kokių tikėjaisi, tu vis tiek turi įvairių galimybių pasiekti tai, kas tau svarbu. Svarbu - tas galimybes pamatyti ir išbandyti. 

 


Uniformų nešiojimo gimnazijoje taisyklės


 

Lietuvos vartotojų instituto tyrimo duomenimis, kuris buvo atliktas 2010 m. antroje pusėje, socialiniuose tinkluose , pažinčių portaluose vaikai pateikia per daug asmeninės informacijos.  Siekdami įspėti moksleivius apie tykančius pavojus, sukūrėme 5 edukacinio pobūdžio filmukus bei parengėme medžiagą, skirtą mokytojams.           
 Su aukščiau minėta šviečiamojo pobūdžio informacija galima susipažinti Lietuvos vartotojų instituto tinklapyje www.vartotojai.lt>Vaikų privatumas internete arba www.eprivatumas.lt.    


Gimnazijoje jau veikia elektroninis dienynas. Dėl prisijungimo duomenų kreiptis į klasės vadovus. 
Elektroninį dienyną rasite adresu https://manodienynas.lt.