į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en Naujienos » Straipsniai
„Prekyba internetu“

Balandžio 21-22 dienomis III klasių mokiniai klausėsi Vilkaviškio PK bendruomenės pareigūnės V. Grybauskienės paskaitos tema „Prekyba internetu“. Jos metu mokiniams buvo pateikta informacija kokie sukčiavimo pavojai tyko elektroninėje erdvėje, kaip nenukentėti nuo apsimetėlių pardavėjų, kaip svarbu tikrinti gautas siuntas, netgi filmuoti ar fotografuoti visą eigą nuo gavimo iki jos atidarymo. Kaip teigė pranešėja, žmonės dažnai pasitiki pardavėjais ir net nepasidomi nei jais, nei įmone, ko pasekoje nukenčia finansiškai. Perkant prekes internetu, reikia laikytis ir asmens duomenų apsaugos. Pardavėjas negali reikalauti asmens kodo, jam turi pakakti telefono numerio ir adreso.

Paskaitos metu mokiniai taip pat analizavo pateiktas situacijas ir ieškojo teisingų jų sprendimo būdų. Džiugu, kad gimnazistai žinojo, ar sužinojo po paskaitos, kaip reikia saugiai pirkti prekes internetu ir neapsigauti.

Jei jūs, ar jūsų artimieji nukentėtų nuo internetinių sukčių būtinai kreipkitės į policijos komisariatą arba www.epolicija.lt