į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Disleksijos pažinimo savaitė „GO RED for Dyslexia“

Spalio 5-11 dienomis Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija jungėsi prie pasaulinės iniciatyvos „Go Red for Dyslexia“, kurios tikslas – šviesti visuomenę apie plačiai paplitusį skaitymo sutrikimą (disleksiją), bei palaikyti vaikus, susiduriančius su skaitymo sunkumais. Kvietėme visus, tapti iniciatyvos dalimi ir spalio 5 – 11 dienomis skleisti žinią apie disleksiją bei spalio pirmąją savaitę naudoti ir akcentuoti raudoną spalvą, kuri simbolizuoja visiems gerai žinomą raudonu rašikliu klaidų žymėjimo būdą.

     Bibliotekininkė Alma Kalinauskienė kartu su dailės mokytoja Dalia Viliušiene vedė integruotas pamokas. Pradžioje pamokų, bibliotekininkė paruošė knygų su raudonais viršeliais parodą.  Kiekvienam mokiniui buvo prisegtas raudonas akcentas – obuoliukas. Šį simbolį pasirinkome neatsitiktinai – tai tikrasis rudens pranašas ir simbolis, kuris turi  daug raudonos spalvos.  Obuolys tarsi atspindi išmintį, kad dideli (prasmingi) dalykai gali pasireikšti per mažus.  Bibliotekininkė papasakojo kas tai yra disleksija,  kaip ją atpažinti, kaip galime kiekvienas padėti tokiems vaikams. Ji taip pat pabrėžė, jog nori,  kad tie vaikai, kurie turi disleksijos sutrikimą, gyventų visavertį gyvenimą, gautų puikų išsilavinimą, kad yra priemonių, kurios gali jiems padėti mokykloje, kad šie vaikai nėra nei kvaili, nei blogi, nei tinginiai, su jais galima dirbti ir pasiekti labai gerų rezultatų.  Paskaitė pasakojimą apie disleksija sergantį berniuką. Dailės mokytoja Dalia Viliušienė, mielai sutiko palaikyti šią iniciatyvą.  Skatindama mokinius palaikyti disleksija sergančius vaikus, paruošė užduotį – piešti stilizuotus obuolius su raudonu akcentu. Gimnazistai piešė labai stengdamiesi, kad kiekvieno darbas būtų kuo gražesnis ir mielai palaikė šią iniciatyvą. Baigiantis pamokoms, bibliotekininkė pasiūlė kiekvienam pasižiūrėti filmą apie disleksija sergantį berniuką „Žemės žvaigždutė“. Sekančią dieną gimnazistės išdalino mokytojams ir tėvams paruoštus lankstinukus apie disleksiją.

     Palaikydami šią iniciatyvą, norime tikėti, kad gimnazistai suvoks, kad vaikai sergantys disleksija  - ne blogesni, tiesiog truputį kitokie. Jie gabūs ir kūrybingi. Palaikomi aplinkinių, jie nesijaus vieniši.

Šiandien mokymosi ypatumas Disleksija vis dar mažai žinoma ir nagrinėjama problema. Todėl visi turėtume kuo daugiau kalbėti ir skleisti informaciją apie tai.

Labai dėkojame tiems, kurie prisijungė ir sudalyvavo veiklose.


                                                                                          Bibliotekininkė Alma Kalinauskienė