į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Dr. Algirdo Butkevičiaus paskaita „Lietuva tampa ne turtinga, o brangia šalimi"

Kovo 18 d. gimnazijoje lankėsi Dr. Algirdas Butkevičius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, kuris II-III-ių klasių mokiniams skaitė pranešimą - „Lietuva tampa ne turtinga, o brangia šalimi", finansinio raštingumo klausimais.  Pranešimo metu jis akcentavo lietuvių investicinius pasirinkimus bei pinigų laikymą „po pagalve". Svečias kalbėjo, kad kiekvienam iš mūsų yra labai svarbu ugdyti savo finansinį raštingumą. Lietuvos piliečių finansinio raštingumo lygis yra žemas. Ir tai yra didelė problema, nes finansinio raštingumo trūkumas lemia, kad žmonės neišnaudoja savo finansinių galimybių ir turi ganėtinai ribotą pasirinkimo galimybę investicinių pinigų valdymo srityje. Seimo nario nuomone svarbu, kad žmonės suprastų, jog atviroje rinkoje yra galimybių ne tik užsidirbti pinigų, bet ir pagausinti jau užsidirbtus pinigus juos investuojant. Tokią galimybę suteikia įvairūs investiciniai fondai, kuriais naudojasi Vakarų valstybių piliečiai, tačiau lietuviams tai dar nėra įprasta. Lietuvoje dažniausiai renkamasi investuoti į nekilnojamąjį turtą.

Finansinis raštingumas, pasak ekonomisto, formuojamas nuo mažens. Lietuvoje vyresnioji karta finansiniu raštingumu pasigirti negali. Jaunoji karta taip pat negauna pakankamai žinių.
Belieka tikėtis, kad jaunoji karta sieks finansinio raštingumo. Tai daryti jaunus žmones skatina Vakarų pasaulio pavyzdžiai, kur žmonės pinigus uždirba ne tik dirbdami nuo aštuonių ryto iki penkių vakaro, bet ir valdydami savo pinigus. Svarbu ir Lietuvoje pradėti jaukintis ir taikyti investavimo, finansinio raštingumo kultūrą.