į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Gimnazijoje išbandytas Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas

Šių dienų aktualijos priverčia kiekvieną iš mūsų žinoti, kaip elgtis ekstremalių situacijų ar karinio konflikto metu. Vykstantys kariniai konfliktai rodo, kad mokiniams labai svarbu ne tik teorinės žinios, susijusios su išgyvenimo pagrindais, pirmosios pagalbos teikimu ir toje situacijoje kitos aktualios žinios, bet aktualu ir tai, kad šias žinias mokiniai gebėtų pritaikyti praktiškai.

Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos  inicijuoja  projektą – Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas moksleiviams, kuriuo siekiama gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą ir suteikti jiems praktinių įgūdžių. Mokiniai mokosi  pasiruošimo įvairioms ekstremalioms situacijoms.

     Šie  bandomieji  mokymai vykdomi  dešimtyje mokyklų, tarp kurių pateko ir mūsų gimnazijos I-ų klasių mokiniai. Mokymais rūpinasi Lietuvos šaulių sąjunga, o į programą buvo įtraukti atsargos kariai, STT agentai. Mokiniai labai noriai ir aktyviai įsitraukė į šiuos mokymus.

Mokymų pradžioje gimnazistai  buvo supažindinti su  mokymų programa, pravesti įvairūs instruktažai. Dvi pirmas dienas  įvairios veiklos vyko mokyklos teritorijoje, o trečiąją dieną organizuotas įspūdingas  žygis į Virbalio piliakalnį ir Kristijono Donelaičio ąžuolyną.

      Mokiniai per mokymus įgijo praktinių apsisaugojimo, išgyvenimo ir gynybinių įgūdžių. Jaunuoliai mokėsi išgyventi lauko sąlygomis - mokėsi statyti palapines, pasigaminti maisto gamtos sąlygomis, šaudyti į taikinį.  Susipažino su  bendrosios saugos ir pirmosios medicininės pagalbos pagrindais. Trečia diena buvo skirta teorinių žinių pritaikymui praktikoje – mokiniai dalyvavo organizuojamame žygyje. Pasak mokinių, „Tai buvo nuostabi diena, per kurią patyrėme ir ekstremalių situacijų, ir labai smagiai praleidome laiką, statydami palapines, gamindami maistą lauko sąlygomis. Nors užklupo ir lietus, bei teko keliauti per dilgėles ir peršlapusiais batais, tačiau oras mums  nuotaikos nesugadino “.

Gimnazijos mokiniai  džiaugėsi galėdami  dalyvauti šiuose mokymuose -  aktyvioje veikloje, įgyti daug naujų žinių, pademonstruoti savo sugebėjimus iškyloje. Mokinius  papirko šaulių dalykiškumas ir paprastumas.

     Gauti atsiliepimai leidžia tvirtai ištarti – tokie mokymai labai reikalingi. Mokiniai džiaugiasi ir dalinasi su visais savo neišdildomais įspūdžiais ir dėkoja  šį praktinį kursą rengusiems  šauliams. Manome, kad šie mokymai tikrai pravers mokiniams ateityje.