į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Gimnazijoje vyko tradicinės pilietiškumo pamokos pirmokams

Vienas iš pilietiškumo ugdymo uždavinių yra mokinių aktyvus dalyvavimas mokyklos, vietos bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Pilietinės veiklos, turi didelę įtaką vėlesniam pilietiniam aktyvumui.

Rugsėjo 2-3 d. gimnazijoje  vyko jau tradicija tapusios pilietiškumo pamokos pirmų klasių mokiniams. Pamokas vedė istorijos mokytoja Auksė Mockevičiūtė, lietuvių kalbos mokytojai (Nijolė Černauskienė ir Rita Bylienė),  gimnazijos administracija (direktorius Saulius Spangevičius, dir. pavaduotojos ugdymui Jolanta Janulaitytė ir Rimutė Lazdauskienė) bei 90-osios laidos abiturientas (politinių mokslų bakalauras) Gabrielius Zaveckas.

Istorijos mokytoja mokinius supažindino su  gimnazijos įkūrimo istorija, veikla, vadovais bei Donelaičio vardo suteikimo dokumentais.

Buvęs gimnazijos mokinys Gabrielius Zaveckas mokiniams pasakojo apie jauno žmogaus atsakomybę, galimybes, kylančius sunkumus, apie tai, kaip galima save realizuoti, išnaudoti savo stipriąsias vietas, kaip jas atpažinti ir panaudoti savo asmeninei ir visuomeninei gerovei.

Gimnazijos istorijos centre, kuris neseniai atnaujintas ir vis dažniau sulaukia lankytojų, lietuvių kalbos mokytojai pateikė informaciją apie poeto K. Donelaičio biografiją, kūrybą, asmenybę, supažindino mokinius su svarbiausiomis XVIII a. kultūros tendencijomis. Priminė, kodėl mes didžiuojamės vadindamiesi Kristijono Donelaičio gimnazija.

Gimnazijos administracija pirmų klasių mokinius supažindino su gimnazijos tradicijomis, vertybėmis, išsakė lūkesčius, palinkėjo sėkmės ir pasidžiaugė sugrįžusiais į kontaktinį mokymą mokiniais.