į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Kelionė į Vilnių

Rugsėjo 19 dieną vyresnių klasių mokiniai su fizikos mokytoja Audrone Žakiene ir matematikos mokytoja Asta Spangevičiene vyko į Vilniaus universitetą, matematikos ir informatikos fakultetą, kur mus pasitiko buvęs mūsų gimnazijos ugdytinis, kybartietis Romas Baronas. Buvome maloniai sutikti ir besivaišindami arbata, sausainiais susipažinome su pagrindine VU informacija, taip pat profesorius Baronas mums parodė filmuotą medžiagą pažintinės ekskursijos, vykusios prieš 43 metus.

 Gerai nusiteikę išėjome į kitas veiklas – paskaitas. Pirmoji buvo „Kas yra bioinformatika?“ , kurią mums vedė lektorius Irus Grinis. Antroji paskaita – „Kam finansų įstaigoms reikalingi matematikai?“ (doc. dr. Martynas Manstavičius). Paskutinė, bet taip pat įdomi paskaita – „VU MIF ir kiti superkompiuteriai“ (lektorius E. Kutka). Šioje paskaitoje sužinojome daug apie įvairias IT programėles: kiek įrenginių tenka vienam žmogui, kaip programėlės naudoja mūsų privatumą ir, žinoma, apie superkompiuterius. Po paskaitos turėjome galimybę patys pamatyti superkompiuterį, esantį VU informatikos institute. Iš Vilniaus universiteto vykome į Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centrą. Čia pirmoji paskaita buvo „Lazeriai, jų gaminimo technologijos ir taikymas“ (lektorius R. Drazdys). Šios paskaitos metu mes sužinojome, kaip sudaryti ir kaip veikia lazeriai. Visi gimnazistai buvo susidomėję ir įdėmiai klausė. Taip pat dalyvavome projekto „Erdvėlaivis žemė 2019“ paskaitoje „Mokslinis šou ir atradimai mokslininkų labaratorijose“. Lektorius R. Eimont mus supažindino su įdomiu eksperimentu, kuris visiems kėlė nuostabą. Vėliau pasakodamas apie skystą azotą atliko dar kelis bandymus, kuriuose leido dalyvauti ir mums. Užšaldytą bananą drąsiausi galėjo skaldyti arba jam atšilus net paragauti, o patys salotą įdėję į azotą, galėjome pamatyti, kaip ji suskyla į trupinėlius. Po šios veiklos dėstytojai mums dar parodė kelias laboratorijas ir papasakojo, kaip ten vyksta darbas. O pats įdomiausias faktas turbūt tai, kad skystas auksas yra raudonos spalvos.

 Taigi, ši ekskursija mums buvo labai informatyvi ir naudinga. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su universitetu, paskaitų tipais ir pamatyti, kaip mokosi studentai.