į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Kiekvienam svarbu auginti save

Savišvietos stoką turbūt pajaučia daugelis iš mūsų. Ką tada daryti? Ogi atrasti savyje dar nepažintą „intelektualinį alkį“ ir leistis kelionėn.

   Vasario 20 dieną mes, grupė gimnazijos mokytojų, būtent pajutę minėtą alkį pasukome Vilniaus link. Matematikos mokytoja A. Spangevičienė jau seniai turėjo šią pažinimo viziją –  įvairių dalykų kolegos apsilankys VU Matematikos ir Informatikos fakultete bei Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centre, susipažins su naujausiais moksliniais tyrimais bei išgirs jau apie parengtų projektų naudą. Bendradarbiauti su mumis pasisiūlė mokslininkai, Pasaulio kybartiečių draugijos nariai – Romas Baronas, Ramūnas Valiokas. Jau minėtame MIF išklausėme paskaitas „Pažangiosios informacinės technologijos ir jų taikymai“ (doc. Valdas Rapševičius), „Balso sintezė iš lietuviško teksto“ (doc. Pijus Kasparaitis), „Daiktų interneto įtaka mūsų gyvenimui“ (lekt. Eduardas Kutka). Buvo net ir nespecialistams įdomu sužinoti, kaip IT netolimoje perspektyvoje galės pasinaudoti Lietuvos ūkininkai – ne tik javų, bet ir daržovių augintojai, o paskutinėje paskaitoje sužinojome apie interneto ir socialinių tinklų ateities galimybes, netgi turėjome progos pamatyti fakulteto patalpose esantį superkompiuterį.

   Nuvykę į Saulėtekio slėnio TIC esančias laboratorijas sužinojome ir pamatėme dar daugiau įdomaus: kaip auginamos vėžinės ląstelės ir tiriamas jų dauginimasis, kad būtent šiame centre jau atrasti sąnarių kremzlės, akies ragenos pakaitalai, paragavome distiliuoto vandens. Malonu, kad šioms laboratorijoms, dirbančioms su nanotechnologijomis, vadovauja mokslininkas Ramūnas Valiokas – buvęs mūsų ugdytinis ir dažnas svečias gimnazijoje.

   Paskutinė mūsų, pedagogų, stotelė buvo MO muziejus (modernaus meno centras), kuriame atradome 90-uosius – daugeliui labai įsimintinus metus (to meto mada, muzika, interjeras ir kitos įdomios smulkmenėlės). Taigi jeigu pajautėte dvasinį alkį, nieko nelaukite ir susiruoškite į kelionę. Ir ne kur kitur, o po Lietuvą. Čia labai daug įdomaus.