į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en Naujienos » Straipsniai
KONKURSUI „ŠVĘSTI NEGALIMA BŪTI APATIŠKAM“ PASIBAIGUS

Bendruomenė… gražus žodis, leidžiantis susikurti įvaizdį apie žmonių grupę, kurią sieja panašūs tikslai. Nesvarbu, kokio tipo ši komanda yra, ji gali būti miesto, gydytojų, plaukikų ar meninikų. Pradžioje minėta sąvoka formuoja tam tikras grandines, kurios jungia atskiras asmenybes, o tai yra labai nuostabu. Didelė žmonių kompanija yra pasirengusi kovoti, kovoti su problemomis, įgyvendinti naujas idėjas, galų gale, kurti gražią aplinką, kurioje visi jaučiasi tvirti bei saugūs. Vieningumas, nešališkumas… tai tik žodžiai, tačiau, kai jie įgauna jaučiamą, regimą, realų pavidalą, tampa veikiančiu varikliuku, kuris iškelia visuomenę į aukštumas. Šiuo atveju mes, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai, esame ne tik pavieniai vaikai, besistengiantys ,,prastumti“ dvylika metų mokykloje, mes esame mokyklos bendruomenė, jei dar galima ją taip pavadinti,  tačiau, gaila, jog neturime jokio pagrindo, kuris paverstų mus kažkuo daugiau, nei tik dvylika metų be tikslo skrajojančiais juodvarniais, kurie tik ir laukia, kol stipresnis bandos jausmo vėjas nuneš vėl kita kryptimi. Suprantama, provincijos kasdienybė itin smarkiai skiriasi nuo didesnio miesto ypatumų, tačiau nejaugi mes esame tokie, kokius mus vaizduoja aplinkiniai? Nejaugi nesinori įrodyti, jog mažo miestelio jaunimas nėra tik mokyklos renginių, miesto projektų bei savanoriavimo peikėjai, manantys, jog uždegta cigaretė nuniokoto pastato griuvėsiuose yra šimtą kartų ,,kiečiau“, nei galimybė įsitraukti į gimtojo miesto veiklas? Liūdna, kai keletas mokinių iš tarybos vaikų tuščiai deda viltis į tokią ,,mokyklos bendruomenę“. Stengiasi net šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu neprarasti kontakto, nori atskleisti gimnazistų talentus, sukurti jaukią atmosferą, nors ir per kompiuterių ekranus. Kovo 11-ąją buvo paskelbtas konkursas ,,Švęsti negalima būti apatiškam,, , tačiau akcijoje sudalyvavo trys žmonės. Labai norime padėkoti visiems dalyvavusiems, tokie asmenys kaip jūs neleidžia prarasti tikėjimo, jog ši gimnazija yra kupina gabių, kūrybingų žmonių. Tačiau net tada, kai prizai neapsiriboja vien pieštuku ir diplomu, norinčių įsitraukti-vos keletas. Nėra smagu rašyti tokius tekstus, tačiau apmaudu prarasti viltis, kai tik nusistatymas ,,nedarysiu,, pastato sieną tarp jaunimo ir veiklumo. Aš šia miestelio gimnazija tikiu, žinau, jog joje mokosi nuostabus, neapatiškas, patriotiškas jaunimas, tačiau, kad ir kaip utopiškai tai gali nuskambėti, trokštu, jog tuo patikėtum ir Tu. Juk vienas lauke – ne karys.

 

Visos mokinių tarybos vardu norime padėkoti už gražią iniciatyvą ir dalyvavimą bei paskelbti tris nugalėtojus:

Pirmoji vieta: Salviju Štarass  ir Vilius Kvederas

Antroji vieta: Augustas Arlauskas

Trečioji vieta: Miglė Dubickaitė

Prizines vietas paskyrėme pagal ,,patiktukų“ skaičių. Taip pat norime priminti, jog visi dalyvavusieji gali vieną dieną nesijungti kameros ,,Microsoft Teams“ platformoje.

 

Dėkojame Augustui, jog būdamas iš Virbalio skyriaus, nepagailėjo savo laiko, jog prisidėtų prie šio projekto ir įnešė į konkursą mūsų nuostabaus himno atlikimą. Pagal surinktą ,,patiktukų“ skaičių mokinys užėmė antrąją vietą, tačiau vertinimo komisija itin žavėjosi šiuo darbu,  todėl norime Augustui skirti galimybę pasirinkti pamoką, iš kurios  jis taip pat galės gauti dešimtuką!

 

Mokinių tarybos pirmininkė Kamilė kampus