į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Lietuvių kultūros šventė Karaliaučiaus krašte

Šiemet ši regioninė šventė buvo jubiliejinė, nes vyko  jau dvidešimtą kartą ir visai netoliese – tik 25 kilometrai nuo Kybartų, buvusiame Pilkalnyje (dab. Dobrovolske). Joje dalyvavo beveik 200 folkloro dalyvių iš Kaliningrado srities ir svečiai iš Kauno – folkloro ansamblis „Laktužė“. Taip pat scenoje pasirodė rusų, armėnų bei kazokų kultūros folkloro grupės. Visus dalyvius nuoširdžiai pasveikino ne tik lietuvių kultūros atašė Kaliningade Raminta Gecevičienė, bet ir Rusijos valdžios pareigūnai iš Krasnoznamensko rajono, Kaliningrado užsienio reikalų bei kultūros ministerijos.

Vaikų lietuviško folkloro kolektyvų pasirodymai ypač maloniai jaudino. Rusakalbiai jaunuoliai, dėvintys lietuvišką tautinį kostiumą,  grojo kanklėmis, dainavo sutartines, šoko lietuvių liaudies šokius bei ratelius. Buvo malonu žiūrėti ir į suaugusiuosius – Tilžės, Kaliningrado bei Įsručio lietuvių ansamblius. Malonu, kad turintys lietuviškas šaknis vadovai entuziastingai vadovauja tautinės dainos ir šokio kolektyvams Karaliaučiaus krašte: „Penki vaiki“ (Kaliningradas, Algirdas Karmilavičius), Alma Balaikaitė-Janvariova (Dobrovolsko vaikų folkloro ansamblis), Gražina Koliago (Įsručio „Nadruvėlė“).

Taip pat koncerto, kuris truko tris valandas, metu veikė lietuviškų dirbinių paroda, galima buvo pasivaišinti rusiškais ir lietuviškais nacionaliniais patiekalais. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos kolektyvo vardu padėkojome organizatoriams už puikias akimirkas, įteikėme saldžių dovanų ir suvenyrų.

Plačiau apie šią šventę rusiškai galite pasiskaityti puslapyje www.lituanika.ru

 

Lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė