į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Mokslininkas R.Valiokas apie biotechnologijų naujienas

Rugsėjo 26 d. gimnazijoje vyko dar viena paskaita susijusi su gamtos mokslais. Mus aplankė dr. Ramūnas Valiokas, buvęs Kybartų K. Donelaičio gimnazijos mokinys. Jis mokiniams skaitė paskaitą “Nano- ir biotechnologijos: kaip jos keičia mus ir pasaulį”. Pasakojo apie savo darbą Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centre: tyrimus ir praktinį pritaikymą.

R. Valiokas pabrėžė, kad dabartinėms technologijoms labai svarbu fizikos, chemijos ir biologijos žinios. Taigi, be gamtamokslinių kompetencijų nebus jokių pasiekimų biotechnologijų srityje.

Antroje paskaitos dalyje  mes sužinojome,  kaip bio ir nanotechnologijos padeda pažinti save. Trumpai papasakojo apie europiečių įvairovę, akių, plaukų spalvas, kad visa tai susiję su ankščiau paminėtomis gamtos mokslų sferomis. Kokia tautų ir kalbų kilmė? Dėl įvairių tautų judėjimų mes turime plačią akių ir plaukų spalvų skalę. Taip pat ir streso jutimas priklauso nuo šitų pačių veiksnių.

Susipažinome su DNR skaitytuvu, kuris gali pasakyti viską apie žmogų. Šio prietaiso dėka ateityje žmogui bus galima sukurti individualius, puikiai tinkančius vaistus, tik nuskaičius jo DNR.

Dėkojame Ramūnui Valiokui už tai, kad skyrė laiko ir atvyko pasidalinti naujausiais biotechnologijų išradimais.  Tai mums teks su tais išradimais gyventi, rasti sprendimus iškilsiančioms etinėms problemoms.

Ieva Stankevičiūtė, IIIa kl. mokinė