į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Paskaita I-ų klasių mokiniams „Teisės, pareigos ir atsakomybė“

Paskaita I-ų klasių mokiniams „Teisės, pareigos ir atsakomybė“

Rugsėjo 25 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje lankėsi Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Vyresnioji specialistė Vilija Grybauskienė. I-ų klasių mokiniams vedė paskaitą-diskusiją „Teisės, pareigos ir atsakomybė“. Pareigūnė papasakojo mokiniams apie jų teises ir pareigas bei teisinės atsakomybės rūšis (administracinę ir baudžiamąją atsakomybę).

Kalbant apie teisinę atsakomybę, mokiniams buvo pateiktos gyvenimiškos situacijos, kuriose turėjo įžvelgti, ar už tai kyla teisinė atsakomybė, ar ne. Pareigūnė siūlė pagalvoti apie savo poelgių pasekmes.

Paskaitos metu vyko diskusija apie viešosios tvarkos pažeidimus. Mokiniai taip pat buvo supažindinti su alkoholio vartojimo numatoma atsakomybe iki 20 metų.

Pareigūnė trumpai papasakojo apie  policininko profesiją. Kartu su jaunuoliais diskutavo, kad šis darbas ne tik naudingas, bet ir įdomus, kupinas naujų išbandymų ir patirčių. Baigdama paskaitą, gimnazistams akcentavo, kad jie privalo būti atsakingi, darbštūs, pareigingi bei rodyti pavyzdį kitiems.

 

                                                                                   Bibliotekininkė Alma Kalinauskienė