į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Pažintis su Mažąja Lietuva

Saulėtą  Gegužės 24 dieną, mūsų gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojų Rūtos Šukaitytės ir Vilijos Stasaitienės, išvyko į prasmingą išvyką. Pirmasis sustojimas buvo Bitėnuose, kur mokiniai gilinosi į Martyno Jankaus knygnešystės veiklos istoriją. Taip pat jie turėjo galimybę iš arti išvysti atvirame ore eksponuojamus meno kūrinius ir dalyvauti interaktyvioje, įdomioje edukacijoje. Šios programos metu mokiniai turėjo unikalią progą patirti knygnešių išgyvenimus ir iššūkius. Po edukacijos gimnazistai aplankė Pagėgių krašte esantį „Istorijos inkubatorių“, kuriame sužinojo apie Mažosios Lietuvos bei Prūsijos istoriją. Naudodamiesi virtualios realybės technologijomis, jie įgijo naujų žinių apie Prūsijos karalienę Luizę. Vėliau mokiniai aplankė Rambyno kalną, nuo kurio atsiveria nuostabūs, kvapą gniaužiantys Nemuno žemupio  vaizdai bei trumpam sustojo  Sudargo piliakalniuose, kur akį džiugina Nemuno, miškų ir laukų panorama.

Ši išvyka suteikė gimnazistams ne tik naujų įspūdžių ir žinių, bet ir paliko juos su puikia nuotaika. Mokiniai nuoširdžiai dėkojo visiems, kurie šiltai juos priėmė, mokytojoms, kurios įdėjo daug pastangų organizuojant šią nepakartojamą kelionę.

Tokios išvykos yra svarbios, nes jos skatina mokinius domėtis savo šalies istorija ir kultūra, taip pat padeda praplėsti akiratį ir gilinti žinias neformalioje aplinkoje.