į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Sūri pamoka

   Rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi yra pasakęs: „Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti“. Būtent tai patyrė grupė gimnazijos I–II klasių mokinių, dalyvavusių projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukaciniame užsiėmime „Sūrus amatas“.

   Rugsėjo 28 d. atvykome į Druskininkuose esančią Druskos studiją, kur mus pasitiko menininkai Aušra ir Tauras Česnulevičiai. Mus pakerėjo šiltas šeimininkų sutikimas ir įdomiai pasakojamos miesto istorijos, sužinojome, kad druska gali būti daugybės skonių, priklausomai kur ji yra išgaunama, kokių cheminių elementų yra jos sudėtyje. O kiek įspūdingų meno kūrinių galėjome apžiūrėti ir paliesti!

   Pabendravę su studijos šeimininkais, sėdome prie stalų atlikti kūrybinės užduoties. Kiekvienas gavome pagamintos sūrios masės gumulą ir užduotį – pasigaminti sau suvenyrą. Perėję į kitą patalpą ėmėme į rankas druskos luitus ir skaptavome skulptūras. Net patys netikėjome, kad tiek gražių dalykų galima sukurti iš druskos. Menininkai taip mokėjo mus nuteikti darbui ir įkvėpti kūrybiškumo, kad mūsų rankose gimė nuostabūs reljefai ir abstrakčių formų skulptūros. Supratome svarbiausią dalyką – išlaisvinti savo kūrybiškumą.

   Namo išsivežėme ne tik puikią nuotaiką, pačius geriausius įspūdžius, bet ir susikurtus suvenyrus. Ačiū Aušrai ir Taurui Česnulevičiams už nepakartojamą dailės pamoką. Supratome, kad kiekvienas iš mūsų turime gebėjimą kurti, tad ši edukacija ir buvo mūsų kūrybiškumo kompetencijų plėtojimo įrodymas.

 

Dailės mokytoja Jolanta Janulaitytė