į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Tyrėjų naktis 2019 m.

Šiemet jau 15-ą kartą vykusi Tyrėjų naktis – tai išskirtinis renginys, siekiantis iš arti supažindinti su mokslininkų kasdienybe, moksliniais tyrimais ir inovacijomis, o ypač – jas kuriančiais tyrėjais. Tai – proga pažinti, pabendrauti ir pamatyti dažniausiai uždarą tyrėjų „virtuvę“. Tai proga ugdyti arba pagilinti gamtamokslines kompetencijas, be kurių neįmanoma suvokti daugelio kasdienių reiškinių.

Tad saulėtą penktadienį į Vilnių išvyko gausus būrys gimnazistų ir gamtos mokslų mokytojai.

VU Botanikos sode I-II klasių mokiniai atliko trijų dalių praktikos darbą „Rudens vaisiai“. Teko ir atpažinti, ir paragauti, ir suskirstyti vaisius. Sekėsi gerai, o ir gerų emocijų netrūko.

III-IV klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje.

Gamtos tyrimų centre vyresnieji gimnazistai dalyvavo paskaitoje „Mikroskopiniai grybai – draugai ar priešai“. O kita grupė tuo metu  lankėsi Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete scenos judesio užsiėmime, kuriame galėjo pažinti savo kūno galimybes atlikdami įvairius judesius.  Buvo įdomu atlikti judesio pratimus, skirtus pirštams, rankoms, liemeniui, pėdoms ir kitoms kūno dalims.

Dalis mokinių turėjo galimybę dalyvauti Energetikos ir technikos muziejuje vykusiame praktiniame užsiėmime „Be rizikos nėra fizikos“.

Jau sutemus senamiestyje visi stebėjo chemijos šou.