į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Europos mokytojai ugdė kompetencijas Europos Parlamente

Dvidešimt Lietuvos gimnazijų ir mokyklų, geriausiai pasirodžiusių tarptautiniame "Mokyklų - Europos Parlamento ambasadorių" (MEPA) projekte 2017-2018 mokslo metais, laimėjo kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre ir Briuselyje. Tarp dalyvavusių mokyklų Marijampolės apskrityje geriausiai pasirodė mūsų – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija. Jaunesnieji MEPA ambasadoriai (gimnazijos mokiniai) yra kviečiami į vasario mėnesį vyksiančius MEPA Euroscola renginius Strasbūre, o mokytojai ką tik sugrįžo iš dviejų dienų seminaro Europos Parlamente Briuselyje, kur dalyvavo geriausiai projekte pasirodžiusių mokyklų mokytojai iš visų Europos Sąjungos šalių.  

Dviejų dienų seminare mokėmės būdų ir metodų įtraukti mokinius į veiklas ir perteikti informaciją, žinias apie Europos Sąjungos aktualijas. Įdomiais metodais dalinosi lektorė iš ne pelno siekiančios organizacijos Europe House Ryckevelde, kurios tikslas ugdyti jaunimo demokratinius įgūdžius, kad visi taptų aktyviais Europos piliečiais, dalyvaujančiais ES lygmenyje. Po pertraukėlės mokytojai dirbo grupėse ir dalinosi patirtimi vykdant projektą, užmezgė kontaktus būsimiems ERASMUS+, Nord Plus bei kitiems europiniams projektams.

Kitą dieną klausėmės paskaitų apie Europos Parlamento vaidmenį ir kokios veiklos siūlomos jaunimui, apžiūrinėjome Europos Parlamento patalpas, lankėmės Europos istorijos muziejuje, kuris paliko didelį įspūdį: sudomino ekspozicijomis nuo antikos iki šių laikų, sužavėjo naujausiomis technologijomis. Džiugu, kad muziejaus siūlomos edukacinės veiklos ir įėjimas yra nemokamai visiems. Galbūt dar kartą apsilankysime ten su gimnazistais.

Vizito metu ugdėme bendrąsias kompetencijas: komunikavimo, pažinimo, socialines, iniciatyvumo ir kūrybingumo bei asmenines. Už šią puikią patirtį esame dėkingi Europos Parlamento biurui Lietuvoje (Vilnius), kurie pakvietė gimnaziją dalyvauti šiame projekte ir sudarė visas sąlygas nuvykti į seminarą. Šiais mokslo metais gimnazija tęsia dalyvavimą MEPA projekte ir tikisi dar kartą patekti į geriausiųjų sąrašą. 

 

 

                      Vyresnioji projekto ambasadorė – anglų kalbos vyr. mokytoja Monika Lukoševičiūtė