į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 






















Naujienos » Straipsniai
Gimnazijoje paminėta Knygnešio diena

Kaip savo kryžių nešei tu knygą

Ir neieškojai lengvesnio nešulio.

Sėklos – Raidelės dygo sudygo.

Ir sulapojo galingu ąžuolu....

 

          Knygnešystė – unikalus lietuvių tautos istorijos reiškinys, suteikiantis prasmę mūsų nepriklausomybei ir išlikimui. Tik drąsių knygnešių dėka Lietuvai pavyko išlaikyti lietuvišką raštą, kalbą ir galiausiai atgauti valstybingumą.

          Kovo 16-oji - knygnešio diena. Šią dieną Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje  nuostabos ir šypsenų buvo pilni mokinių ir mokytojų veidai, nes nuo ankstyvo ryto juos  pasitiko „gimnazijos knygnešiai“, kurie visus pasveikino su šia diena.

           Pirmosios pamokos metu lietuvių kalbos mokytoja Rita Bylienė bei gimnazijos bibliotekininkė Alma Kalinauskienė I-ų klasių mokiniams organizavo viktoriną „Ką žinau apie knygnešius?“. Jos metu mokiniams kalbėjo apie žymiausius knygnešius, spaudos draudimo laikotarpiu pasirodžiusius laikraščius, veikusias vargo/slaptąsias mokyklas. Šių dienų mokiniams sunku patikėti, kad kažkada net 40 metų vyko tokie sudėtingi dalykai. Pamokos pabaigoje mokiniai džiaugėsi sužinoję daug naujo, dar kartą įsitikino, kokie reikšmingi buvo knygnešiai ir kaip svarbu mylėti bei saugoti savo gimtąją kalbą.                                                                   

          Po pamokų gimnazijos bendruomenė susirinko bibliotekoje, kur prie arbatos puodelio dalinosi skaitymo teikiamais malonumais, prieš tai gavę žaismingas užduotis. Rekomendavo vieni kitiems savo perskaitytas knygas, pasidalino įspūdžiais, kokias knygas skaito, kiek laiko skiria maloniam laikui su knyga. Didžiuojamės gimnazijos bendruomene, kuri randa laiko pabėgti nuo šurmulio, atsipalaiduoja skaitydami ir taip skaitymo virusu užkrečia kitus.

           Stabtelėjome tik akimirką, pasišnekučiavome. Tas pokalbis įnešė šviesos, padovanojo šiltą bendrystės jausmą ir paskleidė žinią apie knygos reikšmę. Mus valdo informacinės technologijos, bet pačius giliausius įrašus mūsų širdyje palieka šnarantys knygos lapai.