į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Gimnazijos bendruomenei svarbi sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas

Šiandieninė visuomenė, o ypač mokyklų bendruomenės vis dažniau ir aktualiau kalba apie sveikatos ir aktyvios fizinės veiklos svarbą. Ši kiekvienam asmeniui svarbi tema tampa ne tik reikšminga, bet ir madinga tendencija. Atsižvelgiant į būtinybę rūpintis sveika gyvensena kelintus  metus iš eilės Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje organizuojamas ir vykdomas visuomenės sveikatos rėmimo projektas „Sveikata – teisingas požiūris“. Projekto metu organizuojamos veiklos, įtraukiančios mokinius labiau įsigilinti į savo ir kitų asmenų sveikatos priežiūros būtinybę, sudaromos sąlygos patiems aktyviai veikti ne tik su klasės draugais, bet ir su savo šeima. Mokiniai ugdosi asmenines, pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo bendrąsias kompetencijas plėsdami individualų suvokimą apie žmogaus ir rūpesčio sava sveikata sąveiką.

Organizuoto renginių ciklo metu gimnazistams buvo siūlomos šios veiklos: I klasių mokiniai kūrė pateiktis apie sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo svarbą jauniems žmonėms. Dalyvavo Europos sporto savaitėje ir kūrė trumpametražį filmą, kaip jaunoji karta aktyviai juda pertraukų ar laisvu metu. Spalio mėnesį buvo organizuotas sporto renginys „Linksmosios estafetės“, skirtas fizinio aktyvumo skatinimui gimnazijoje. Estafečių metu mokiniai demonstravo savo judrumą, sumanumą bei bendradarbiavimo įgūdžius. Šio renginio nugalėtojais tapo Ia klasės mokiniai, antrieji – IIIa klasės komanda, trečiąją vietą iškovojo IIa klasė. Prizininkams įteikti medaliai, statulėlės bei padėkos raštai. Į projekto veiklas įsitraukė ir Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja Kristina Lebedevaitė, dėkojame jai už bendradarbiavimą ir skaitytą paskaitą „Sveikos gyvensenos principai paauglystėje“. Įgyvendinant projektą organizuotas ir dar vienas renginys „Sveikata – geriausia dovana“, jo dalyviais tapo ne tik mokiniai, bet ir jų šeimų nariai. Susirinkusios pirmų klasių mokinių šeimos atsakinėjo į viktorinos klausimus, turėjo galimybę susipažinti su vaistažolėmis degustuodami iš jų padarytas arbatas, žaidė žaidimą „Taip ir Ne“, inscenizavo pasaką „Ropė“. Dėkoju visoms dalyvavusioms šeimoms ir komisijos narei Rasai Stumbrienei, direktoriaus pavaduotojai Rimutei Lazdauskienei už įgyvendintas idėjas ir pagalbą organizuojant renginį, už prizus – Vilkaviškio rajono savivaldybės Visuomenės Sveikatos Biurui. Kitoje projekto veikloje mokiniai mišria technika kūrė plakatus, vaizduojančius tabako, alkoholio ir psichotropinių medžiagų žalą. Projekto veiklos buvo baigiamos AIDS dienos  protmūšiu.

Dėkoju visiems dalyvavusiems ir padėjusiems įgyvendinti šio projekto idėjas. Tikiuosi, jog sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas taps vis labiau aktualesni jauno asmens gyvenime.

 

Projekto koordinatorė socialinė pedagogė Žavinta Galinaitienė