į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Netradicinė pamoka Vilniaus universitete

     Pasaulio Kybartiečių draugijos narės Dianos Lekevičienės kvietimu, kovo 25 d. grupė II-III klasių gimnazijos mokinių lankėsi  VU chemijos ir geomokslų fakultete. Organinės chemijos laboratorijoje mokiniai atliko praktikos darbą „Kofeino ekstrakcija iš arbatžolių“. Prieš pradedant praktikos darbą, mokiniai išklausė saugaus darbo laboratorijoje instrukciją, susipažino su laboratorijoje esančia įranga. Gavę darbo aprašymus ir padedami laborančių atliko įvairius tyrimus: virė arbatžoles, ekstrahavo, atskyrė jas ir džiovino ekstraktą. Po to tikrino gauto kofeino grynumą, apskaičiavo kofeino kiekį arbatžolėse miligramais bei procentais. 3 valandos įdomios ir įtraukiančios veiklos, prabėgo akimirksniu. Mokiniai džiaugėsi, kad viskas pavyko puikiai, gauti rezultatai atitiko visus reikalavimus.

     Vilniaus universiteto pastatas, organinės chemijos laboratorija ir kitos aplankytos vietos padarė moksleiviams didelį įspūdį. O gauti puikūs įvertinimai įrodė, kad netradicinės pamokos yra mokinių mėgstamos, nes tai gera galimybė mokytis ne tik iš knygų.

     Mokinius lydėjęs chemijos mokytojas Leonas Zdancevičius nuoširdžiai dėkojo Dianai Lekevičienei, doktorantei Giedrei Gaidamavičienei ir kitiems VU darbuotojams už šiltą priėmimą ir  kvietimą apsilankyti ateityje.

     Po pietų mokiniai apsilankė pinigų muziejuje, kuriame susipažino su pasaulio pinigų raida nuo seniausių formų – grūdų, kriauklių, kailių, gintaro. Jie sužinojo bankininkystės istoriją, pamatė Lietuvos pinigus, susipažino su monetų kalybos technologijomis, primityviais kaldinimo įrankiais. Kiekvienas turėjo galimybę savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę su pinigų muziejaus simboliu. Atsakę teisingai į klausimus, mokiniai pasigamino  suvenyrinį banknotą su savo atvaizdu. 

      Ši išvyka ir interaktyvi veikla buvo labai įdomi, paliko didelį įspūdį.