į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Renginiai, skirti Žemės dienai

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena. Kovo 20-oji pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, apie visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.
Lietuvoje pasaulinės Žemės dienos metu kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme.

Todėl mūsų gimnazijoje vyko įvairūs renginiai.

Pirmų klasių mokiniai kartu su chemijos mokytoju L.Zdancevičiumi žiūrėjo ir aptarė ,,Mokslo sriubos" filmus: ,,Apie šiuolaikinį maistą" ir ,,Apie elektronines cigaretes". Taip pat pirmokai visus sveikino su Vandens diena. Visą savaitę mokinius ir mokytojus džiugino nuotaikingi vandens lašeliai ant kabinetų durų.

Antrų ir trečių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje, kurią organizavo mokytojos J.Judickienė ir R.Lazdauskienė. Puikiai į klausimus atsakė IIc klasės komanda, kuri ir tapo nugalėtoja. Nuo jos tik vienu tašku atsiliko IIIa kl. komanda.

Iia ir IIb klasės mokiniai kūrė video sveikinimus Žemei.

IIc klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoju Z.Vasaičiu sodino gėlių daigus, kuriais galėsime papuošti gimnazijos aplinką.

 Sveikindami visus šios gražios šventės proga, kartu norime priminti, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.