į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Spalis - tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija kartu su spalvingu rudeniu vėl kvietė pažymėti spalį – tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį. Šių metų spalio tema „Mokyklos biblioteka - vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė".

   Gimnazijos biblioteka taip pat įsitraukė į skaitymo skatinimo veiklas. Bibliotekininkė Alma Kalinauskienė I-ų klasių mokinius pakvietė į knygų „degustaciją“. Tokiu būdu kiekvienas mokinys turėjo galimybę „ragauti“ įvairaus žanro kūrinius, papasakoti savo skaitytas knygas ir garsiai perskaityti knygų citatas. Gimnazistai pagal draugo asmenines savybes, turėjo išrinkti ir rekomenduoti jam knygą. Vėliau mokiniai kūrė linksmus knygų pristatymus. Veiklų metu bibliotekininkė skatino skaityti, buvo ugdomas kūrybiškumas, gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti.

   Koks turtingas ir turiningas yra knygų pasaulis! Prie šnarančių knygos puslapių prisilietęs „pažadini“ vaizduotę, kūrybiškumą. Prisimeni praeityje sutiktus žmones, matytus vaizdus, įvykius. Kartais save  sutapatini  su skaitomos knygos herojumi.