į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Susitikimas su gimnazijos ugdytiniu Mindaugu Jurkynu

Kovo 25 d. gimnazijoje lankėsi buvęs šios mokyklos ugdytinis, politologas, tarptautinių santykių ekspertas profesorius dr. Mindaugas Jurkynas. Vytauto Didžiojo universitete viešojo administravimo ir politikos mokslus studentams dėstantis prof. M. Jurkynas mokiniams skaitė paskaitą apie ES „Lietuva ir ES: jie ilgai ir ilgai gyveno?“, dalinosi savo patirtimi. Paskaitoje  trumpai apžvelgta ES istorija, jos veikla, iššūkiai, mūsų šalies situacija visos Europos Sąjungos kontekste. Politologas papasakojo kokius kriterijus reikėjo įgyvendinti, norint tapti ES nare. Džiugu, kad lietuviai idėjiškai ir pragmatiškai suvokia ES būtinybę ir naudą sakė profesorius.

Politologas teigė, kad be keturių ES veikiančių „laisvių“ (prekių, paslaugų, žmonių ir kapitalo) yra sunkiai įsivaizduojamos mūsų europiečių socialinis ir ekonominis gyvenimas. Kelionės be sienų, steigiami verslai užsienyje, įsidarbinimo ir mokslo bei studijų galimybės visoje Europoje tapo ir mūsų, lietuvių gyvensenos dalimi. Be to, Lietuvai, kaip mažai galiai tarptautinėje ir Europinėje politikoje, ES yra vienas iš mūsų gerovės ir valstybingumo garantų. Dosni finansinė ES parama, Lietuvos dalyvavimas bendrame ES sprendimų priėmime, kuris daugeliu atvejų grindžiamas konsensusu, įsiklausymu bei iškeliant mums rūpimas vertybes ir interesus stiprina mūsų valstybę ir ekonomiškai, ir politiškai.

Susitikimo metu mokiniai ne tik pagilino žinias apie Europos Sąjungą, bet ir turėjo galimybę padiskutuoti apie jos naudą Lietuvai ir kitoms Europos šalims. Asmeninis buvusių mokinių pavyzdys motyvuoja dabartinius mokinius. Susitikimas buvo įdomus ir informatyvus.

 „Labai įdomu matyti žmogų, kuriam pagrindus tokiai profesijai suteikė ši gimnazija. Tai įrodo, kokie stiprūs esame ir galime būti. Buvome supažindinti su Europos Sąjungos svarbiausiųjų įstaigų veikla, nauda ir trūkumais. Tai didelė motyvacija ir įkvėpimas. Džiugu, jog tokie svarbūs visuomenės žmonės nepamiršta gimtojo miestelio ir nuolat į jį sugrįžta“, -  dalinosi įspūdžiais mokiniai.