į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Tarptautinė Tolerancijos diena

Keičiantis pasauliui ir jam tampant įvairiapusišku, tolerantiškumas mums gali pasitarnauti ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir bendraujant su kitais žmonėmis. Tolerancijos mokomės visą gyvenimą. Pirmieji mūsų mokytojai – tėvai, vėliau – mokytojai, draugai ir kiti suaugę žmonės. Tolerancija yra ugdoma darželyje, mokykloje sąmoningai, bet kasdienybėje tai darome intuityviai. Tolerantiško elgesio išmokti gali visi. Labai svarbu suvokti, kad po viena saule telpame visi.

Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Šis žodis kilo iš lotyniško „tolerantia“, reiškiančio kantrybę, ir pirma buvo vartojamas kalbant apie religijos laisvę ir pakantumą kitatikiams. Iš esmės, tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip jis nori. Tačiau tas žmogus, jo gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių – pavyzdžiui, šmeižti ar skatinti susidoroti su juo.

Šiais metais minime dvidešimt metų, kaip Lietuvoje, lapkričio 16 dieną, pradėta minėti Tarptautinė Tolerancijos diena.

Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Gimnazijos mokiniai taip pat prisijungė prie šios dienos minėjimo ir gamino popierinius žibintus. Įvairių trafaretų išmarginti žibintai papuošė gimnazijos fojė.