į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
„Pamoka gamtoje: svajokime drauge“

Kaip saulėtą rugsėjo rytą gimnazijos mokinius gali pradžiuginti mokytojas? Ogi pirmiausia, pranešdamas smagią žinią – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda tapo Nacionalinio

Konkurso „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ laureate ir pasiūlydamas ekskursiją į finalinį renginį.

Jau devintą kartą vykstantis nacionalinis konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ šiais metais kvietė Lietuvos mokinius kurti pamoką apie saugomas teritorijas bei pažintinius takus, esančius nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose ir rezervatuose. Šiais metais reikėjo sukurti pamoką apie saugomų teritorijų pažintinius takus. Kad pamokos forma būtų įdomesnė, organizatoriai pasiūlė moksleiviams sukurti gamtos pamoką – filmuką. 

Rugsėjo 8 dieną Pagramančio regioniniame parke vyko nacionalinio moksleivių konkurso PAMOKA GAMTOJE finalinis renginys. Pusmetį kūrę pamokas-filmukus apie saugomų teritorijų pažintinius takus, į finalą suvažiavo geriausių filmukų kūrėjai. Apdovanoti moksleiviai, kūrę apie Neries regioninio parko Dūkštos taką, Žemaitijos nacionalinio parko Šeirės taką, apie Vištyčio regioninio parko Šilelio taką ir kiti.

Filmuką apie Vištyčio regioninio parko Šilelio taką kūrė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda. Pagrindinės aktorės: Deimantė Varnagirytė, Luka Galianova ir Ugnė Dragašiūtė. Filmavo ir montavo Urtė Kairaitytė. Mokines koordinavo biologijos mokytoja Rimutė Lazdauskienė ir fizikos mokytoja Janina Judickienė.

Visos džiaugėsi, kad mūsų gimnazijos komandos filmukas sulaukė įvertinimo! Džiaugėsi tapę laureatėmis!

Po filmukų peržiūros, apdovanojimų ir ekskursijos po Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą, dalyvės dar neskubėjo vykti namo. Lipo į Pagramančio piliakalnį, stebėjo atodangą, ieškojo Meilės akmens, pasivaikščiojo kabančiais tiltais. Pakalbintos po renginio laureatės Luka ir Urtė sakė, jog šis renginys labai patiko, kadangi buvo labai šiltai priimtos, vyko draugiškas bendravimas, pavaišintos skaniomis vaišėmis. Merginos sake, nors kelionė buvo pakankamai ilga, tačiau laikas prabėgo nepastebimai greitai. Įspūdį paliko mokytojų Rimutės ir Janinos organizuota diskusija apie gyvenimo prasmę prie meilės akmens.  Dalyvės dėkojo mokytojoms už įdomią pažintinę kelionę, dalinosi įspūdžiais, linkėjo viena kitai ir toliau aktyviai dalyvauti nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“

Laukiame kitų metų 10-ojo konkurso!!!