į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Ekskursija į pramonės įmones

Lietuvių liaudies posakis sako „geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti“. Vadovaudamiesi šiuo posakiu mes, Kybartų Kristijono Donelaičio mokiniai su geografijos mokytoja, kovo 22 dieną išsiruošėme į Marijampolės apskrities pramonės įmones. Šios ekskursijos metu aplankėme tris skirtingas įmones: UAB ''Baltijos tekstilę" Vilkaviškyje, UAB "Dovista" Marijampolėje ir UAB "BaltLed" Serdokuose.

UAB „Baltijos tekstilė“ įsikūrusi sename pastate. Daugiau nei pusę šimto metų šioje įmonėje audžiami ir netgi mezgami baldiniai audiniai. Čia mus sužavėjo greitas ir automatizuotas audimo įrenginių darbas, tačiau stebino labai didelis triukšmas. Darbuotojai dirba kiekvieną dieną trimis pamainomis ir net šeštadienį. Visą savo produkciją pradžioje veža į Telšius, ten audiniai nudažomi įvairiomis spalvomis, o po to produkcija keliauja į Daniją.

Kita įmonė kurioje lankėmės, tai UAB „Dovista“. Visai neseniai Marijampolės LEZ atsidariusi milžiniška Danijos įmonė, kuri gamina medinius langus ir lauko duris. Įmonėje gaminami naujo dizaino "VELFAC" prekinio ženklo langai. UAB „Dovistoje“ yra taikoma  taupiosios gamybos organizavimo sistema. Ši įmonė išsiskiria tuo, kad jiems svarbiausia yra saugumas, tada  kokybė, o ne kiekybė, darbuotojai ir kaštai. Šiuo metu įmonėje dirba 250 žmonių ir žada plėstis iki 1000 darbuotojų, dirbti pamainomis ir kas minutę pagaminti langą. Visa „Dovistos“ produkcija yra eksportuojama. Dar reikėtų nepamiršti, kad ši įmonė yra naujausia Lietuvoje, surinkti ir sumontuoti modernūs įrengimai. Įmonėje turėjome galimybę, ne tik pamatyti patį langų gaminimo procesą, bet ir sužinojome apie LEZ (laisvosios ekonominės zonos) teikiamas galimybes.

Ekskursijos metu paskutinę aplankėme įmonę Serdokuose. UAB "Balt Led" tai vienas didžiausių LED apšvietimo sprendimų Baltijos šalyse, platinantis savo produkciją daugiau nei 40 šalių visame pasaulyje. Pabuvę šioje įmonėje sužinojome kaip gaminami šviestuvai. Nustebino  tai, kad šių prekių pardavimui taip pat yra šioks toks sezoniškumas.

Apsilankymas pramonės įmonėse mums paliko didelį įspūdį ir buvo naudingas. Galėjome realiai pamatyti darbą gamybos vietoje, pabendrauti su darbuotojais, pamatyti visus gamybos procesus, nuo gamybos pradžios iki sandėliavimo, pakavimo ir išsiuntimo užsakovams. Esame dėkingi įmonių vadovams, kad mus priėmė  ir suteikė žinių.

                                                                                      Miglė Dubickaitė, IIa klasės mokinė