į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Gimnazijoje paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Besiskleidžiantis pavasaris be kitų gražių švenčių dovanoja mums ir dar vieną labai svarbią dieną – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šįmet, ši svarbi data gimnazijoje taip pat buvo paminėta.

Gegužės 6 dieną Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinės šia proga nuvyko pasveikinti Kybartų „Saulės“ progimnazijos pradinių klasių mokinių. Jos papasakojo mokiniams apie šią svarbią datą ir palinkėjo, kad jų laisvalaikiu atsirastų vietos knygų skaitymui. Kiekvienam mokinukui padovanojo po knygos skirtuką.

Gegužės 9 dieną šią progą paminėjome ir gimnazijoje. Tačiau minėjome ne visai tradiciškai – I-ų klasių mokiniai įsijungė į skaitymo maratoną. Įsitaisę jiems patogiose netradicinėse erdvėse, garsiai, raiškiai ir įtaigiai skaitė Bruno Ferrero „Trumpus pasakojimus sielai“. Tai kupinos išminties ir švelnumo trumpos istorijos sielai, kviečiančios stabtelėti ir susimąstyti šiame pripildytame nerimo ir pavojų pasaulyje. Perskaitę keletą pasakojimų, nagrinėjo juose keliamas problemas, įdomesnes mintis. Štai keletas minčių, kurios labiausiai sujaudino mokinius: „Kai kurie žmonės nežino, kad jie yra Dievo dovana pasauliui“, „Pačius sudėtingiausius dalykus suvokia tas, kuris juos išgyvena“, „Tarp knygos lapų paslėpta tai, ko visi labiausiai trokštame“ ir pan. Vėliau gimnazistai atliko kūrybines užduotis: iš spalvotų stačiakampių popierėlių dėliojo tai, kas jiems siejasi su knyga, skaitymu. Pabaigoje mokiniai patys save įsivertino, išsakė savo nuomonę apie tokias veiklas. Smagu buvo išgirsti, kad mokinių nuotaika pagerėjo, labiau jautėsi atsipalaidavę. Jie sakė, kad skaitydami ir atlikdami kūrybines užduotis, pajuto bendrumo jausmą. Vadinasi, spausdintos knygos vis dar svarbios mokiniams, o skaityti susėdus visiems kartu, klausytis vienas kito tikrai yra prasminga.