į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Netradicinės pamokos bibliotekoje

Penktadienio diena gimnazijos II-ų klasių mokiniams buvo kitokia – jie skubėjo į netradicines etikos pamokas „Tapatumo paieška“, kurios vyko gimnazijos bibliotekoje. Pamokas vedė etikos mokytoja Agnė Nacevičienė ir bibliotekininkė Alma Kalinauskienė. Etikos mokytoja diskutavo su mokiniais apie tai, ar verta siekti išskirtinumo, kuo kiekvienas jaučiasi išskirtinis, ar verta būti panašiam į idealizuojamą asmenybę, kaip ieškoti savojo „Aš“, bei ar verta išsiskirti iš kitų? Anot mokytojos, viskas prasideda nuo savęs pažinimo. Jis lemia gyvenimo kryptį, veiklą... Diskutavo ar knygų skaitymas yra išskirtinumas? Ar šiuolaikinis žmogus skaito knygas jas vartydamas, o gal audio...? (mokiniams labiau patinka skaityti popierines knygas). Kodėl kartais žmonės nenori skaityti knygų? (neįdomu, kai reikia skaityti privalomą literatūrą, trūksta laiko). Ar turi įtakos draugų rekomendacijos? (turi daug įtakos, ne tik draugų, bet ir autoritetą turinčių žmonių rekomenduojamos knygos).

  Bibliotekininkė papasakojo kaip knygos, būdamos šalia jos padėjo ieškoti savojo „Aš“, suvokti, kad „aš esu aš“ ir pakvietė mokinius savo gyvenimo krypties, savojo „Aš“, paieškoti literatūroje: šmaikščiosiose istorijose, psichologinėje, mokslinėje  literatūroje, poezijoje, enciklopedijose, žinynuose ar grožinėje litertūroje. Mokiniai rinkosi citatas, ištraukas, posakius, apibūdinančius juos pačius ir visi kartu juos aptarė. Buvo įdomu stebėti, kaip berniukai garsiai vaikščiodami po biblioteką deklamavo poeziją.

Tiek etikos mokytoja, tiek bibliotekininkė mokiniams patarė, kad jie skaitytų pačias geriausias knygas, kurios prikausto dėmesį nuo pat pirmų eilučių, o skaitytojas jose gali atrasti ir pažinti save. Bibliotekininkė pateikė mokiniams  „Knygų, kurios gali padėti“ sąrašą.

Pamokų pabaigoje visi bendrai padarė išvadą, kad savęs pažinimas – bene sunkiausias ir pagrindinis žmogaus gyvenimo uždavinys. Todėl baigdama pamokas mokytoja linkėjo mokiniams „Svarbiausia – nepasimesti tarp daugybės variantų ir nesekti pagal bandos jausmą. Būk savimi, išreišk savąjį „Aš“ taip, kad patys būtume autoritetas ir pavyzdys“.

Netradicinės Etikos pamokos bibliotekoje buvo įdomios, informatyvios ir jaukios. Visi mokiniai buvo pavaišinti sausainiais ir arbata, kiekvienas iš pamokos išsinešė bibliotekininkės padovanotą citatą apie savęs pažinimą.