į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Edukacinė išvyka į Kruonio HAE

Liaudies išmintis  sako: „Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“, tad tęsdami projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacines išvykas, ankstų spalio 19-osios rytą gimnazijos žingeidžių mokinių komanda su fizikos mokytoja J.Judickiene išvykome į Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, kuri yra vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse. Nuvykę privalėjome susipažinti su saugaus elgesio instrukcija, ženklais. Tik išklausę instruktažus ir užsidėję šalmus, galėjome pradėti ekskursiją.

   Pirmiausiai, apsilankėme vidinėse patalpose, kuriose, deja, nebuvo galima fotografuoti, tačiau pamatėme hidroakumuliacinės elektrinės maketą, keturis hidroagregatus, slėginius vamzdynus. Vėliau pamatėme žemutinį ir aukštutinį baseiną, aptarėme elektros naudojimą mūsų buityje, elektros poreikį Lietuvoje ir kitas temas. Gaila, kad visą grožį nuo aukštutinio baseino užgožė tvyravęs rūkas, tačiau ekskursija ir bendravimas su vadove suteikė naujų žinių.

   Taigi, grįžtant prie patarlės, senoliai buvo teisūs: gali daug kartų skaityti, bet esmę supranti tik pamačius. Džiaugiamės tokiomis netradicinėmis pamokomis, nes tai suteikia ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių.