į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Naujienos » Straipsniai
Gamtos mokslų vertė, praktiniai įgūdžiai ir naujovės – Tyrėjų nakties renginiuose

   Mokinių gamtamokslinę kompetenciją formuoja vertybinės nuostatos, gamtos mokslų žinios ir gebėjimai jas taikyti, kritiškai analizuoti tikrovės reiškinius, atlikti tyrimus, atpažinti, kūrybiškai ir inovatyviai spręsti problemas atsižvelgiant į poreikį gamtinei aplinkai ir visuomenei.

   Gamtos mokslų mokymasis vertę turi tik tuomet, kai paskatina mokinius domėtis gamtos mokslais ir technologijomis, kai išmokstama atpažinti gamtamokslines problemas ir dalyvauti jas sprendžiant, kai mokiniai išmoksta atsakingai taikyti įgytas žinias ir gebėjimus įvairiose gyvenimo situacijose.

   Vienas iš renginių, kuriame mokiniai gali pajusti gamtos mokslų vertę, praktiškai prisiliesti prie mokslininkų gyvenimo, sužinoti apie naujausius mokslinius tyrimus, inovacijas ir išradimus yra jau daugiau nei dešimtmetį vykstanti Tyrėjų naktis.

   Dalyvavimas Tyrėjų nakties renginiuose jau tapo tradicija ir mūsų gimnazistams bei gamtos mokslų mokytojams.

   Rugsėjo 26 – 28 d. vyko įvairūs renginiai gimnazijoje I-III klasių mokiniams: mokytojai ir patys mokiniai demonstravo fizikos ir chemijos įdomiuosius bandymus, dalyvavo protmūšyje, lankėsi Kybartų metereologijos stotyje. IIa klasės mokinės Ugnė ir Karolina turėjo galimybę  dalį dienos praleisti metereologijos stotyje ir stebėti darbuotojų veiklą.

   Taip pat gimnazijoje svečiavosi penktokai iš „Saulės“ progimnazijos. Jie dalyvavo chemijos pamokoje, stebėjo cheminius „stebuklus“ ir patys atliko paprastus bandymus. Tikimės, jog šiems mokinukams gamtos pažinimo džiaugsmas neišblės per tuos metus, kol ateis laikas mokytis mūsų gimnazijoje.

   Visdėlto labiausiai laukiamas Tyrėjų nakties renginys yra išvyka į Kauną arba Vilnių. Šiemet vykome į Vilnių, dalyvavome renginiuose, kurie vyko VU botanikos sode, VU Gyvybės centro laboratorijoje ir muziejuje, vakare stebėjome įspūdingą chemikų pasirodymą ir lazerių bei muzikos šou Bernardinų sode.

   Toks netradicinis prisilietimas prie gamtos mokslų, suvokimas, kiek mažai mes žinome ir kokiu greičiu vystosi šie mokslai, vertesnis už keliolika įprastų pamokų. Nekantriai lauksime kitos Tyrėjų nakties!