į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Naujienos » Straipsniai
Patyriminės veiklos konferencija kaip gerosios mokinių patirties sklaida

Pavasarišką penktadienio popietę į mokinių patyriminės veiklos konferenciją „Ieškoti ir atrasti“ susirinko nemažas būrys rajono gimnazijų gabiausiųjų. Konferencijoje skaitytus mokinių pranešimus (jų buvo 14) galima buvo įvardinti kaip trijų sričių tyrinėjimus: gamtamoksliniai (geriamojo vandens kokybės ir oro užterštumo nustatymas, grafeno baterijų bei lenktyninio drono gamyba, naudojimas), socialinių mokslų tyrimai ir praeities faktų analizavimas (filologų tautosakos darbai apie bitininkystės, sodininkystės bei istorinių įvykių patirtis, Vištyčio evangelikų liuteronų bendruomenės ištakos bei šiandieninė veikla, Pilviškių seniūnijos aktyvių žmonių prisiminimai apie knygnešystę, pogrindinius laikraščius, apie Virbalio bendruomenės aktyvumą) bei tarptautinių projektų patirtys (Gražiškių gimnazijos mokinių patirtys, pakoregavusios netgi kai kurių dalyvių ateities planus, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinių patirtys, padėjusios  įgyti mokiniui reikalingų kompetencijų).

   Konferenciją „Linksmaisiais tyrimais“ pabaigė kybartietės (trečios klasės gimnazistės), sumaniusios kitaip pažvelgti į, atrodytų, pakankamai didaktišką ir visus moralizuojantį Kristijoną Donelaitį – video siužetai apie galimas potyrių erdves ir laikotarpių lyginimas (seniau ir dabar) sutelkė naujų minčių: technologijų naujovių revoliucijos perspektyvos paraleliai turėtų egzistuoti greta žmogiškųjų resursų – niekada neturinčio pranykti žmogaus ryšio su žmogumi.

   Patyriminės veiklos konferencija buvo surengta kaip tik 40-ties parskrendančių paukščių dienos išvakarėse. Simboliška, kad apytikriai tiek rajono gabių mokinių-tyrėjų su savo mokytojais entuziastais sugužėjo ir į konferenciją. Suvenyrai, kuriuos pagamino technologijų mokytojos D. Viliušienė ir L.Matulionienė, irgi tarytum buvo savotiškas priminimas: meduolis-paukščiukas skatino skristi, pažinti, o tautinių spalvų apyrankė – skleisti savo žinias ir idėjas Lietuvai. Taigi nesiliaukite ir ieškokite, mieli savo srities gabiausieji.

 

Nijolė Černauskienė, gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė